anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zapłacił za towar, nie odebrał go, towar wrócił do mnie, brak kontaktu z kupującym.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Egomet
#8 Zapaleniec#

Witam,

poprzez Allegro lokalnie sprzedałem książkę, otrzymałem zapłatę od kupującego, paczkę wysłałem do punktu Ruchu zgodnie z informacją podaną przez kupującego. Paczka wróciła jednak do mnie jako nieodebrana z punktu. Kupujący nie odpowiada na wiadomości w serwisie ani maile, a podany nr telefonu komórkowego jest błędny.

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy mogę uznać, że z mojej strony zrobiłem już wszystko w temacie kontaktu z kupującym? Kupujący nie zwrócił się ani o ponowną wysyłkę książki, nie napisał też nic o zwrocie towaru - nie mam żadnej informacji od niego.

Czy w takim razie, mówiąc wprost - pieniądze i książka zostają u mnie?

Dziękuję za pomoc w tej kwestii.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Egomet  Na razie czekaj. Może kupującego poddali obserwacji w szpitalu? Może nie ma internetu? Wiele może być przyczyn. Ja wysyłałam jednemu 3 razy. Trzy razy klient płacił za wysyłkę, bo dwa razy towar wracał.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Egomet
#8 Zapaleniec#

Kupujący zakupił towar 5-ego stycznia, czyli 2,5 miesiąca temu. Zgodnie z tym co mówisz, mam odłożyć książkę na wieczne nigdy na półkę i czekać? Czy mogę wcześniej zgłosić się do Allegro z prośbą o zwrot pieniędzy kupującemu i w ten sposób zakończyć sprawę?

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Egomet  Fajnie byłoby gdybyś od razu podał tak istotną informację jak czas zakupu. Wtedy mówiłabym zupełnie co innego. W jaki sposób kupujący Ci zapłacił?

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Egomet
#8 Zapaleniec#

@WREDZIA-W1 Wiem, przepraszam za brak szczegółów. Kupujący zapłacił tego samego dnia, którego zakupił przedmiot na Allegro, poprzez wpłatę payU. Co najlepsze, wg informacji dostępnych na profilu kupującego, ostatnio logował się na Allegro 20-ego marca... Tak więc nie wiem, skąd wynika brak kontaktu z jego strony.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Egomet  Nie wiem czy po takim czasie można zwrócić wpłatę przez PayU. Znajdź tę aukcję w zakładce Zamówienia i spróbuj oddać pieniądze. Jak Ci się uda, zapomnij o sprawie. Jak się nie uda, pisz do Allegro tu:

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=14a4eea0-8c13-4c5f-84d2-aa1b52a06c15&subjectId=7eca6d55-c...

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Egomet 

Kupujący zapłacił Ci za książkę i dopóki obowiązuje umowa pomiędzy wami książka należy do niego. Jeśli nie odebrał jej w terminie należy wyznaczyć dodatkowy termin i sposób odbioru, a jeśli i ten minie - powiadomić go o rozwiązaniu umowy ze względu na niewywiązanie się ze wszystkich obowiązków nabywcy, zatrzymać sobie przedmiot umowy, a kupującemu zwrócić wpłacone pieniądze.

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Dodam: Jeśli się już nie odezwie, pieniądze zwracasz tak, jak przyszły.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, póki co pieniądze i książka pozostają u Ciebie. Dopiero jak kupujący lub jego pełnomocnik się odezwie, zwrócisz wpłatę pomniejszoną o koszt powrotu paczki (jeśli taki poniosłeś) lub wyślesz ją drugi raz po ponownym wpłaceniu kosztu przesyłki.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Egomet, przypominam, że @WREDZIA-W1  i @xyz96
należą się lajki w ramach podziękowania za pomoc 🙂

Ja to robię (nawet nie w swoich postach), jeśli zauważę, że pomoc była trafna 😛

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Bardzo ładnie czynisz, Dobry Człowieku 🙂 Dziękuję 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
daniel_net_pl
#11 Animator#

@Egomet 

A jak oddasz kasę, to jesteś stratny o prowizję, bo minęło już półtora miesiąca.

oznacz moderatorów
isprzedajemy
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie do wymienionej sytuacji. Kupujący nie odebrał przesyłki, następuje automatyczny zwrot do nadawcy, który jest darmowy. Czy jeżeli z Kupującym nie ma kontaktu i nie odstępuje on od umowy w ciągu 14 dni to czy w poniższej sytuacji:

„Kupujący zapłacił Ci za książkę i dopóki obowiązuje umowa pomiędzy wami książka należy do niego. Jeśli nie odebrał jej w terminie należy wyznaczyć dodatkowy termin i sposób odbioru, a jeśli i ten minie - powiadomić go o rozwiązaniu umowy ze względu na niewywiązanie się ze wszystkich obowiązków nabywcy, zatrzymać sobie przedmiot umowy, a kupującemu zwrócić wpłacone pieniądze.”

Sprzedawca zostawia przedmiot i:

1. zwraca kupującemu cenę przedmiotu i koszty wysyłki do kupującego,

2. tylko cenę przedmiotu, a koszty wysyłki z uwagi na brak odstąpienia od umowy nie zostają zwrócone.

oznacz moderatorów
isprzedajemy
#8 Zapaleniec#

Ok już znalazłem odpowiedź. Przy niewywiązaniu się z warunków umowy odstępujemy od umowy. Pieniądze za towar zwracamy, a koszty przesyłki zostawiamy zgodnie z art. 471 KC jako poniesione szkody wynikłe z niewywiązania się z umowy.

oznacz moderatorów
daniel_net_pl
#11 Animator#

@isprzedajemy 

automatyczny zwrot do nadawcy, który jest darmowy.

Jesteś  pewny tej darmowości? Jakieś zapisy umowy z Allegro albo z przewoźnikiem?

oznacz moderatorów
isprzedajemy
#8 Zapaleniec#

Jedynie czym dysponuje to informacją od kuriera, że przesyłka darmowa/opłacona i brak w rozliczeniu allegro faktury za poniesiony koszt

oznacz moderatorów