anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
784 ODPOWIEDZI 784
Kooboo
#8 Zapaleniec#

Założył nowy numer klienta, wciąż używa tego maila, teraz do mnie się odezwał.

Kooboo_0-1607956803497.png

 

oznacz moderatorów
Bartek90p
#1 Nowicjusz#

Sergio marcos 

Podaje email że jest zainteresowany.

Chce kupić towar po przelaniu pieniędzy.

Ściema totalna

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@nadiax11 Nie wyglada to na oszustwo, tylko na kogoś rzeczywiście zainteresowanego zakupem. Chociaż oczywiście należy uważać i nie wysyłać towaru dopóki kasa nie znajdzie się na koncie.

oznacz moderatorów
AndyWax
#2 Obserwator#

Ten adres i zapytanie to nie fałszywka.

oznacz moderatorów
Martinez
#7 Wielbiciel#

Witam. Podaję adres z jakiego została podjęta próba oszustwa orlosjoanna10@gmail.com.

Rozpoczęło się standardowo zainteresowanie ofertę i przekierowanie poza komunikator Allegro.

"Hello, is this headphone still available? If yes text me at my personal email (orlosjoanna10@gmail.com) or text me on Telegram Chat (+1 484-272-2991) for further conversation."

Oczywiście po skontaktowaniu wymiana maili bardzo szybko przechodzi na typ... "podaj mi swoje dane żebym mógł zaplanować odbiór moim kurierem" 

Korespondencja ustała natychmiast jak zażądałem przestrzegania zasad Allegro. czyli ..."Podaj mi adres za sprawdzę koszty wysyłki, podam tobie jak wykonasz przelew via Allego ja - wysyłam towar..." 

... i nastąpiła cisza zero kontaktu a tak mail przychodził praktycznie natychmiast.

Uważajcie na "takie okazje" to typowi uszaści w najlepszym razie wyłudza dane osobowe w najgorszym "powiozą na forsę" 

PILNUJCIE SWOICH TRANSAKCJI i nie decydujcie się na obchodzenie zabezpieczeń Allegro

Pozdrawiam

Marcin "Martinez" 

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Zgłaszaj do Allegro, zablokują konto.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Martinez To standardowa próba, przesyłaj takie wiadomości na adres phishing@allegro.pl oni ich blokują.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
sasanka_86
#10 Popularyzator#
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Martinez, dzięki wielkie za Twoje zgłoszenie. Do tego adresu mailowego nie jest przypisane żadne konto. Jednak najczęściej w przypadku tzw. przekrętów nigeryjskich, oszuści używają innego maila do wysyłania wiadomości, a innego do wyłudzenia. 

Czy mógłbyś podać login użytkownika, od którego otrzymałeś taką wiadomość?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
blues1958
#7 Wielbiciel#

Ten sam telefon, za to inny mail: nataliaandrzej280@gmail.com

Treść maila identyczna 

oznacz moderatorów
aka_czaku
#1 Nowicjusz#

Ja za to mam ale już za pomocą tłumacza wysyłają:

Treść wiadomości.

"Witam, czy ten laptop jest nadal dostępny? Jeśli tak napisz do mnie na mój e-mail (nataliaandrzej280@gmail.com) lub na Telegram Chat (+1 484-272-2991) do dalszej rozmowy."

za to ma już nowe konto "Client:100051710"

Chyba mają jakiś automat do tego.

Allegro powinno blokować adresy ip tych użytkowników a nie konta.

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@aka_czaku, konto Client:100051710 jest już zablokowane. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
puszek1964
#7 Wielbiciel#

Adres email się zmienia telefon ten sam

oznacz moderatorów
Martinez
#7 Wielbiciel#

Witam

"Client:99598949" .. już go zgłosiłem do serwisu Allegro 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Martinez, dzięki wielkie! Widzę, że konto faktycznie już jest zablokowane. 💪 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
auto_sfera2000
#10 Popularyzator#

@Martinez Ehh, ja tam ciągnę taką korespondencje jak mam wolną chwilę do upadłego, aż się scamerowi znudzi 🙂

Przynajmniej na jakiś czas zajmuje takiego gamonia, żeby nie miał czasu oszukiwać innych 😜

Zgłoszenie do allegro, powoduje blokadę konta, a takiemu scamerowi założenie nowego zajmie 30 sekund, więc walka z wiatrakami... Domyślam się, że allegro nie idzie dalej w jakieś próby blokowania przynajmniej na jakiś okres adresu IP itp.?

Jeśli nie, to te zgłaszania i "blokada" to taka "kosmetyczna" sprawa 😕

oznacz moderatorów
Client:71861536
#7 Wielbiciel#

 

Ja również otrzymałam podobną wiadomość na swoje konto, więc po przeczytaniu powyższych wiadomości jestem pewna, że to zwykłe oszustwo. A poniżej treść wiadomości:

Witam, czy ten laptop jest nadal dostępny? Jeśli tak, napisz do mnie na mój e-mail (paulina.sebastian94@yahoo.com) lub czat Telegram (+1 484-272-2991) do dalszej dyskusji.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:71861536, dzięki za Twoją wiadomość. Możesz podesłać tutaj zrzut takiej wiadomości? Nie znalazłam konta zarejestrowanego na maila, który podałaś. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mL-7
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry.

Też dostałem zapytanie o dostępność przedmiotu, w niemal identycznym gramatycznie zdaniu i również z prośbą o komunikację na tego maila. Póki co pozostanę przy czacie Allegro i poczekam na rozwój wypadków. Może to fałszywy alarm.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
serauto
#1 Nowicjusz#

Proszę moderatora o zablokowanie następnego konta wałka!!

Screenshot_20210428-094935.png

 

 

oznacz moderatorów