anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulacja sprzedaży

Client:87869341
#7 Wielbiciel#

Czy bez zgody Kupującego Sprzedawca może sam zdecydować o anulacji Sprzedaży? Jakie są procedury, jeśli Sprzedawca najpierw prosi o "dogadanie się poza Allegro" a potem po odmowie twierdzi, że sam anuluje sprzedaż i wymyśli powód? Mam prawo żądać zakupionego towaru?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kolekcjoner608
#16 Inspirator#

Jeśli kupiłeś przez allegro zawarłeś umowę z której sprzedawca powinien się wywiązać. W jaki sposób sprzedawca anulował twój zakup? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:87869341 Masz prawo żądać zakupionego towaru, możesz założyć spór i tego żądać pomocą Allegro, z pewnością sprzedającego zechce zwrócić kasę i tak się to zakończy, niestety. Zakupy na Al nie mają nawet komentarzy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:87869341 Sprzedawca nie ma podstawy prawnej do jednostronnego anulowania Twojego zakupu. Możesz żądać wydania towaru, nawet sądownie, została zawarta prawnie wiążąca umowa. Możesz też poprosić o pomoc Allegro w założonej Dyskusji; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Jeżeli mimo to sprzedawca nie zrealizuje zamówienia, po 14 dniach zamknij Dyskusję jako nierozwiązaną i wystaw mu negatywny komentarz.

oznacz moderatorów