anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zapobiec zakupom dla żartów?

MAMY ROZWIĄZANIE!
AdamSmak
#11 Animator#

Witam,

Jakiś żartowniś wykupił wszystkie wystawione przeze mnie przedmioty z opcją "Kup teraz", wybierając opcję dostawy - odbiór osobisty z zapłatą przy odbiorze. Kontaktu z kupującym brak i nie sądzę aby zamierzał to wytłumaczyć, a że dzieli nas kilkaset kilometrów to od razu zorientowałem się, że to głupi żart. Poza tym zastanowiło mnie, że akurat tymi przedmiotami które wystawiłem na sprzedaż zainteresował się kupujący. Jutro kończą mi się aukcje z licytacją i spodziewam się, że i w nich wylicytuje co jeszcze mam w sprzedaży. Oczywiście Allegro naliczyło prowizję od tej sprzedaży i muszę to wyjaśnić. Część z wystawionych przedmiotów miało opcję wyróżnienia i nie wiem jak to teraz Allegro rozstrzygnie, odnośnie przedłużenia lub anulowania za to naliczonej opłaty. Na popołudnie umówioną mam rozmowę z pracownikiem Allegro i póki co nie wystawiam ponownie przedmiotów, a być może zaraz po wystawieniu znowu ktoś sobie zrobi głupi żart.
Proszę o podpowiedź jak sobie z tym radzicie, tzn. jak zabezpieczyć się przed tego typu działaniami? Nie mam pojęcia jak mam wystawić sprzedawane przedmioty aby nie narażać się na koszty, stratę czasu, zerowe efekty sprzedaży i ponowne, na nowo wystawianie przedmiotów, a wystawianie ich z aplikacji na telefonie wcale proste nie jest bowiem przez każde ogłoszenie trzeba przebrnąć, dodawać zdjęcia itp.

Żartowniś póki co się nie odzywa ale zastanawiam się też co w sytuacji gdy żartowniś upierał się będzie w tym, że przedmioty zakupił aby je odebrać albo nawet, że je odebrał? Proszę o odpowiedź jak to ogarnąć?

Pozdrawiam.

Adam 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29
HegemonHekate
#10 Popularyzator#

Jedna rada, nie oferuj płatności innych niż Allegro finanse, to ułatwi ci zwrot prowizji w przypadku zakupu nieopłaconego przez klienta.

Zwrotu prowizji za wyróżnienie nie odzyskasz.

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Dziękuję za odpowiedź i martwi mnie to, że nie będę mógł sprzedawać z odbiorem osobistym, bowiem to najłatwiejsza forma sprzedaży. Zwrotu prowizji za wyróżnienia raczej nie oczekuję ale raczej powinienem mieć przedłużoną ważność wyróżnienia na ponownie wystawionych ogłoszeniach skoro to nie ja zawiniłem w tym, że promowania przedmiotów nie wykorzystałem skoro opłatę naliczono.

oznacz moderatorów
HegemonHekate
#10 Popularyzator#

To jak powinno być, a jak jest, to dwa odrębne cele, nie koniecznie ze sobą zbieżne 😀

 

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Dopiero zaczynam sprzedawać i widzę, że kolorowo nie jest 😕

Sprzedaży z licytowanymi przedmiotami edytować nie można jeśli złożono w nich oferty, zatem narażony jestem na ten sam żart i da się to jakoś wyeliminować?

Ręce opadają jak ma to tak wyglądać i czemu nie ma opcji "Wystaw ponownie"?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@AdamSmak Trudno się bronić przed takimi działaniami jeśli ktoś się na Ciebie uprze. Możesz zgłaszać do Allegro kupujących, którzy dużo kupują i nie płacą, możesz też wpisywać na czarną listę, wtedy z tego samego konta już nie kupi.

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Reasumując:

- nie wystawiać z odbiorem osobistym i zapłatą przy odbiorze,

- nie promować sprzedaży skoro nie można jej wykorzystać,

- uzupełniać w nieskończoność czarną listę.

Skoro brak jest opcji "Wystaw ponownie", a wystawianie w aplikacji jest kłopotliwe i czasochłonne to może lepiej zamiast wystawiać jeden przedmiot wystawić ich 999? U mnie żartowniś kupił po jednym przedmiocie ale jedno ogłoszenie miałem z pięcioma przedmiotami i ta jedna, jedyna sprzedaż z opcją "Kup teraz" została.

Dopiero teraz dostrzegam zaletę zgody na sprzedaż, co ma miejsce na innych portalach...

 

oznacz moderatorów
HegemonHekate
#10 Popularyzator#

Tak, bo właściwie promowanie przedmiotu wskazane jest w ofercie kup teraz i to z wieloma produktami.

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

W międzyczasie otrzymałem odpowiedź z Allegro w treści:

"W przypadku zamówienia na Allegro Lokalnie kupujący ma 5 dni na uregulowanie płatności za dokonany zakup. Po upływie tego terminu transakcję uznamy za niebyłą, a oferta zostanie automatycznie wznowiona w serwisie."

