anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Nieuczciwa wypłata z POK kupującym 5000 zł na allegro lokalnie

Idź do rozwiązania
msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@pulkownik66 nie musicie zakładać, że ktoś jest winny 🙂 Wystarczy zachować sobie margines na zmianę opinii, np. nie wyklinać Allegro od najgorszych już w pierwszym poście.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
Adekpol
#13 Ambasador#

Oj tam oj tam, 1 raz na 100 nie jesteście najgorsi i już obrośnięci w piórka 🤣

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
pulkownik66
#19 Nestor#

@msniezek  Maćku- se nie przypominam żebym od jakiegoś dłuższego czasu używał niecenzuralnych sów🙄 A dane słowo- święte.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
RED
#17 Koryfeusz#

@msniezek a ja się pytam na jakiej podstawie prawnej jest robiona ta próba regresu bo tego nie podajecie w korespondencji

ponadto na jakiej podstawie prawnej przyjmujecie, że wysłanie maila = jego doręczeniu

na jakiej podstawie prawnej uważacie, że sprzedawca prywatny sprzedający okazjonalnie ma przez 2 lata w ogóle odbierać maile od was i od Kupujących?

dlaczego przed wypłatą z pok serwis nie skontaktował sie ze sprzedawcą? - macie jego dane adresowe numer telefonu i oczywiście maila

https://www.rp.pl/W-sadzie-i-urzedzie/308229861-Przesylka-awizowana-podwojnie-nie-jest-prawidlowo-do...

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
RED
#17 Koryfeusz#

kto odda towar sprzedawcy w stanie takim jakim go sprzedał

bo rozumiem, że jak sprzedawca odda allegro 5 tysiaków to allegro zwróci towar w stanie funkiel nówka bo przecież Kupujący jak stwierdził niezgodnośc z umową to spakował go do stanu w jakim go otrzymał i po wypłacie z pok przekazał go allegro

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
maxr01
#14 Krzewiciel#

- z tymi sytuacjami jest różnie. Sam widzisz po sobie, że czasem udzielisz niefortunnej informacji.

Odnośnie wypowiedzi i ocen na AG - bywa różnie, niestety. Często jest tak, że sprawa powinna być wyjaśniona przez Allegro, a nie przez AG. Nikt tutaj nie zna naprawdę całości przebiegu transakcji i toku sprawy. Twoje odpowiedzi na temat przebiegu transakcji - w/g mnie są tutaj niepotrzebne. Tak samo jak i cały ten temat.

Odnośnie sprzedającego - nie dziwię się tej sytuacji. Miał 2 sprzęty a sprzedał 4? I to za niebagatelną kwotę. I odpowiedź w dyskusjach po takim czasie, chociaż prowadził ciągłą sprzedaż?

Hulajnogi nowe, oryginalne, z gwarancją producenta. Jak osoba prywatna może to sprzedawać? Chyba dołącza jakiś dowód zakupu? Chociażby swój? Co na to US?

Zwykle jestem po stronie sprzedawców , gdyż sam nim jestem, ale to mi zakrawa na jakiś "wałek".

Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
electrodrop
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za tą wiadomość, chyba nie pozostaje mi nic a udać się do radcy prawnego. Zresztą doczytując regulamin POK, jeżeli sprzedawca nie wystawia faktury, paragonu itd pok nie jest przyznawany. 

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
lew433
#21 Demiurg#

@electrodrop Zapewne najlepsze dla ciebie rozwiązanie(taka kasa), to nie kilkanaście złotych.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
xyz96
#21 Demiurg#

@electrodrop Nie, POK jest przyznawany też w przypadku sprzedaży prywatnej.

Poza tym ciągła sprzedaż zorganizowana nowych przedmiotów wymaga prowadzenia konta firma i przestrzegania prawa konsumenckiego.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@RED oczywiście kontaktowaliśmy się ze sprzedawcą mailowo - otrzymywał nie tylko pytania od kupujących, informacje o blokadzie konta, ale również informacje o każdym etapie procedury POK. Jeżeli chodzi o podstawy prawne - to zawsze są indywidualne sytuacje i gdyby znalazły swój dalszy ciąg np. w sądzie, oczywiście przedstawimy nasze stanowisko, wraz z odpowiednimi paragrafami.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
electrodrop
#9 Pomysłodawca#

Allegro powinno zachęcić kupujących do innego kontaktu a nie rozdawać takie pieniądze. Proszę mi w tym momencie wytłumaczyć, mam oddać 5000 zł, a co z zakupionymi hulajnogami które są używane. Może rzeczywiście zaniedbałam sprawę ze sprawdzaniem profilu lub poczty jednak to nie zmienia faktu, że hulajnogi powinny być wysłane na gwarancję do producenta i tam naprawione jeżeli rzeczywiście nie nadawały się do użytku. 

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
lew433
#21 Demiurg#

@electrodrop Hulajnogi powinny wrócić do ciebie, a pisałaś do Allegro?

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
electrodrop
#9 Pomysłodawca#

Napisałam do allegro, każą mi kontaktować się z kuoujacymi i starać się aby zwrócili pieniądze na ich konto. Odpisałam że jeżeli rozdają pieniądze to teraz niech sami piszą do kupujących o ich odzyskanie. Zaproponowałam oczywiście że jeżeli rzeczywiście hulajnogi nie działały mogę oddać pieniądze za ich serwis lub zwrócić cały koszt jeżeli hulajnoga jest nieużywana. 

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
lew433
#21 Demiurg#

@electrodrop Przecież oczywiste że nie zwrócą pieniędzy, także nie wiadomo jak wyglądają hulajnogi.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
electrodrop
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak. Jest to trudna sytuacja i nie mówię że jestem bez winy. Moje przeoczenie nie wchodzenia na pocztę. Wyszłam do allegro z inicjatywa mogę oddać pieniądze za serwis jeżeli hulajnogi taki przechodziły a także oddać całą kwotę jeżeli hulajnogi są w tym samym stanie w jakim je sprzedawałam czyli nówki. 

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
pulkownik66
#19 Nestor#

@electrodrop  No to czekamy na decyzję. Nie powinno być tak że zostaniesz z przysłowiową ręką w nocniku. Można zapłacić, ale trzeba wiedzieć za co. Są hulajki- jest kasa. Są rachunki za serwis, jest kasa. Nie ma nic- to znaczy że nic nie ma. A za- nic niema, nie można płacić.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
monisia8855
#7 Wielbiciel#
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
electrodrop
#9 Pomysłodawca#

do tej pory nie mam hulajnóg, kontakt jest utrudniony, z jednym z kupujących. 

allegro nie pomaga, a wręcz nalega na spłatę.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
mikeza
#17 Koryfeusz#

nic tylko korzystać z programu POK, klient dostaje kasę i jeszcze towar za free. Jak to się rozniesie, to dopiero będzie wysyp wniosków 🙂

Idź do rozwiązania
uEdka
#21 Demiurg#

@mikeza chyba już się rozniosło, na gadane z dnia na dzień przybywa podobnych wątków.😏

Odpowiedz
Ładowanie...