anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący twierdzi, że zapłacił, ale nie widzę jego wpłaty w Allegro, czy mam wysłać zamówienie?

Kondor95
#1 Nowicjusz#

Witam. Pisze z taką sprawa. Sprzedawałem na allegro lokalnie przedmiot nie materialny ( wirtualny ). Przez moją pomyłkę dałem odbiór osobisty - płatność przy odbiorze. Kupujący wybrał tą opcję i twierdzi że zapłacił przy zakupie. Niestety żadnych środków na koncie allegro nie dostałem , widnieje tam 0.00 a opłata za sprzedaż do mnie doszła , przedmiotu kupującemu nie wydałem bo środków od niego nadal nie mam. Prosiłem go o jakieś potwierdzenie to zaczął pisać coś o tym że na to czeka się od 1-4 dni bo on z holenderskiego konta przelewał. Potwierdzenia od niego nadal nie mam , statusu płatności również. Wydaje mi się że kupujący specjalnie próbuje to wykorzystać. Może mi ktoś powiedzieć czy faktycznie na te środki które będę mógł później wypłacić czeka się długo czy to powinno wskoczyć odrazu po kupnie od kupującego? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kondor95 Płatność przez PayU wchodzi prawie natychmiast. Nie wydawaj przedmiotu dopóki nie zobaczysz środków na koncie. Nawet jak dostaniesz potwierdzenie od kupującego. Transakcje musi potwierdzić Allegro. Poza tym jak mógł zapłacić przez internet przy opcji płatność przy odbiorze > skąd wziął dane do przelewu.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Kondor95 za błędy się płaci.

Chcąc odzyskać bezzwrotną opłatę transakcyjną musisz udowodnić dla allegro, że do transakcji nie doszło. Jeżeli nie będziesz mieć wyraźnej wiadomości od kupującego to przy opcji odbiór osobisty - płatność przy odbiorze jest to niemożliwe.

Chociaż cuda na allegro się zdarzają.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kondor95 kupujący nie zapłacił, a jego konto już zostało zablokowane. Dobrze, że nie wysłałeś mu sprzedawanego przedmiotu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów