anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem przedmiot poza Allegro, jak mogę go zwrócić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Auto-Dmochowski
#8 Zapaleniec#

Witam  mam  Allegro  zarejestrowane  na  firmę  przewaznie  do  tej  pory  robiłem  zakupy  niż   sprzedawałem  i  jest  taki  problem  że  zakupy  w  pewnym  sensie  zrobiłem prywatnie  ponieważ  nie  potrzebowałem  tego  do  firmy  tylko  do  domu  a  że  mam  ponad  60  lat  mam  po  prostu  z  tym  problemy .  Chodzi  mnie  o  to  że  zrobiłem  zakupy  od  jednej  firmy  chodzi  o  mebel  stary   a  właściciel  zaproponował  mnie że  mebel  dowiezie  mnie  do  domu  nie  powiem  tak  na  prawdę  nie  wziął  pieniędzy  ode  mnie  za  transport  a  chodzi  mnie  o  to  że  nie  wspominał że  mebel  jest  dość  prymitywnie  naprawiany  czyli  za  pomocą  kleju  i gwożdzi .  Ja  obawiam  się  że  jak  ktoś  usiądzie  za  tan  fotel  może  stać  się  nieszczęście  że  fotel  się  złoży  robiąc  komuś krzywdę.  Ja  amatorsko  interesuje  się  trochę  Antykami  sam  robię  renowację  dla  swoich  potrzeb w  przypadku  gdy  jest  to  prosta  naprawa  a  że  Antykami interesuję  się  gdzieś  od  1997  roku  z  przerwami .  A że  jak  chodziłem  kiedyś  żeby  coś  sobie  ciekawego  kupić  w  mieście  którym  mieszkam  na  bazarku  gdzie  handlują  Antykami  widziałem  nie  raz  jak  ludzie  handlujący  reperowali meble  przez  wbijanie  gwożdzi. Jestem  uczulony  na  takie  naprawy  bo  to  są  żadne  naprawy.  A że odbierałem  fotel  pod  domem  w  godzinach  jak  już  było  ciemno  i  jak  tylko  wróciłem  do  domu  zobaczyłem  wady  tego  fotela . Nie  wiem  co  mogę  w  tej  sprawie  zrobić  bo  poczułem  się  oszukany. Osoba  która  sprzedawała  mebel  w  rozmowie  telefonicznej  zdobyła  u  mnie  zaufanie że  jest  wiarogodna  której  można  zaufać  .  Pozdrawiam  i  czekam  na  odpowiedz  co  mam  zrobić  .  Podaje  swój  adres  na  moja  Pocztę  Elektroniczną  prywatną [edycja]

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
xyz96
#21 Demiurg#

@Auto-Dmochowski Po odbiorze osobistym nie tracisz prawa do reklamacji, a sprzedawca odpowiada za wady i niezgodności z opisem towaru na podstawie rękojmi. Złóż sprzedawcy reklamację i wyślij ją mailem, domagaj się wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów po odesłaniu przedmiotu, także kosztu odesłania, o ile sprzedawca sam mebla nie odbierze. Możesz jeszcze żądać obniżenia ceny o wartość przez Ciebie zaproponowaną, bo naprawy w tej sytuacji chyba nie ma sensu żądać, choć taka możliwość istnieje. Jeżeli sprzedawca będzie Ci utrudniał reklamację, otwórz Dyskusję na Allegro tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa lub na Allegro Lokalnie tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE i poproś tam o wsparcie pracownika Allegro, który dobrze zna zasady reklamacji.

W ostateczności po 14 dniach od zakupu możesz złożyć wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów
Auto-Dmochowski
#8 Zapaleniec#

Tak  kupiłem  poza  Allegro  ponieważ  mam  ponad  61  lat  nie  jestem  do  konca  internetowy  ze  wzgledu  na  wiek  .  A  Kiedy  dzwoniłem  do  sprzedawcy  powiedziałem  że  jestem  zainteresowany  kupnem  .  Ten  człowiek  ten  człowiek  powiedział  że  wysyłką  grozi  że  może  ulec  zniszczeniu  .  I  że  rozwozi  meble  po  Polsce  i  ze  mnie  przywiezie  do  Warszawy  . Ja  podałem  mu  adres  oprócz  tego  wwytłumaczyłem  jak  ma  do  mnie dojechać  mam  smsy  które  też  między  soba  pisaliśmy  do  tego  powiedział  że  przy  wiezie  w  godzinach  pod  wieczór  i  na  jakies  20  minut  przed  przyjazdem  wysłał  mnie  smsa  ze  będzie  za  20  minut  . Ja  mu  zaufałem  bo  uważałem  że  jesli  prowadzi  sklep  i  jest  zarejestrowany  to  mozna  mu  zaufać  ale  tez  był  przekonujący  bo  powiedział  ze  może  ulec  zniszczeniu  kiedyś  kupiłem  coś  na  Allegro  przedmiot  był  metalowy  w  środku  szklany  i  dostalem  z  bitą  szklanką  która  się  zbija nie  wiem  czy  pracownicy  Poczty  Polskiej  się  nią  rzucali ale  dostałem  uszkodzoną  rzecz  .  Do  tego  wiem  żę  Jak  np  przywozi  cos  kurier  chce  żeby  od  razu  podpisac i  nie  zgadza  się  na  rozpakowanie  .  Do  tego  widziałem  że  na  fotkach  fotel  ładnie  wygladał  nie  było  widać  żadnego pęknięcia  w  opisie  nic  na  ten  temat  nie  bylo    A  że  kiedy  fotel  został  przywieziony  było  to  gdzieś  około  godz.  18 00 byla  już  szarówka  zapłaciłem  człowiekowi  700  złotych tak jak  się  umawialismy  i  zabrałem  do  domu  i  dopiero  w  domu  zauważyłem  że  pęknieta jest  porecz  fotela  i  klejona  klejem  który  nie  do  konca  dobrze  wysechł  a  do  tego  jak  odwróciłem  fotel  dołem  do  góry  zauwazyłem  że  fotel  byl  naprawiany  gwożdziami   @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Auto-Dmochowski  ponieważ transakcja była zawarta poza allegro to allegro raczej nic nie jest w stanie Ci pomóc.

MOżesz próbowac najpierw skontaktowac sie ze sprzedającym i zareklamować produkt. Wymieniając wady o których piszesz. Byc moze sie jakoś dogadacie. Najlepiej moim zdaniem zrobić to pisemnie np listem poelconym, mailem.

Jeśłi sie nie dogadacie mozesz spróbować szukac pomocy u Rzecznika praw Konsumenta. Jełsi kupowałeś jako konsument byc może coś Ci pomogą. Biuro takiego rzecznika powinno sie znajdować w każdym powiecie. Musisz poszukać gdzie to jest u Ciebie

No i cóż wyciągnąć wnioski na przyszłość. Transakcje zawierane przez allegro są duzo bezpieczniejsze i nie warto ryzykować tego że ktoś Ci coś sprzeda kilka zlotych taniej. Z transakcją zawarta poprzez allegro pomoc miałbys teraz pewnie wiekszą. Chocby założenie dyskusji czy Program Ochrony kupujących.

Ja jako sprzedający nigdy nie nie proponuje ani nie korzystam z ofert składanych poza allegro może troche drożej ale bezpieczniej dla obydwu stron

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Auto-Dmochowski Naprawdę bardzo mi przykro. Spróbuj proszę skontaktować się ze sprzedającym i rozwiązać z nim tę sprawę. 
Jeśli się nie uda, pomocy możesz poszukać u Rzecznika Praw Konsumenta https://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php 

Jeśli zakupy przez Allegro sprawiają Ci jakieś trudności, zadzwoń proszę na naszą infolinię. Konsultanci z chęcią wyjaśnią Ci wszystkie wątpliwości i udzielą wsparcia w zakupach. Zadzwoń pod 616 271 777. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Auto-Dmochowski
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
Auto-Dmochowski
#8 Zapaleniec#

Wszystkim  Bardzo  Dziekuję za  Pomoc  z  Całego  Serca  i  Za  Angazowanie  w  Pomoc  .  Ja  nie  chciałem  zaoszczędzić  pieniędzy  na  kupnie  przedmiotu  ale  myslałem  że  jak  dostane  ten  przedmiot  i  ktos  mnie  przywiezie  będzie  w  lepszym  stanie  nic  przez  Pocztę  lub  Kuriera  i  tylko  mnie  o to  chodziło  . A  czkolwiek  kupując  nawet  przez  allegro  nie  raz  naciąłem  sie  że  ten  przedmiot  który  licytowałem  czy  kupowałem  bardzo  często  nie  był  tak  jak  w  orginale  jak  miał  być  lub  jaki  oczekiwałem  były  przypadki  że  było  tak  zrobione  zdjęcie  a póżniej  po  odbiorze  okazywało  się  że  była  to  robota  celowa  żeby  wylicytować  najwyższą  cenę  a  potem  okazywał  się  dramat  .  Ja  do  tego  Pana  wczoraj  wysłałem  smsa  żę  daje  mu  czas  do  tego  piątku  jak  zamierza  załatwić  ze  mną  sprawę  polubownie  i  potem  będę  działał  coś  w tym  kierunku  .  W  przyszłym tygodniu  z  kontaktuje  się  też  z  moją  prawniczką  co  można  w  tym  kierunku  zrobić  a  miedzy czasie  bardzo  chętnie  z korzystam  z  Waszej  pomocy  Mili  Moderatorzy  .  Jeszcze  raz  dziękuję  ale  wczoraj  bardzo  żle  sie  czułem  a  byłem też  po  nie  przespanej  nocy  dopiero  powoli  zaczynam  do  siebie  dochodzić  .  Jeszcze  raz  Dziękuje  o  Pomoc  i  Za  Angażowanie  w  Pomoc  chętnie  bedę  się  Wasz  radził  .  Ja  kupiłem  ten fotel  bo  bardzo  lubię  stare  meble    a  zwłaszcza Ludwik  Filip  umiem  też  zrobić  co  nie  których  przedmiotów  a  zwłaszcza  przedmiotów  z  drzewa  renowację  w  razie  czego  służę  pomocą  że  w  czym  doradzę  . Kupując  ten  przedmiot  chciałem  sobie zrobić  przyjemność  bo  jak  napisałem  lubię  te  meble  nawet staram  si 

oznacz moderatorów
Auto-Dmochowski
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
Auto-Dmochowski
#8 Zapaleniec#

Przepraszam ale  coś  mnie  się  z pitoliło  na  laptopie  jak  pisałem  i  chciałem  dopisać  że  mogę  coś  doradzić  Wszystkim  przy  renowacji  staroci  np  wyrobów  z  drzewa  .  Jeszcze  raz  Wszystkich  Pozdrawiam  i  Będę  z  Państwem  cały  czas  w  Kontakcie  .  Marek [edycja]  

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Auto-Dmochowski Trzymam kciuki za pozytywne zakończenie całej sprawy. Bardzo się cieszę, że częściej będziesz nas odwiedzał na Gadane! 
Renowacja mebli to bardzo ciekawe zajęcie. Jeśli będziesz miał ochotę, możesz się tutaj pochwalić swoją pracą. A może wystawisz kiedyś swoją własną ofertę z odnowionym meblem na Allegro Lokalnie? 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Auto-Dmochowski
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
Auto-Dmochowski
#8 Zapaleniec#

A  mam  trochę  i  zrobione  solidnie  nie  ma  lipy  tyle że  proszę nie  zapominać  że  mam  ponad  61  lat  i  mogę  mieć  z  tym  problemy  ale  będe  próbował  bo  mam  co  sprzedawać  i  na  początku  bylem  tak  związany  z  tym  przedmiotem  emocjonalnie  że nie  mógłbym  sprzedać  a a  ciągle  widzę  coś  ciekawego  a  nawet  mam  już  pomysł  jak  to  zrobić  żeby  na  dać  piękny  wygląd do  tego  cały  czas się  uczę  i  zdobywam  doświadczenie  chętnie  bym  się  nauczył  nakładać    fornir  .  Na  razie  jak  zrobię  fotkę  lustra  z próbuję  te  lustro  sprzedać  i  zobaczę  co  się  uda  w  tym kierunku  .  Jeszcze  raz  Pozdrawiam  Wszystkich  ale  muszę  iż  wyjść  z  komputera  .  Miłego  Dnia  Dla  Wszystkich  

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ko_alka

Allegro ma infolinię, gdzie można zadzwonić? Pierwszy raz o tym słyszę. Czy Allegro podaje gdziekolwiek w materiałach informacyjnych ten numer telefonu?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Pisaliśmy o tym tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/uruchomili%C5%9Bmy-wsparcie-dla-senior%C3... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ko_alka Czyli tylko na forum, które odwiedza promil Użytkowników. W Pomocy Allegro, w Regulaminie, ten nr telefonu nie jest podany.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Auto-Dmochowski Przykro mi, że fotel nie spełnia Twoich oczekiwań, ale nie widzę takiej transakcji na Twoim koncie. Jeśli zakupu dokonywałeś z innego konta, podaj proszę login. 

Jeśli sprzedaż towaru odbyła się poza serwisem, to niestety nie będziesz mógł skorzystać z ochrony Kupujących i innych korzyści, jakie zapewnia Allegro. Jest to niezgodne z regulaminem, a także mało bezpieczne dla obu stron transakcji.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów