anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 104 ODPOWIEDZI 9 104
engine666
#8 Zapaleniec#

A co jeśli ktoś mi włamał się na konto i tego typu wiadomości rozsyłał? Dostałam mail na pocztę o logowaniu nieuprawnionej osoby na moje konto allegro. Oczywiście hasła wszystkie zmieniłam ale ktoś wczoraj z mojego konta allegro lokalnie wysłał kilkadzieścia takich wiadomości z prośbą o adres e-mail. Co śmieszniejsze to nigdy z allegro lokalnie nie korzystałam. Proszę o pomoc. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Client:94098476
#1 Nowicjusz#

Witam ktoś chce żebym podała swój adres e-mail bo niby zakupił rzecz a allegro chce potwierdzenia mojego konta e-mail.  Czy tak właśnie jest.  Pytam bo pierwszy raz z tym się spotykam

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Niczego nie podawaj, możesz zostać oszukana. A jak nawet podasz to nie otwieraj maila zwrotnego, może zniknąć Ci kasa.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:94098476 Nie, to próba wyłudzenia Twoich danych, dlatego podaj mi proszę login konta, od którego dostałeś tę wiadomość. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
engine666
#8 Zapaleniec#

A co jeśli ktoś mi włamał się na konto i tego typu wiadomości rozsyłał? Dostałam mail na pocztę o logowaniu nieuprawnionej osoby na moje konto allegro. Oczywiście hasła wszystkie zmieniłam ale ktoś wczoraj z mojego konta allegro lokalnie wysłał kilkadzieścia takich wiadomości. Co śmieszniejsze to nigdy z allegro lokalnie nie korzystałam. Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@engine666 Jeśli zmieniłaś już hasła do swojego konta na Allegro i skrzynki pocztowej, polecam jeszcze włączenie dwustopniowego logowania. Możesz to zrobić w tej zakładce. Twoje konto jest już zabezpieczone i po naszej stronie, wszystko jest w porządku. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
engine666
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Logowanie dwuetapowe oczywiście ustawiłam.

oznacz moderatorów
JanMul
#7 Wielbiciel#

u mnie dzisiaj ta sama sytuacja z konta 

kikkusia

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@JanMul Na tym koncie doszło do włamania, ale już je zabezpieczyliśmy. Bardzo dziękuję za zgłoszenie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
emidyb
#7 Wielbiciel#

witam, to samo dziś u mnie, niestety podałam maila, ale potem coś mnie tknęło i nic nie otwierałam - u mnie client104779316 oraz client104780838

oznacz moderatorów
Kerim1987
#8 Zapaleniec#

mAM TU 2 KONTA DO BLOKADY, BO NIE WIEM CZY PISZĄC DO POMOCY  ROBIĄ TO GDYŻ MIAŁEM RAZ PRZEZ TYDZIEN  Z TEGO SAMEGO KONTA PROŚBY O EMAIL.  
Nie wiem jak dodać tu  ss więc podam nicki poniżej.

kiniak123

kikkusia

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@emidyb @Kerim1987 dziękuję za Wasze zgłoszenia! Podjeliśmy odpowiednie działania wobec tych kont. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Cudaiwianki13
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Cudaiwianki13 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
jasminka75
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry! Kupujący o loginie:

ROLKA9 oraz Client:104781355 (myślę że to ta sama osoba, lub współpracujący).

Pod pretekstem, że chce zakupić w opcji "kup teraz" przedmiot aukcji, poprosił o podanie adresu internetowego. Niestety za pierwszym razem przez brak czujności podałam. Dostałam po chwili wiadomość przypominającą wiadomość ze strony allegro. Przesyłam screeny ze swojej poczty i z rozmowy na "Allegro Lokalne"Screenshot 2022-03-24 at 17-52-54 Wiadomości Allegro Lokalnie.pngScreenshot 2022-03-24 at 18-01-12 Wiadomości Allegro Lokalnie.pngScreenshot 2022-03-24 at 17-54-11 Wiadomości Allegro Lokalnie.pngScreenshot 2022-03-24 at 16-46-23 Oferty (3) - Poczta w Interii.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jasminka75 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Wskazane konta są już zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
jasminka75
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję. Czy jest sens zgłaszać na policję?

 

oznacz moderatorów
tracekp
#8 Zapaleniec#

Witam osoba o niku kiniak123 i mimik090 prosi mnie o podanie emaila bo nie może rzekomo dokonać zamówienia na mój produkt na allegro..

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tracekp na tych kontach doszło do włamania, zabezpieczyliśmy je. Dziękuję za Twoje zgłoszenie!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:28351250
#7 Wielbiciel#

U mnie to samo, po raz setny. Podobne pytanie od użytkownika "mm1979".

Drogie allegro, czy zamierzacie coś z tym zrobić? Płacimy grube prowizje za to aby móc bezpiecznie sprzedawać na allegro, a tutaj takie cyrki. Zobaczcie ile ten wątek ma już postów, a tych wątków jest wiele. W sumie tysiące. Proszę o odpowiedź, bo pytam po raz drugi, a mój poprzedni post z takim pytaniem został usunięty. Tym razem, jeżeli ten post zostanie usunięty, to już tego nie zostawię bez echa.

oznacz moderatorów