anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co to takiego: "Opłata za obsługę transakcji"?

Vryko
#18 Luminarz#

Pytanko mam. Cóż to takiego owa "opłata za obsługę transakcji". Skoro ją ponoszę/mam ponosić - proszę o szczegółowe wytłumaczenie mi, co się na nią składa. Jako klient mam chyba pełne prawo do poznania wszelkich szczegółów zawartej z AL umowy, a przeciez opłaty są z nich chyba najistotniejsze. 

Dlaczego pytam..? To w sumie proste - dziś poczytałem sobie ten temat .

Jak dobrze widać na tym przykładzie - za tzw. "obsługę transakcji" AL szarpnęło sobie 210zł. W sumie spokko, rozumiem. Proszę mi jednak kwytłumaczyć coś, czego nie rozumiem - czym różni się "obsługa transakcji" przy sprzedaży laptopa za 4800 peelenów, od obsługi transakcji przy sprzedaży używanych gaci za 2zł. Czy przy obsługiwaniu sprzedaży tegoż laptopa macie, drogie Allegro, taki zapiernicz, że pot wam  cieknie po czołach i stąd te 210zł? Bo to trudno pojąć. 

I na koniec propozycja, ale najpierw cytat:

"Czym jest nazwa? To, co zwiemy różą, pod inną nazwą równie by pachniało." 

Prowizja będzie prowizją. Czy nazwiecie ją "opłatą za obsługę transakcji", czy "wydzieraniem na chama kasy od ludzi" - to będzie dalej ta sama, stara prowizja. Proponuję przestać ściemniać, bo igranie z ludzką inteligencją świadczy raczej marnie o intelekcie tych, którzy wymyślają takie bzdury.

Że już o szacunku do Waszego klienta - nie wspomnę...

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko Piękny i mądry wpis 🙂 Gratuluję!!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko     Adminalicja udaje, że ich tu nie ma. Pełno ich, a jakoby nikogo nie było 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@WREDZIA-W1, wiadomo ciocia 🙂

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1  Czemu mnie to nie dziwi..?

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko A mnie czemu też nie? 😀 Na Twoje pytanie nie ma dobrej odpowiedzi 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1 Ależ jest. Ale wymagam szczerości, a szczerość i biznes jakoś nie idą w parze, co tutaj widać szczególnie mocno.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko No właśnie dlatego, że wymagasz szczerości, nie ma dobrej odpowiedzi. Mogą co najwyżej ściemniać 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

a wiecie może czym różni sie aukcja do 100zł od tej powyzej 100zł itd?

niby takie same ale bierze wiecej pieniędzy za wystawienie na 10 dni

 

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

To nie było pytanie retoryczne. Chciałbym poznać odpowiedź...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@Vryko też mnie to interesuje

Kurierzy jakoś potrafią jasno określić ile kosztuje obsługa takiej transakcji pobraniowej.

Nie rozliczają jej procentowo od wysokości pobrania

 

To samo z aukcjami, taka sama usługa a opłaty wyższe.Może te droższe są na super szybkich serwerach? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Vryko 

Co Ty chcesz wiedzieć? Dlaczego taka nazwa, dlaczego takie stawki, dlaczego w ogóle trzeba płacić, dlaczego raz obsługa jest tańsza, a innym razem droższa?

Obsługa transakcji to obsługa transakcji, czyli prezentacja oferty i umożliwienie zawarcia warunkowej umowy na Lokalnie. Za to Allegro pobiera procent od ceny przedmiotu, tak samo jak w przypadku prowizji od sprzedaży. To się praktycznie niczym nie różni, to jest prowizja od sprzedaży nazwana inaczej. Prowizję od sprzedaży jednak trzeba zwracać, gdy nie doszło do sprzedaży, czyli po odstąpieniu od umowy, natomiast opłaty za obsługę zwracać nie trzeba, nawet po odstąpieniu. Tylko patrzeć, jak na zwykłym Allegro prowizja od sprzedaży zostanie zastąpiona opłatą za obsługę.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Co chciałbym wiedzieć?  Mnóstwo rzeczy bym chciał. Np. czy dożyję kolonizacji Marsa. Albo czy ludzkość pokona raka. A tu? Chciałbym, by Allegro przestało traktować ludzi jak debili. Ale obawiam się że w każdym w/w przypadku odpowiedzi nie poznam. Poza tym doskonale wiesz, o co pytam. Jesteś bystry facet. I bądź sobie outsiderem, to niczego nie zmienia. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Vryko :  Zmieniłeś zdanie i już nie omijasz Allegro Lokalnie szerokim łukiem?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Client:79179573 Ależ omijam. Jeszcze szerszym, niż zwykle. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów