anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego kupujący komunikuje się przez Whatsapp lub chce żebym tam wysłał informacje o ofercie?

Client:53653666
#7 Wielbiciel#

Wysyła linki inpostu żebym zalogował się do mojego konta

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:53653666 Nic nie klikaj, bo stracisz pieniądze. To próba wyłudzenia danych do konta w banku. Kupujący aby kupić nic od Ciebie nie potrzebuje, a Ty niczego nie musisz potwierdzać.

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Tak to ściema. Oprócz takich wyłudzających dane do banki są też takie, że po kliknięciu w link przekieruje cię do fałszywej strony, na której będzie spreparowana informacja, że kupujący zapłacił inpostowi i możesz wysyłać. Oczywiście żadnych pieniędzy za towar wysłany nigdy nie zobaczysz.

Jak się na takiej stronie zalogujesz to oszust pozyska też te dane, a nie wiadomo czym jeszcze może być zainfekowana taka domena

oznacz moderatorów

neworder64
#7 Wielbiciel#

Ostatnio wystawiłem na sprzedaż kolumny (i nadal sprzedaję bo nie dałem się oszukać) i ww. client próbował mnie oszukać na modne ostatnio "zakupy za pośrednictwem DPD / Dostawę DPD" - opis działania jak niżej - przestrzegam !!!!!!!!!!!!! (ja uniknąłem):
................

UWAGA! Przestępcy wykorzystują nowe metody oszustw w serwisach aukcyjnych oraz serwisach. Jedna z najnowszych metod polega na skontaktowaniu się z ofiarą za pośrednictwem komunikatora WhatsApp [lub pocztą sewisu - w tym przypadku Allegro].
Złodziej umawia się, że formalności załatwi sam twierdzi poprzez Dostawę DPD, a nastęnie pisze, że dokonał zakupu i wysyła link, który rzekomo ma prowadzić do systemu płatności / systemu wysyłkowego DPD - umożliwiającego wybór typu wysyłki i/lub odebrania pieniędzy za zakupione dobra.
W rzeczywistości ofiara trafia na fałszywą stronę, stworzoną do wyłudzania danych kart płatniczych / danych dostępowych do konta bankowego.

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Dlatego jak sprzedajecie/kupujecie przez Allegro, to wszystko załatwiajcie przez Allegro. Jak ktoś próbuje sfinalizować transakcję za przedmiot kupiony na Allegro za pomocą linków do innych stron to na 99% jest to kant.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Teraz to modne takie 'oszustwo", na AL. Dziennie czytamy o takich próbach, tu na forum dziesiątki razy. Zostaje nam zgłaszać konta i blokowanie ich.😁

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Niedawno modne było oszustwo na inpost (via sms) 😛 Kanciarze zawsze coś wymyślą, trzeba uważać i nagłaśniać 😉

oznacz moderatorów

klalunia2
#7 Wielbiciel#

2028032C-F581-4B89-A17D-9479B49BD797.png

tez mi śmierdziało to, dzięki ze o tym piszesz to mam potwierdzenie

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@neworder64 Zablokowaliśmy wskazane konto. Dziękujemy za zgłoszenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Maverick33
#7 Wielbiciel#

to ja bym chciał zgłosić podobny przypadek Client:103025277

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Maverick33 bardzo dziękuję za Twoje zgłoszenie! To konto również zablokowaliśmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:53653666
#7 Wielbiciel#

Kupujący kontaktuje się przez Whatsapp wysyła linki żebym zalogował się do banku żebym

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie odpowiadaj, zapewne to próba oszustwa. Zawsze może zapytać przez Allegro albo kupuje i już.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:53653666, mogę Cię prosić o załączenie tu zrzutu ekranu z tą wiadomością? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dobrze że nie działasz pochopnie ,nie daj się wrobić w takie sztuczki tych co nie potrafią uczciwie zarabiać tylko próbują kogoś wykiwać.

oznacz moderatorów

Z710
#7 Wielbiciel#

proszę usunąć konta zagraniczne 
Client:102959970 Client:102996206
oszustwo na paypal

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Z710 dziekuję za Twoje zgłoszenie! Podane konta zostały zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Arek1977r
#9 Pomysłodawca#

skąd wiesz, że to konta zagraniczne. Wiele razy się spotkałem z kontami "Client" i były nasze.

oznacz moderatorów

Client:41899557
#7 Wielbiciel#

Jeszcze jeden

image.png

oznacz moderatorów