anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś zalicytował mój produkt za 99999,00 - jak usunąć ofertę na allegro lokalnie?

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

 

W dniu dzisiejszym jakiś jegomość złożył ofertę na mojej aukcji, w której brało udział kilku licytujących ofertę na 99999,00 złotych. Sprzęt był obecnie na pułapie 1350,00, w ciągu najbliższych 3 dni aukcja miała się zakończyć. Liczyłem na sprzedaż na poziomie 1600 zł. Zapłaciłem kilkanaście złotych za jej wyróżnienie. Co mam teraz począć? Zakończyłem przed chwilą aukcję. Napisałem do "wygranego". Oczywiście facet się nie odezwie. W związku z tym moje pytanie. Dlaczego allegro lokalnie w ogóle istnieje? Skoro każdą licytację można zepsuć zachowaniem upośledzonego człowieka? Dodam, że chciałem wystawić przedmiot na zwykłym allegro. Nie wiem jak to się stało, że przedmiot trafił na allegro lokalnie. Zaznaczyłem opcję, aby oferta była wyróżniona na allegro i allegro lokalnie.

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433

To nie ma znaczenia. Umowa to umowa. Jest sprzedajacy, kupujący, przedmiot sprzedaży i cena na zakończenie licytacji. Umowa zawarta, teraz trzeba ją wyegzekwować.

oznacz moderatorów

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

Kurcze żeby ktoś miał czas za tym biegać. Mam trójkę dzieci, dwie firmy. Już mam wyrzuty sumienia, że siedzę na forum tyle czasu, a co dopiero jeszcze pisać pisma i biegać po sądach 😜 Poprostu niemiłosiernie się wkurzyłem. Zawsze traktuję wszystkie transakcje w życiu fair i kontrahentów z szacunkiem, a tu taki "policzek".

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Oskarious

Ja też nie miałem czasu dlatego zleciłem to kancelarii prawniczej. Udzielasz im pełnomocnictwa i oni wszystko załatwiają. Ja nie byłem nawet w sądzie - prawnik mnie reprezentował.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Oskarious

Wyślij mu link do tej dyskusji. Niech sobie poczyta co go czeka i ile będzie go to kosztowało 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Oskarious Jeżeli nie zapłaci w ciągu 5 dni to nic nie zrobisz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Taa, zawarta, na Lokalnie.

5.4. Niedokonanie płatności w określonych wyżej terminach przez Kupującego skutkuje rozwiązaniem umowy sprzedaży, która do upływu terminów wskazanych w art. 5.2. i 5.3. powyżej zostaje zawarta pod warunkiem..

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 

czy uważasz, że w sądzie ktoś będzie przejmował się regulaminem Allegro. Jeszcze Allegro nie ustanawia prawa w Polsce. Obowiązuje Ustawa "Kodeks cywilny" i według zapisow tej ustawy sąd zbada sprawę i wyda wyrok. Jak napisałem wcześniej, podobny temat przerobiłem osobiście i wiem jak to działało.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Nie, w sądzie regulamin Allegro nie będzie ważny, nagle okaże się, że umowa nie jest rozwiązana po pięciu dniach, choć była zawarta pod takim warunkiem 😄

oznacz moderatorów

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

A czy masz może jakiś namiar na kancelarię? Mógłbym się do nich odezwać.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Oskarious

Korzystam z usług tej kancelarii i mogę ją polecić:

http://www.maciej.derejczyk.pl/

oznacz moderatorów

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję

oznacz moderatorów

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

Witam, 

Zainteresowanym podam, że Pan się odezwał:

"Przepraszam za kłopot ale dałem taką cenę rzeby zarezerwować konsolę ale znalazłem inną ofertę naprawdę przepraszam jeszcze raz za kłopot Pozdrawiam"

 

Po jego sposobie rozumowania i zapisaniu słowa "rzeby" stwierdzam, że niestety nie ma, co obierać ścieżki sądowej. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z dzieckiem.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Oskarious Czy ja wiem - masz unikalną okazję pokazać młodemu człowiekowi, że czyny rodzą konsekwencje, a i jego rodzicieli czegoś to nauczy😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Oskarious Na AL po 5 dniach od zakończenia aukcji gdy nie ma wpłaty automatycznie jest wystawiana ponownie 

oznacz moderatorów

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

Witam,

 

Moi drodzy jak to możliwe, że moja aukcja na lokalnie sama się wznowiła? Kilka dni temu, miałem wystawiony sprzęd PS4 na licytacji. Ktoś zalicytował ją za 99999,00. Oczywiście jegomość nie zapłacił. Dziś dostałem maila, że minęło 5 dni i transakcja jest nieważna. Nagle zacząłem dostawać pytania od ludzi za ile sprzedam sprzęt!!! Przecież ja drugi raz jej nie wystawiałem. Wchodzę na allegro i faktycznie licytacja znowu ruszyła!!! Jak mogę ją anulować? Ktoś już nawet licytuje.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Oskarious Bo po 5. dniach bez zapłaty oferty na AL wznawiają się z automatu. Nie doczytałeś, prawda?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

Nie doczytałem. Allegro samo mi zwróciło prowizję i konto tamtego jegomościa zablokowali. W międzyczasie sprzedałem sprzęt na zwykłym Allegro bez aukcji. Czy wiecie może jak to załatwić? Jakiś kontakt do allegro?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Oskarious Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że ogłoszenia się wznawiają po pięciu dniach przy braku wpłaty. Nie zakończysz nowej licytacji z odwołaniem ofert, jeśli ją zakończysz, wygra osoba najwyżej licytująca i będzie się mogła domagać po zapłacie wydania rzeczy. Napisz do Allegro i zapytaj, co masz zrobić w tej sytuacji, powołaj się na to, że regulamin nie określa wznowienia ogłoszenia i zostało to zrobione bez Twojej akceptacji; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=b0880476-9167-4850-bcf8-2885a9fcea6a

oznacz moderatorów

Oskarious
#9 Pomysłodawca#

Dzięki!

oznacz moderatorów