Czekać pozostaje 5 dni i tyle dobrze, że choć wystawiać tego nie będę musiał ponownie.

Za kilka godzin umówioną mam rozmowę telefoniczną i jak dojdą nowe informację to napiszę tutaj.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

AdamSmak najgorsze w tym jest to ,że allegro naliczyło Ci opłatę transakcyjną , którą trudno bedzie Ci odzyskać bez pisemnej rezygnacji klienta .

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  co z tym fantem ?

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

No bez żartów! Wątpię aby żartowniś skłonny był składać jakiekolwiek wyjaśnienia, a może pójść i dalej informując o tym, że przedmioty odebrał.

Coś mi się widzi, że ledwo zacząłem sprzedawać i czas kończyć, no masakra.

Zobaczymy jak to się potoczy i będę informował.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

AdamSmak niebawem włączą sie moderatorzy , może coś poradzą .

oznacz moderatorów
HegemonHekate
#10 Popularyzator#

@AdamSmak kolega @mdrogeria ma rację, gdybyś miał tylko opcję płatności z góry przez Allegro finanse to łatwiej było by ci "udowodnić" (jakkolwiek to brzmi), że to transakcji nie doszło.

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Teraz zdaje już sobie z tego sprawę jednak rodzi to ograniczenia dla sprzedawców, gdyż sprzedaż z odbiorem osobistym z zapłatą przy odbiorze jest najłatwiejszą formą rozliczeń i szczególnie jeśli sprzedaż ma miejsce lokalnie. Jak widać ta forma daje spore pole do popisu żartownisiom i oszustom, a ograniczenie tego przez brak rozliczeń osobiście ograniczać może sprzedaż i raczej nie tędy droga...

Udowodnić, że przedmioty wystawione na sprzedaż wciąż posiadam mogę bardzo łatwo przesyłając ich zdjęcia, a poza tym nie wystawiałbym ich ponownie do sprzedaży gdybym ich nie miał, a słowo nabywcy żartownisia nie powinno być nic warte w rozstrzyganiu tego typu spraw, nawet jeżeli w swych żartach posunie się do twierdzenia, że owe przedmioty odebrał. Nie mam pojęcia co kieruje ludźmi robiącymi takie rzeczy lecz w takich przypadkach konto żartownisia powinno być blokowane, a jego dane powinny uniemożliwiać zakładanie kolejnego konta dożywotnio. Na dobrą sprawę taki zakup powinien być uznawany jako wiążącą umowę, ochrona sprzedających też powinna być i obciążyć kupującego kosztami zakupu plus koszty egzekucji i od razu przedsądowe wezwanie do zapłaty. Od razu odeszłaby ochota na żarty, a tak może taki delikwent wpędzać ludzi w kłopoty nie ponosząc tego żadnych konsekwencji.

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Odpowiadam sam sobie aby poinformować o rozwiązaniu problemu.

"Zwrotu prowizji za wyróżnienie nie odzyskasz."

Zaskoczę bowiem ten zwrot odzyskałem. Pracownik Allegro zrobił stosowne korekty i już wszystko się zgadza, tzn. opłat za promowanie nie ma.

Wszystko zostało skorygowane po mojej myśli i zgadza się co do grosza. Jedynie ogłoszenia wystawić będę musiał na nowo i zgłosiłem sugestię aby dodać opcję "Wystaw ponownie".

Teraz warto się zastanowić czy ten temat tutaj zostawić, bowiem jest to wskazówka dla potencjalnych żartownisiów jak innych wpędzić w kłopoty. Jeśli temat zniknie, zrozumiem.

Ślicznie dziękuję za głosy w temacie i podpowiedzi i też tą drogą dziękuję obsłudze Allegro za szybkie rozwiązanie problemu.

Zadowolony jestem i życzę wszystkim miłego dnia.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AdamSmak Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Kupujący został zablokowany. Otrzymałeś również korekty opłat za obsługę transakcji i za promowanie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Tak, wszystko się już zgadza i tylko szkoda, że zaistniała taka sytuacja. Żartowniś zmarnował mój czas i czas osoby która to prostowała.

Raz jeszcze dziękuję za pomoc i oby takich przypadków więcej nie było.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

tak , AdamSmak trafiłeś na [edycja] , który miał już coś za uszami / blokada konta / dlatego problem został rozwiązany po Twojej myśli / miałeś szczęście // . Nauczka na przyszłość - odbiór osobiszty platny przy odbiorze - aut !!

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Szkoda, że takie rozwiązanie trzeba stosować bowiem może to ograniczyć sprzedaż, a kupującym może być i sąsiad zza ściany.

Dodam jeszcze, że chciałem wypełnić ankietę (dość nachalną) odnośnie społeczności allegro ale zakończyło się to niepowodzeniem z identyfikatorem wyjątku: 1D58B805

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AdamSmak Czy masz możliwość wypełnienia ankiety jeszcze raz? Jeśli problem pojawi się znowu, zrób proszę zrzut ekranu i prześlij nam na Gadane, sprawdzimy to. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów