anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to wyłudzene danych?

kamileczek60
#7 Wielbiciel#

Tak jak w temacie. Moja rozmowa z kupującym:

screenshot_2021-10-16-17-18-04-533_pl.allegro.sale.jpgscreenshot_2021-10-16-17-18-22-356_pl.allegro.sale.jpgscreenshot_2021-10-16-17-18-33-226_pl.allegro.sale.jpgscreenshot_2021-10-16-17-18-42-250_pl.allegro.sale.jpg

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Tego nie wiemy czy oszustwo, obrazków nie widzimy, ale wątków o to tu co nie miara np: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/kupuj%C4%85cy-poprosi%C5%82-mn...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kamileczek60 Ja wiem. Jeśli to prośba o podanie adresu e-mail, albo inne kombinacje i podchody, jest to próba wyłudzenia, jakich mnóstwo na Lokalnie. Kupujący aby kupić niczego nie potrzebuje. Kupuje i płaci bez kontaktu ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

kamileczek60
#7 Wielbiciel#

Gościu chciał maila mojego twierdzac ze allegro tego wymaga do tranzakcji. podejrzane

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie widzę obrazków ale to bzdura... Fakt, że nie widzi on Twojego adresu e-mail, lecz w żadnym przypadku nie jet on wymagany do realizacji transakcji, ani do kontaktu pomiędzy stronami. Allegro maskuje adresy e-mail - do zawarcia transakcji to wystarcza.

Nie musisz podawać swojego adresu email - może być wykorzystany do spamu.

Temat inwiligacji i monitorowana korespondencji pomiędzy kupującym , a sprzedawcą - to już inna sprawa- to wykorzystuje Allegro do własnych potrzeb.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kamileczek60 Tak, to niemal na pewno próba oszustwa. W takich sytuacjach czasem dochodzi do kradzieży pieniędzy z konta bankowego sprzedawcy. Nie podawaj maila.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kamileczek60, dzięki za Twoją czujność - zablokowaliśmy to konto. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów