anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Nieuczciwa wypłata z POK kupującym 5000 zł na allegro lokalnie

Idź do rozwiązania
mitjan-meble
#2 Obserwator#

Odrebna procedura? A wg nas automatyczna.. Czy ktos oszukał klienta ? nie... Pisze wyraźnie " nie udany zakup" .. 

Oryginalny mail:

Przekazaliśmy kupującemu ****** rekompensatę w wysokości 180,00 zł za nieudany zakup z dnia ***********. Z chwilą wypłaty środków kupujący przenosi wierzytelności na Allegro.pl sp. z o.o. Prosimy o wpłacenie tej kwoty na nasz rachunek bankowy:

63 1140 1124 0000 5165 0800 1010

Allegro.pl sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 182
60-166 Poznań

W tytule wpłaty wpisz: "Zwrot POK*******"

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
electrodrop
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli każdy wniosek jest rozpatrzany to nie wiem kto te wnioski rozpatrzą. Jak można oddać taka kwotę bezpodstawnie! Kpina i tyle. 

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
Client:79179573
#16 Inspirator#

@mitjan-meble napisał: "Proponuje poczytać opinie pracowników allegro po forach - klient jak nie ma racji i tak ma racje."

Możesz tutaj wkleić link do tych opinii pracowników Allegro? Chętnie poczytam. 

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
pinsplash
#21 Demiurg#

@pulkownik66 @kostas11 @lew433 @xyz96  My tutaj zastanawiamy się, a nie ma żadnej dodatkowej informacji od @electrodrop  - która rzuciła temat i znikła....

Cos mi tutaj nie pasuje, jakby chciała wyjaśnić to by odpowiadała 🤔...

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@pinsplash cóż, za to właśnie - brak odpowiedzi - sprzedająca poniosła wcześniej konsekwencje, sytuacja po prostu powtarza się w tym wątku. Sprzedając w internecie warto sprawdzać swoją skrzynkę e-mail, również po sprzedaży.

Allegro w tym przypadku (ani w żadnym innym przypadku wypłaty z POK) nie dysponuje niczyimi pieniędzmi. Dysponujemy swoimi pieniędzmi. Zdarza się, że wypłaconą kwotę w odrębnej procedurze próbujemy odzyskać od sprzedawcy - i od tego uzależniamy odblokowanie jego konta (załącznik 9, część IV punkt 7 Regulaminu Allegro). Nie dzieje się to jednak z automatu, robimy to w uzasadnionych przypadkach.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
electrodrop
#9 Pomysłodawca#

Nie zajmuje się sprzedażą a chciałam pozbyć się hulajnog tak jak na **piiip**. Jestem osobą prywatna, klient z łatwością mógł się ze mną skontaktować telefonicznie, tak jak ktoś wspominał mamy 21 wiek. 

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek "Allegro w tym przypadku (ani w żadnym innym przypadku wypłaty z POK) nie dysponuje niczyimi pieniędzmi. Dysponujemy swoimi pieniędzmi." - rząd też twierdzi, że dysponuje swoimi pieniędzmi😏

Idź do rozwiązania
WREDZIA-W1
#20 Guru#

@electrodrop Skoro sprzedajesz towar, jakikolwiek, niezależnie czy firmowo, czy prywatnie, to Twoim zasmarkanym obowiązkiem jest sprawdzać pocztę. Kupujący mają prawo do reklamacji i musisz wiedzieć czy nie chcą skorzystać z tego prawa. Z własnego lenistwa narobiłaś sobie kłopotów.

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
mikeza
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1  z opisu sytuacji wynika, że faktycznie poczta nie była sprawdzana, ale był podany kontakt telefoniczny, z którego nikt nie skorzystał. W tej sytuacji jest to trochę dziwne, że kupuje ktoś produkt za 5000zł i nawet nie chce mu się zadzwonić do sprzedawcy w przypadku problemu tylko pisze do niego maile ? Ja mam klientów, którzy łapią za telefon, bo im gratisa za 2zł zapomniałem dorzucić do paczki, a tutaj 5tys i w sumie zlewka.

Co nie zmienia faktu, że pocztę warto odbierać 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@mikeza umówmy się, że trudno udowodnić tezę typu "nikt do mnie nie dzwonił". Praktycznie codziennie spotykamy się z takimi uzasadnieniami, które z pewnością przynajmniej w części przypadków są nieprawdziwe.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
maxr01
#13 Ambasador#

- błędne rozumowanie. Kiedyś otrzymałem zwrot nieodebranej przesyłki pobraniowej przez kupującego. 3 razy dzwoniłem do kupującego, że przesyłka jest awizowana - nikt nie odbierał tel. Stanowisko Allegro - nie mogą udowodnić, że kontaktowałem się z kupującym. A tutaj widzę wręcz odmienne stanowisko. Coś jest chyba nie tak.... Proszę udowodnić , że kupujący dzwonił do sprzedającego.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

Jeszcze parę słów sprostowania - nie chcę się pastwić, ale szczególnie stałych bywalców prosiłbym, aby zakładali możliwość, że wersje przedstawiane tutaj przez niektóre osoby mogą hmm... nieco odbiegać od faktycznego przebiegu, a przynajmniej pomijać niektóre aspekty sprawy.

