anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam pytanie mój syn bawił się komputerem gdy byłem w pracy i kupił przedmiot z zapłatą przy odbiorze

Client:96923334
#7 Wielbiciel#

Witam mam powyższy problem syn nieświadomie kupił akcesoria do gry za 200 zł z zapłatą przy odbiorze co mam z tym zrobić ? Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:96923334 Wyślij sprzedawcy mailem lub na czacie swoją rezygnację z zakupu.

Mając Twoją rezygnację, sprzedawca otrzyma zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Jeśli jest możliwość to odstąp od umowy.

Nie ma znaczenia, kto dokonał zakupu, za zabezpieczenie swojego konta na Allegro odpowiada jego właściciel.

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:96923334  Przeproś za wybryk syna. Wyślij do sprzedawcy odstąpienie od umowy kupna. Nie opłacaj zakup.

oznacz moderatorów

Client:96923334
#7 Wielbiciel#

Opisałem sytułacje ale ciągle boje się że z tego tytułu będe miał jakieś problemy. 

Czy nie pośle za mną bo ja wiem komornika?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bez przesady 🙂 Wyślij rezygnację.

oznacz moderatorów

Client:96923334
#7 Wielbiciel#

dobrze dzięki za rade a czy z to zamówienie tak jak inne na allegro lokalnie jeżeli przez 5 dni nie zapłacę to ta umowa wygaśnie?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:96923334 Nie. Na Lokalnie umowy wygasają wtedy, gdy wybierzesz płatność z góry i nie zapłacisz przez 5 dni. Po wybraniu płatności przy odbiorze umowa nie jest automatycznie rozwiązywana.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:96923334 Lokalnie .... prywatny sprzedawca jeśli wysłał przed Twoją rezygnacją może się domagać zwrotu wszystkich poniesionych kosztów .

oznacz moderatorów

Client:96923334
#7 Wielbiciel#

napisałem rezygnacje zaraz gdy syn mi o tym powiedział 

Ten produkt to jakieś konto z innym wyglądem do minicrafta nie wiem co to do końca ale syn mówi że to gra i że to jakąś "pelerynka" nic mi to nie mówi.

z tego co mi wiadomo jest to przedmiot niefizyczny 

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:96923334  Jeśli to jest przedmiot niefizyczny,  cyfrowy to może być problem.

Sprawdź skrzynkę  mailową bo może już został dostarczony.

ps.  Nie powołuj się więcej na nieletniego syna, to tylko komplikuje sprawę a i tak ty za to odpowiadasz.  Masz prawo się mylić i zmieniać zdanie, to twój zakup..

oznacz moderatorów

Client:96923334
#7 Wielbiciel#

@br.  produkt do mnie nie dotarł gdyż sprzedawca nie dostał pieniędzy i dzięki za rade 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Jak się kupuje przedmiot niefizyczny za pobraniem?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Ustawa konsumencka Cię chroni . Jesli sprzedawcy napisałeś wyraźnie ,że rezygnujesz z zakupu jedynym roszczeniem z jego strony może być pokrycie kosztów powrotu przesyłki JEŚLI W MIĘDZYCZASIE JĄ WYSŁAŁ .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria Ustawa konsumencka o ile firma a przy zakupie od osoby prywatnej ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 kostas11 z całym szacunkiem , autor wątku rozwinął temat później informując , że jest to transakcja na lokalnie . Czytaj wszystko ze zrozumieniem .😁

oznacz moderatorów

Client:96923334
#7 Wielbiciel#

sprzedawca pisze że mu naliczyło prowizje co mam teraz zrobić?

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:96923334 ma twoją rezygnację , a to podstawa do ubiegania się o zwrot opłaty  transakcyjnej .

oznacz moderatorów

Client:96923334
#7 Wielbiciel#

wiem ale sprzedawca mi pisze że mam mu 20 zł zwrócić za prowizje co mam teraz zrobić????

A teraz jeszcze że 200 złoty za produkt

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:96923334 Czytać rady powyżej.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów