anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy w przypadku braku ofert kupna na Allegro Lokalnie naliczana jest opłata Allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
nanunana-allegro
#7 Wielbiciel#

Zaczęło się tak: 4 września wystawiłam towar na AL.

Po godzinie zgłosił się kupujący "oszust" który rozpoczął płatność i chciał mojego maila do rzekomego jakiegoś powiadomienia.

Nie zgodziłam się. 

Teraz muszę czekać 5 dni na wznowienie oferty i mam kilka pytań.

1. Załóżmy, że zgodzę się na automatyczne wznowienie i przedmiot znów będzie widoczny.

Załóżmy też, że nie będzie żadnych ofert kupna i tak sobie ten przedmiot będzie wisiał niechciany przez nikogo.

Czy w takiej sytuacji mogę nie przedłużyć kolejnego automatycznego wznowienia i Allegro obciąży mnie jakąś opłatą? ..mimo, że przedmiot nie sprzedał się?

 

2. Załóżmy, że mam dość, bo zapłaciłam za promowanie ogłoszenia, a oszust mnie zablokował na 5 dni.

Załóżmy, że nie chcę żadnego wznowienia i je zablokuję (nie wiem gdzie i kiedy) to Allegro pobierze jakąś opłatę?:(

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
xyz96
#21 Demiurg#

@nanunana-allegro Allegro naliczy opłatę tylko wtedy, gdy kupujący zapłaci za towar, albo wtedy, gdy kupujący wybierze odbiór osobisty lub wysyłkę za pobraniem. Jeżeli nie zapłaci i nie wybierze pobrania lub odbioru osobistego, opłaty nie będą naliczone.

Za zablokowanie automatycznego wznawiania także opłaty nie zostaną naliczone.

Tu masz instrukcję blokowania wznawiania; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/jak-wystawic-ogl...

Opłaty za promowanie nie są zwracane.

oznacz moderatorów
nanunana-allegro
#7 Wielbiciel#

Wow, wszystko przejrzyste i jasne. Dziękuję. 

W takim razie podsumowując:

jeśli zgodzę się na automatyczne odnowienie oferty i sprzedam produkt, to opłata obowiązuje, a jeśli nie będzie ofert kupna podczas tych wszystkich odnowień to rezygnując nawet z n- tego odnowienia żadnych opłat nie ma.

Jeszcze raz dziękuję:)

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@nanunana-allegro Na AL tak się dzieje, bardzo często kupujący blokują towar nie płacąc za niego, czarny scenariusz tu opisałeś oczywiście że ten sam kupujący może Ci zablokować znowu towar, może rozpatrz możliwość wystawienia na zwykłym Allegro: Screenshot_2021-02-01 Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.png

oznacz moderatorów