anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro lokalnie pobiera opłaty za transakcji do których nie doszło przy opcji odbór osobis

MrPerfect
#7 Wielbiciel#

Witam. Chciałem ostatnio sprzedać narty na allegro lokalnie. Klient zalicytował z odbiorem osobistym. Podjechał i chciał negocjować cenę bo mu było za drogo. Narty były w bardzo dobrym stanie i nie chciałem spóścić z ceny. Do transakcji nie doszło. Allegro policzyło sobie ponad 40 zł od tak zwanej obsługi transakcji, do której przecież nie doszło. Teraz dopiero się dowiedziałem ze na allegro lokalnie nie ma prowizji od sprzedaży i nie mogę ubiegać się o zwrot. Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy mogą mi pobrać pieniądze za obsługę transakcji do której nie doszło a potem nie zwrócić pieniędzy? Czy to w ogóle jest legalne? To nie jedyna taka transakcja bo jeszcze doszło do jednej podobnej ale opłaty całe szczęście było tylko 4 zł. Może istnieje jakaś możliwość, aby kupujący poświadczył ze do transakcji nie doszło.

Jak tak ma być dalej to wynoszę się z tego allegro.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pulkownik66
#19 Nestor#

@MrPerfect  Bo widzisz- Tak już z tymi odbiorami osobistymi i pobraniówkami jest. I z tym się nie dyskutuje. Najlepiej wyrzucić te opcje na zbitą twarz i mieć święty spokój.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Kasa z allegro do ciebie nie wróci ,słuchaj jak ci radzi @pulkownik66 a na narty musisz teraz poszukać innego klienta ,podnieś cenę o stracone 40 zł może jakiś trafi.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MrPerfect Jeśli kupujący nie zapłacił po wybraniu odbioru osobistego, poproś Allegro o anulowanie naliczonej opłaty przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

Postaraj się o jakiś dowód na rezygnację kupującego i załącz go do prośby.

oznacz moderatorów

MrPerfect
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo, czegoś takiego szukałem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MrPerfect bo takie są tu zasady i regulamim na lokalnie to nie prowizja tylko opłata za utrzymanie ogłoszenia 🙂

Samo kliknięcie przycisku [kup teraz] lub zakończenie licytacji nie spowoduje naliczenia opłaty. Opłatę za obsługę transakcji pobierzemy dopiero, gdy:

  • kupujący zrealizuje płatność online (w przypadku płatności z góry)
  • kupujący wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym).

Z tego powodu opłata za obsługę transakcji jest bezzwrotna.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-za-sprzedaz-na-allegro-lokalnie/czy-jesli-nie-dojd...

________
Κώστας
oznacz moderatorów