anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy odpowiadać jeśli kupujący prosi o kontakt przez e-mail?

MAMY ROZWIĄZANIE!
1984Tango_i_Cash
#9 Pomysłodawca#

Hello Am really interested in buying your Tools from you ,if the Advert is still vaild kindly get back to me at (eamancadby@gmail.com) for more conversation
Best Regard
Eaman

oznacz moderatorów
1 251 ODPOWIEDZI 1 251
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kamyk0329 Dziękujemy za zgłoszenie. Zablokowaliśmy to konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
deszcz33
#10 Popularyzator#

Ja 12 godzin temu zgłosiłam tu oszustwo i NIKT z adminów do tej pory na to mi nie odpowiedział, mimo że wszystkich Was oznaczyłam.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/chyba-kolejny-atak-na-mnie-osz...

2. Oczywiście wtedy zgłosiłam też oszusta do Allegro - też NIKT do tej pory nie zareagował. A tu chyba liczy się CZAS, prawda? Bo przez 12 godzin przestępca być może okradł nie wiadomo, ile pokrzywdzonych.

oznacz moderatorów
deszcz33
#10 Popularyzator#

Czy Wy nie zgłaszacie tych spraw na policję??? Przecież to przestępcy tacy sami jak w realu - KRADNĄ!, okradają ludzi!

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@deszcz33 Odpowiedziałam w Twoim wcześniejszym wątku. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:48878627
#1 Nowicjusz#

Client:102869240

Dzień dobry, Czy nadal masz na sprzedaż? Odpowiedz mi z powrotem na adres obarzanekmaria0@gmail.com. Czekaj na wiadomość e-mail z odpowiedzią. Pani Obarzanek Marię.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:48878627 Konto zablokowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
kamyk0329
#7 Wielbiciel#

@nat_not @_HolaOla_

Kolejna wiadomość od Pani "Marii"

Client:103885073

 

Witam, Potrzebuję tego pilnie. Czy nadal masz na sprzedaż? Odpowiedz mi z powrotem na adres obarzanekmaria96@gmail.com. Czekaj na wiadomość e-mail z odpowiedzią. Pani Obarzanek Marię.

oznacz moderatorów
zocha_04
#7 Wielbiciel#

 No nie jest zablokowane bo nadal działa - prowadzi ze mna konwersację i próbuje wyciagnąć maszynę wartą 25 tys. - więc coś słabo jest zablokowana, te same dane Maria Obrzanek i ten sam email obarzanekmaria0@gmail.com, tym razem udaje że nie mówi po polsku ....

Jedno jest pewne - musiecie dać jedną jasną informację odnośnie jakichkolwiek transakcji poprzez PayPal - to jest najprostsza droga do oszustwa na tzw. "request" - oszust wysyła do ciebie email, że zrobił "request" dla ciebie - wysyłam maila z łudząco przypominającego email paypal - jak ktoś rzadko używa PayPal top bankowo się nie zorientuje, to oczywiście wisi na twoim koncie PayPal i widzisz to ale nic się z tym nie dzieje - a po fakcie - PayPal powie Ci że nic nie może z tym zrobić - ty odasza - wyślesz przedmiot a kasy nie ma. 

Druga droga - wyślą Ci pieniądze, ale w PayPal jest 14 dni ochrony kupującego - kiedy widzisz te pieniądze na swoim koncie PayPal ale nie możesz ich wypłacić, w tym czasie oszust odbiera przedmiot, zgłasza do PayPal reklamacje i po sprawie - oni zwracają mu kasę - Ty zostajesz z niczym, skąd wiem przeżyłam to dokładnie dwa razy - trzeciego nie bedzie - pisze to tutaj, jak to wygląda bo ludzie nie zadają sobie z tego sprawy jak to naprawdę działa. 

Sprzedający nie ma żadnej sensownej ochrony.

Ten ktoś będzie tak próbował i próbował - nawet od roku nie zmieniła Imienia i Nazwiska - idzie na chama - dodaje tylko cyferki do następnego nowo utworzonego maila. 

Widocznie system blokady na Allegro jest nadal za słaby. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zocha_04 dziękuję za Twoją wiadomość. Gdy otrzymamy zgłoszenie o podejrzanej wiadomości, po weryfikacji blokujemy konto Allegro. Na Allegro Lokalnie nie można płacić korzystając z PayPal. Natomiast my przestrzegamy przed takimi wiadomościami i kontaktowaniem się poza czatem Allegro Lokalnie. Konto, z którego wysłano do Ciebie tą wiadomość już zablokowaliśmy.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
zocha_04
#7 Wielbiciel#

Super napisałam to własnie żeby przestrzec ludzie przed takimi akcjami bo jednak czasami zdarza się że ktoś robi transakcję poza allegro, a wiem że dla wielu PayPal jest jeszcze czarną magią

oznacz moderatorów
circumstance
#7 Wielbiciel#

do mnie napisała dziś, dokładnie ten sam tekst, Client:103848009, prośba o zablokowanie tej osoby

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@circumstance Dziękuję, to konto jest już zablokowane w naszym systemie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
circumstance
#7 Wielbiciel#

dostałam kolejną wiadomość od oszusta: "Witam, chciałabym kupić waszą ofertę z dostawą Inpost. Ale tutaj potrzebuję twojego maila do dostarczenia, proszę wyślij mi go) Dziękuję:)"

proszę zatem o zablokowanie Client:103975958

 

dziękuję

 

 
 
oznacz moderatorów
Client:64168508
#2 Obserwator#

Klient 

Client:103937172

 

Wysłał wiadomość o treści 

Witam, Czy nadal masz na sprzedaż? Odpowiedz mi z powrotem na adres obarzanekmaria0@gmail.com. Czekaj na wiadomość e-mail z odpowiedzią. Pani Obarzanek Marię.
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:64168508 Dziękuję za zgłoszenie. Zablokowaliśmy to konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
toudin
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Prosiłbym o zablokowanie użytkownika, próba wyłudzenia. Dziękuję2022-05-19.png

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@toudin Dziękujemy za zgłoszenie. Konto jest już zablokowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
wesiu
#7 Wielbiciel#

Napisał do mnie:

"Witam ... Czy ten przedmiot jest jeszcze dostępny na sprzedaż? Czy cena jest do negocjacji? Czekam na twoją odpowiedź bezpośrednio do mnie @ ............. jmarcin709@gmail.com Będę zadowolony, aby zobaczyć, jak odpisać. Najlepsze pozdrowienia."

Prośba o weryfikację ze strony Allegro.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@wesiu Dziękuję za zgłoszenie. Zablokowaliśmy to konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
123qba
#7 Wielbiciel#

104409935 też prosi o bezpośredni kontakt mailem

oznacz moderatorów