Rzeczywiście mówimy o dwóch hulajnogach - każda kupiona przez innego kupującego. Łącznie sprzedaż hulajnóg wygenerowała 4 dyskusje (od 4 różnych kupujących), 2 z nich zgłaszało niezgodność z opisem (czytaj: hulajnoga nie nadaje się do użytku) a 2 - brak towaru. Dyskusji nie było więcej, ale sprzętu owszem - po prostu w pewnym momencie konto zaczęło budzić nasze wątpliwości i je zablokowaliśmy.

Przez cały ten czas nie było żadnej reakcji sprzedawcy - ani na dyskusje, ani na blokadę konta (chociaż miał na nim trwające oferty ze sprzętem, wartym łącznie... dużo pieniędzy - przypominam, że sprzedawca to osoba prywatna). Dyskusje założone w okresie 31.07-18.08, pierwsza odpowiedź sprzedawcy w ramach jednej z nich - 29.09.

Co dokładnie powinno w tej sytuacji zrobić Waszym zdaniem Allegro? Tylko proszę poważnie - bo sugestia "zadzwonić do sprzedającego" taka nie jest.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
WREDZIA-W1
#20 Guru#

@msniezek Jeżeli było tak, jak piszesz, Wasza reakcja jest prawidłowa.

P.S. Nie odzywam się do Ciebie!!!! Ty wiesz dlaczego!

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
pulkownik66
#19 Nestor#

@msniezek  każdego, kto tutaj pisze o swoich problemach traktujemy jako potencjalnego niewinnego. Nie możemy z góry zakładać🤔 że pisze ktoś nieprawdę lub półprawdę i właśnie od tego jest któś wyżej żeby to wyprostować. Każdy jest niewinny dopóki się mu itd..😏

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@pulkownik66 nie musicie zakładać, że ktoś jest winny 🙂 Wystarczy zachować sobie margines na zmianę opinii, np. nie wyklinać Allegro od najgorszych już w pierwszym poście.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
Adekpol
#13 Ambasador#

Oj tam oj tam, 1 raz na 100 nie jesteście najgorsi i już obrośnięci w piórka 🤣

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
pulkownik66
#19 Nestor#

@msniezek  Maćku- se nie przypominam żebym od jakiegoś dłuższego czasu używał niecenzuralnych sów🙄 A dane słowo- święte.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
RED
#16 Inspirator#

@msniezek a ja się pytam na jakiej podstawie prawnej jest robiona ta próba regresu bo tego nie podajecie w korespondencji

ponadto na jakiej podstawie prawnej przyjmujecie, że wysłanie maila = jego doręczeniu

na jakiej podstawie prawnej uważacie, że sprzedawca prywatny sprzedający okazjonalnie ma przez 2 lata w ogóle odbierać maile od was i od Kupujących?

dlaczego przed wypłatą z pok serwis nie skontaktował sie ze sprzedawcą? - macie jego dane adresowe numer telefonu i oczywiście maila

https://www.rp.pl/W-sadzie-i-urzedzie/308229861-Przesylka-awizowana-podwojnie-nie-jest-prawidlowo-do...

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
RED
#16 Inspirator#

kto odda towar sprzedawcy w stanie takim jakim go sprzedał

bo rozumiem, że jak sprzedawca odda allegro 5 tysiaków to allegro zwróci towar w stanie funkiel nówka bo przecież Kupujący jak stwierdził niezgodnośc z umową to spakował go do stanu w jakim go otrzymał i po wypłacie z pok przekazał go allegro

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
maxr01
#13 Ambasador#

- z tymi sytuacjami jest różnie. Sam widzisz po sobie, że czasem udzielisz niefortunnej informacji.

Odnośnie wypowiedzi i ocen na AG - bywa różnie, niestety. Często jest tak, że sprawa powinna być wyjaśniona przez Allegro, a nie przez AG. Nikt tutaj nie zna naprawdę całości przebiegu transakcji i toku sprawy. Twoje odpowiedzi na temat przebiegu transakcji - w/g mnie są tutaj niepotrzebne. Tak samo jak i cały ten temat.

Odnośnie sprzedającego - nie dziwię się tej sytuacji. Miał 2 sprzęty a sprzedał 4? I to za niebagatelną kwotę. I odpowiedź w dyskusjach po takim czasie, chociaż prowadził ciągłą sprzedaż?

Hulajnogi nowe, oryginalne, z gwarancją producenta. Jak osoba prywatna może to sprzedawać? Chyba dołącza jakiś dowód zakupu? Chociażby swój? Co na to US?

Zwykle jestem po stronie sprzedawców , gdyż sam nim jestem, ale to mi zakrawa na jakiś "wałek".

Odpowiedz
Ładowanie...