anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 111 ODPOWIEDZI 9 111
Client:100919809
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
Client:100919809
#8 Zapaleniec#

Yyy nie mam nr oferty, jest po prostu strona z zakładką zakończone

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:100919809 Wszystko jest w porządku, kupujący poprawnie opłacił zamówienie, więc środki ze sprzedaży znajdziesz w tej zakładce. Aby wypłacić je na swoje konto bankowe najpierw musisz zweryfikować swój rachunek, a zrobisz to w zakładce Ustawienia wypłat. Dokładną instrukcję jak to zrobić krok po kroku znajdziesz w tym artykule

@MTWroboty Dziękuję, wszystkie konta, które wskazałeś są już zablokowane w naszym systemie.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Client:100919809
#8 Zapaleniec#

Oki. Dzięki za pomoc 🙂

oznacz moderatorów
Client:100919809
#8 Zapaleniec#

W porządku oferta ? Bo Pani mi teraz wysłała dane do wysyłki

oznacz moderatorów
Client:100919809
#8 Zapaleniec#

20220222_170855.jpg20220222_170839.jpg

oznacz moderatorów
Client:100919809
#8 Zapaleniec#

Jestem świeżak. Mam potwierdzenie, że pieniądze są przy rozliczeniach

oznacz moderatorów
WYPASIK2003
#7 Wielbiciel#

Otrzymałem na allegro lokalnie wiadomość od:

Client:104448517

Witam, chciałbym zakupić Państwa ogłoszenie za pośrednictwem aIIegroo. Proszę napisać swój e-mejlow dla mnie, aby zorganizować dostawę) dziękuję bardzo)

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@WYPASIK2003, dzięki za zgłoszenie - zablokowaliśmy to konto. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@WYPASIK2003 

"e-mejlow"?

Dobrze😊 Znaczy, że ktoś w Allegro myśli nad algorytmem i coś wymodził...

oznacz moderatorów
irena217
#10 Popularyzator#

Witam otrzymałam identyczną wiadomość od tego 104448517 i niestety z mojego rachunku bankowego poszło 3,800zł

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@irena217  cóż mogę powiedzieć ☹️ przykre to bardzo. Zbierz jak najwięcej dowodów i udaj się na policje.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@irena217 bardzo mi przykro, że taka sytuacja miała miejsce. To konto jest już zablokowane. Na wniosek policji udostępnimy wszystkie informacje, które mogą pomóc w sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Magic3891
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Dzień dobry, po raz pierwszy w życiu wystawiłam przedmioty na sprzedaż. Dosłownie po kilkunastu minutach dostałam wiadomość na WhatsApp, że osoba jest zainteresowana kupnem. Nie wiedziałam jakie są procedury sprzedaży bo nigdy tego nie robiłam a korzystam z Allegro od bardzo dawna. Oszuści podszywający się pod Państwa platformę Allegro Lokalnie wysłali do mnie maila, w którym musiałam potwierdzić zamówienie przez Panią Katarzynę Kowalczyk zamieszkałą przy ul. Nadrzecznej 44, 22-240 Skierbieszów. Po kliknięciu w potwierdzenie przekierowana zostałam na stronę swojego banku. Dostałam sms z banku z kodem do autoryzacji. Poproszono o zalogowanie się i podanie kodu. W tym momencie pieniądze zaczęły znikać z konta. Telefon do banku, blokada ale część pieniędzy już skradziono. Sprawa została zgłoszona na policję. Piszę również do Państwa ponieważ nie wiem czy w związku z tym obowiązują jakieś procedury u Was? 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Magic3891 przykra sprawa i nauczka na przyszłość, ale nie było zakupu na allegro tylko poprzez spreparowaną wiadomość, dziennie stos takich wiadomości dostają kupujący trzeba uważać w co się klika 😞 Sprawdź telefon bo za pewne jest w nim wirus 😞

tu masz wątek https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/czy-odpowiada%C4%87-je%C5%9Bli...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Magic3891
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Telefon i laptop wyczyszczone. 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dobrze że w porę się udało ci powstrzymać, dobrze że zgloszone na Policję.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Magic3891 Allegro nigdy nie wysyła takich maili. Zapamiętaj to na przyszłość. Dobrze, że tylko część Ci zginęła. Mojemu znajomemu po jednym sms-ie o potrzebie dopłaty 0,76 zł za przesyłkę wyczyścili całe konto zostawiając ok 50 zł. Na drugi raz niczego nie klikaj i nie potwierdzaj. Wyczyść telefon jak napisał @kostas11 

oznacz moderatorów
Magic3891
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Teraz już wiem, że allegro nie wysyła takich maili. Mój błąd. Telefon i komp wyczyszczony.

oznacz moderatorów