anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś zalicytował mój produkt za 99999,00 - jak usunąć ofertę na allegro lokalnie?

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

 

W dniu dzisiejszym jakiś jegomość złożył ofertę na mojej aukcji, w której brało udział kilku licytujących ofertę na 99999,00 złotych. Sprzęt był obecnie na pułapie 1350,00, w ciągu najbliższych 3 dni aukcja miała się zakończyć. Liczyłem na sprzedaż na poziomie 1600 zł. Zapłaciłem kilkanaście złotych za jej wyróżnienie. Co mam teraz począć? Zakończyłem przed chwilą aukcję. Napisałem do "wygranego". Oczywiście facet się nie odezwie. W związku z tym moje pytanie. Dlaczego allegro lokalnie w ogóle istnieje? Skoro każdą licytację można zepsuć zachowaniem upośledzonego człowieka? Dodam, że chciałem wystawić przedmiot na zwykłym allegro. Nie wiem jak to się stało, że przedmiot trafił na allegro lokalnie. Zaznaczyłem opcję, aby oferta była wyróżniona na allegro i allegro lokalnie.

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433

Została zawarta prawnie wiążąca umowa kupna - sprzedaży określonego przedmiotu w określonej cenie i sprzedający ma prawo domagać się zapłaty za przedmiot. Umowa została zawarta poprzez przybicie w licytacji. Jesli sprzedającym jest firma, to można odstąpić od umowy zawartej na odległość, jeśli sprzedającym jest osoba fizyczna, to sprzedający może się zgodzić na anulowanie zakupu, ale nie musi. Może dochodzić swoich prawi zapłaty.

oznacz moderatorów

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

Ciekaw jestem jak tylko w ogóle osobnika odnaleźć po imieniu i nazwisku (zakładając że jest prawdziwe). Orientujecie się, czy dla opcji KUP TERAZ sprawa jest identyczna? Ktoś może kupić i olać sprawę?

oznacz moderatorów

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Oskarious Jak to, nie ma TLoU 1? Toż to skandal😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Oskarious Bardzo mi przykro, że spotkała Cię taka sytuacja. Wyjaśniłam sprawę tej transakcji z odpowiednim zespołem i konto Kupującego jest już zablokowane. Z uwagi na wszystkie okoliczności tej sprawy, Twój rachunek zostanie niebawem skorygowany. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

Droga Pani pisze Pani, że konto zostało zablokowane, a właśnie jegomość do mnie napisał. Treść jego wiadomości:

"Przepraszam za kłopot ale dałem taką cenę rzeby zarezerwować konsolę ale znalazłem inną ofertę naprawdę przepraszam jeszcze raz za kłopot Pozdrawiam"

Dodam, że nie kontaktował się ze mną przed rzekomą "rezerwacją". Nawet nie mam pojęcia o jakiej kwocie ewentualnego zakupu myślał.

 

Proszę go zablokować porządnie.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Oskarious W jaki sposób Kupujący się z Tobą skontaktował, przez Centrum Wiadomości? Blokada konta na Allegro dotyczy możliwości kupna oraz sprzedaży towarów i w tej kwestii wszystko się zgadza. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Oskarious kupujący ma prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyn ,AL ma inny regulamin i trudniej odzyskać prowizje ,na normalnym było by łatwiej i tam radzę wystawiać.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety, czyli ma zapłacić 10% od 999,999.00? 😄 allegro trolli powinno banować na MACa 🙂 a @Oskarious, wystawiaj jako ogłoszenie 🙂

oznacz moderatorów

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

Weź nie strasz. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Patryk0701kiedyś słyszałem o takim celowym podbijaniu na normalnym allegro ale to było dość dawno gdy nie były określonej górnej granicy prowizji ale to było u osób które w mojej kategorii kolekcje i sztuka wystawiali falsyfikaty zamiast oryginałów by ich oduczyć tego procederu oszustwa i miało to nawet w tym przypadku sens gość nie miał się jat tłumaczyć jak mu przyszła niezła sumka za prowizję.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety jak kupuje od firmy może odstąpić, prywatny nie podlega UoPK i nie obowiązuje odstąpienie z tego powodu na lokalnie niema zwrotów prowizji bo jest to serwis z myślą o prywaciarzach 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Umowa pod warunkiem.... Przeczytaj regulamin Lokalnie.

oznacz moderatorów

dominiksmagala
#7 Wielbiciel#

Tak, na ebay'u tak to działa o ile dobrze pamiętam

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Oskarious Jak chcesz wystawiać na allegro (a nie na AL), to wchodź przez linka https://allegro.pl/offer/?lokalnie jednakże uprzedzam, że od 31 lipca znacznie wzrastają prowizje w wielu kategoriach.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dziękuję. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Oskarious, wystawiaj jako ogłoszenie, obniżaj cenę co jakiś czas i z głowy 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Miałem podobną sytuację kilka lat temu na Allegro.pl.  Dotyczyło to kilku aukcji przedmiotów kolekcjonerskich. Cała kwota po przybiciach wyniosła 47 tyś zł. Przedmioty warte były około 25 tyś zł. Zleciłem sprawę kancelarii prawniczej. Ściągneli z gościa całe 47 tyś. plus koszty kancelarii 3500 zł plus koszty komornicze. Trwało to niecałe dwa lata.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte czyli warto twardym być i stawiać na swoim 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Tu wartość jest ok 1600 zł i Al.

oznacz moderatorów