anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wpłaty od kupujących i nierzetelni licytujący

MAMY ROZWIĄZANIE!
jaguarkn
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Sprzedaję przedmiot na licytacji w allegro lokalnie i po wygranej aukcji brak wpłaty .Piszę do użytkowników proszę przypominam się ale bez skutecznie.Wystawiam już po raz trzeci i dalej bez skutecznie ktoś licytuje podbija stawkę a potem nie płaci .Na aukcji już napisałem JAK NIE CHCESZ TEGO KUPIĆ LUB ZAPŁACIĆ NIE LICYTUJ .To nie pierwsza taka licytacja .Mam wrażenie jak by ktoś to robił dla zabicia czasu z nudów np: ."a po licytuje sobie bo się nudzę, ciekawe jaką kwotę osiągnie ".

Jak sobie poradzić z takimi licytującymi ?Czy taka transakcja jest wiążąca ?Można jakoś zapobiec takim bezsensownej licytacji albo wyegzekwować wpłatę ?

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32
xyz96
#21 Demiurg#

Na Lokalnie wygrana w licytacji nie jest wiążąca. Umowa zostaje zawarta dopiero w chwili zapłaty. Nie tylko Ty masz taki problem, trudno jest z tym walczyć.

oznacz moderatorów
jaguarkn
#9 Pomysłodawca#

No właśnie ale dzięki za odpowiedź 

oznacz moderatorów
norek_21
#9 Pomysłodawca#

Drogie allegro zróbcie coś z takimi kupującymi co licytują i bez żadnych konsekwencji nie odzywają się do sprzedającego. Czekać muszę 5 dni i nie mogę wystawić w tym czasie przedmiotu bo jakieś dziecko się bawi... Żenada...

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@norek_21 To wystawiaj na tradycyjnym allegro, zamiast na AL.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
norek_21
#9 Pomysłodawca#

Jak niby mam wystawić na tradycyjnym? Nie mam działalności gospodarczej.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@norek_21  To może bez licytacji !!!

oznacz moderatorów
norek_21
#9 Pomysłodawca#

ale po co te wykrzykniki.

Ja wystawiam w licytacji od 1zl. A co to za różnica czy kupi teraz czy w licytacji? Jak kupi teraz to też pewnie ma 5 dni na zapłatę i znowu będę czekał? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@norek_21 No to ja ci nie pomogę ,musisz sam wiedzieć co dla ciebie jest dobre.Allegro nic z takim kupującym na AL nie zrobi.

oznacz moderatorów
norek_21
#9 Pomysłodawca#

No ale to powiedz mi czy jako ktoś kto nie prowadzi działalności gospodarczej - mogę wystawić licytację na zwykłym allegro? Czegoś tu nie rozumiem. Przecież musiałem się w pewnym momencie określić w jaki sposób korzystam z allegro - jako sprzedający mający działalność czy jako osoba prywatna. Więc po co mi radzisz wystawić przedmiot na zwyklym allegro skoro się nie da.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@norek_21 A gdzie jest zakazane wystawianie przez osoby prywatne ?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@norek_21 Ależ prywatni sprzedawcy nadal mogą wystawiać na tradycyjnym allegro.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/sprzeda%C5%BC-na-allegro-a-nie...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
norek_21
#9 Pomysłodawca#

Uhmu... Dzięki. Tylko teraz muszę poszukać takiej opcji 🙂 chodzi mi też o to abym mógł np. zablokować licytującego. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@norek_21 Wyżej wkleiłem Ci linka do posta z grafiką pokazującą gdzie jest ta opcja.
Co do blokowania natomiast - CL z allegro nie działa na AL.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
norek_21
#9 Pomysłodawca#
  • Ok. Dzięki jeszcze raz wszystkim. Byłem nie swiadomy tego całego zamieszania z tym lokalnym allegro... Wystawię sobie teraz normalnie na zwykłym. Pozdrawiam
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@norek_21 Jakoś w kwietniu był mejl od allegro, że znoszą ten tzw. okres przejściowy.

"Usuniemy tzw. okres przejściowy - sprzedający, którzy mają konto niefirmowe na Allegro.pl, wystawią ogłoszenia na Allegro Lokalnie na tych samych zasadach co inni sprzedający."
https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-18-maja-D5vZRyvo1tw#allegro-lokalnie-nowos...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@jaguarkn Al to nie jest właściwe miejsce na licytację Lepiej to rób na Allegro (zwykłym).

oznacz moderatorów
jaguarkn
#9 Pomysłodawca#

@LEW433 nie posiadam działalności ,chętnie  by tak zrobił bo 14 lat tak sprzedawałem A teraz zostałem zmuszony do wystawiania na AL

oznacz moderatorów
norek_21
#9 Pomysłodawca#

Chciałem wystawić na zwykłym allegro ale jak klikam wystaw- to otwiera się strona na allegro lokalnie i tam muszę wystawić...

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@norek_21 Jeżu kolczasty, przecież wczoraj dostałeś ode mnie link https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/brak-wp%C5%82aty-od-kupuj%C4%8... do obrazkowej instrukcji gdzie, co i jak i nadal nie możesz sobie poradzić?

@jaguarkn Instrukcja pod powyższym linkiem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów