anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacja na Allegro Lokalnie a jej "egzekucja"

MAMY ROZWIĄZANIE!
Bahamut88
#8 Zapaleniec#

Witam Serdecznie,

Oczywiście nie wiedziałem, jak działa Licytacja na Allegro Lokalnie i będąc jedynym oferentem "muszę" zapłacić maksymalną kwotę, jaką byłem w stanie zaoferować 😞

Nasuwają mi się dwa pytania:
1) Jak wygląda sprawa konieczności finalizacji takiej transakcji ze strony kupującego? Normalnie, gdy coś kupuję na Lokalnie wystarczy, że nie zapłacę, a oferta sprzedającego wraca po 5 dniach (nigdy tego nie zrobiłem, jednak wielokrotnie padłem tego "ofiarą", jako sprzedający). Czy w Licytacji Lokalnie można też zwyczajnie nie zapłacić?
2) Jak wygląda możliwość "odstąpienia" od licytacji przez sprzedającego na Allegro Lokalnie, gdy osiągnięta kwota go nie satysfakcjonuje np.? Czy może zwyczajnie przedmiotu nie sprzedać i zwrócić środki?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
xyz96
#21 Demiurg#

Nic nie musisz płacić. Na Lokalnie po pięciu dniach bez wpłaty transakcja jest uznana za niebyłą, a umowa zakupu automatycznie rozwiązywana - wynika to z regulaminu. Jeżeli sprzedawca wmawia CI, że jest inaczej, olej to. Nic Ci nie grozi jeśli nie zapłacisz.

Jeżeli zapłacisz, umowa jest zawarta i sprzedawca nie może się z niej wycofać. Nie ma podstawy regulaminowej.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

 kolejna porada jak ma postąpić uczciwy kupujący wobec nieuczciwego sprzedawcy

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Bahamut88 Tak jak napisałeś, na AL nie musisz płacić, możesz poinformować sprzedawcę o tym(będzie taki miły gest).

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Przed nawiasem spacja. Dlaczego nie możesz tego zapamiętać? Zobacz, jak piszą inni.

oznacz moderatorów
Bahamut88
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za JASNĄ, KONKRETNĄ, WYCZERPUJĄCĄ i szybką odpowiedź.

Swoją drogą uważam, że nie powinni aż tak drastycznie różnie traktować licytacji, a już w szczególności należałoby jasno ostrzec "TO JEST KWOTA, KTÓRĄ ZAPŁACISZ, JEŚLI WYGRASZ", a nie "TA KWOTA BĘDZIE NATYCHMIAST WIDOCZNA" - dla mnie to nie jest jednoznaczne...

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Bahamut88 Po co zaznaczyłeś jako rozwiązanie problemu odpowiedź, która nie jest rozwiązaniem?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@xyz96  to subiektywna ocena założyciela wątku .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Proponuje kupić sobie lustro i  dobrze sobie przyjrzeć, napisz kogo tam zobaczysz. 🤣 Koszmar.😛

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 na pewno nie fałszywego lwa, który włazi w tyłek kupującym i sprzedającym i który nabił sobie 1000 lewych punków z własnego konta @Leszeki1 i które mu za karę odebrano.

oznacz moderatorów
Bahamut88
#8 Zapaleniec#

sorki, byłem pewien, że zaznaczam właściwą (tą, którą wybrałem teraz).

oznacz moderatorów