anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo

mistyfication92
#7 Wielbiciel#

Witam. Parę dni temu odezwała się do mnie niejaka [edycja] z ciekawą ofertą pracy, udostępnienie konta na allegro do licytacji, w zamian co tydzień wypłata. Bałam się, ale poprosiłam o wszystkie dane dla jakiej firmy pracuje, sprawdziłam, że faktycznie istnieje, sprawdziłam jej konto na fb  było od kilku lat, były zdjęcia ze ślubu, komentarze rodziny, znajomych, więc zaryzykowałam, niestety po zakończonej licytacji ani ja, ani kupujący nie otrzymał swoich pieniędzy, sprawę na drugi dzień zgłosiłam na allegro i miałam cierpliwie czekać, aż ją rozwiążą, a dzisiaj po wiadomości kupującego rozumiem, ze nic nie zamierzają z tym zrobić i to mnie proszą o wyjaśnienie sytuacji w ciągu 7 dni, inaczej jeśli wypłacą z POK to wiadomo co mi grozi, ale ja również zostałam oszukana i nie naprawdę nie wiem co robić i do kogo zgłosić się o pomoc, jestem załamana, że dałam się tak wrobić...

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

maxr01
#17 Koryfeusz#

"ani ja, ani kupujący nie otrzymał swoich pieniędzy," - chyba coś jest "nie tak".

A co Ci grozi z POK? - nic. Możesz jedynie otrzymać zwrot kasy z Allegro i trafić na CL sprzedawcy. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

A w jaki sposób ta Pani wypłaciła pieniądze z AF skoro konto musi być na Twoje dane? Zgłosiłaś to na policję, powinni chyba śladem kasy iść...?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@mistyfication92  Ula la la widzę wyższy poziom przekrętu na tzw. słupa.

Na jakiej zasadzie polegało udostępnienie tego konta?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mistyfication92 A kto zapłacił za wygraną licytację ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mistyfication92 Cześć. Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja, ale taka działalność na Allegro jest zabroniona.

Regulamin Allegro, 2.10.

Użytkownikowi nie wolno korzystać z Kont innych Użytkowników oraz udostępniać Konta innym osobom, z wyjątkiem przypadków:
a. udostępnienia Konta Firma osobom należycie umocowanym przez Użytkownika do działania w jego imieniu,
b. udostępnienia Konta Zwykłego małżonkowi Użytkownika poprzez umieszczenie danych małżonka Użytkownika w odpowiednim formularzu. Małżonkowie korzystający z Konta ponoszą odpowiedzialność solidarną za działania podejmowane w ramach tego Konta.

Jeśli miałaś wątpliwości, to mogłaś skontaktować się bezpośrednio z Allegro i otrzymałabyś pomoc jeszcze przed całą sytuacją. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

jolawolsk
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Ja jestem w takiej samej sytuacji. To samo i też [edycja]. Nie bardzo wiem co mam zrobić.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@jolawolsk Generalnie niewiele można zrobić. Sprawa pewnie już jest na Policji więc należy im złożyć wyjaśnienia.
Jeśli kupujący zapłacił a Ty przekazałaś pieniądze oszustom to niestety ale allegro najpewniej obciąży Cię kosztami rekompensaty i na to nic nikt nie poradzi - złamałaś regulamin udostępniając konto osobom postronnym.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@jolawolsk miał być zysk a wyjdzie strata ☹️

Zbierz wszystkie dane i udaj się na policje.

oznacz moderatorów

jolawolsk
#7 Wielbiciel#

Sprawę wraz ze wszystkimi dowodami zgłosiłam na policję.

oznacz moderatorów

mistyfication92
#7 Wielbiciel#

U mnie sprawa skończyła się dobrze bo pieniądze mogłabym wypłacić tylko ja a tak wisiały na allegro, więc przekazałam dane o osobie działowi na allegro, oraz wyjaśniłam sytuację kupującemu i zwróciłam mu przelew.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

a wiesz jaka grozi odpowiedzialność karna, cywilna i skarbowa za Twoje działania?

radzę Ci zgłosić się natychmiast do prawnika, z ze wszelkimi dowodami, korespondencją  i itp

@mistyfication92 może do Ciebie wkrótce zapukać policja i us

dobrze, że współpracujesz z allegro ale Twoje wcześniejsze działania mogą być zinterpretowane jako czyn karalny

https://niebezpiecznik.pl/post/jak-polscy-cyberprzestepcy-rekrutuja-slupow/

 

 

 

oznacz moderatorów

mistyfication92
#7 Wielbiciel#

Jasne jasne, akurat byłam w kontakcie z kim trzeba i sprawa się skończyła dobrze, a jak nie znasz sytuacji, ludzie mają różne powody by szukać jakiegoś dodatkowego dochodu to lepiej zamilcz i nie strasz bo mnie to nie rusza, ale panią wyżej już może.

oznacz moderatorów

Client:45334415
#7 Wielbiciel#

Co w takiej sytuacji zrobić? Oddać kupującemu pieniądze jeśli nie dostanie towaru? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:45334415 Najlepiej zgłosić nam tę sytuację przez ten formularz (opisz proszę wszystko ze szczegółami). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów