anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem podejrzaną wiadomość o zadłużeniu

MAMY ROZWIĄZANIE!
draft7
#7 Wielbiciel#

Z telefonu o nr. 508729794 otrzymałem wiadomość  " Twoje Allegro zostanie zablokowane z powodu braku spłaty należności. Aby zapobiec egzekucji komorniczej zapłać 2,13 zl  https://faktury6313.info/1?48531456207  "

Piszę do powiadomienia innych bo wpisany jest prywatny nr. telefonu.

pozdrawiam Robert

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To próba wyłudzenia .

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@draft7 dziękuję, że dałeś nam o tym znać! Zgłoszę to do odpowiedniego działu, ponieważ nie jest to wiadomość od nas. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
michalg1011
#7 Wielbiciel#

Ja również otrzymałem taką wiadomość. 

oznacz moderatorów
Maczo1122
#7 Wielbiciel#

no ja tak samo nie wchodzimy na linki z tego co wiem od kuzynki co pracuje w banku że to oszuści 

oznacz moderatorów
Maczo1122
#7 Wielbiciel#

Witam ja też dostałam dzisiaj takiego samego sms z tego samego numeru telefonu i zgłosiłem sprawę na allegro mam telefon dobrze zabezpieczony i blokował mi stronę otwarcia linka i na szczęście dobrze że tak się stało jutro robię reset telefonu i zmieniam hasła do banku dla bezpieczeństwa 

oznacz moderatorów
zofia2015
#1 Nowicjusz#

Ja też dostałam taki sms ale z innego nr tel +48789977924

oznacz moderatorów
aniawitkowska85
#7 Wielbiciel#

Hej

Ja również dziś dostałam takie smsy. Weszłam w link ale było że niedostępny. Chyba zabezpieczony tel mam. Numery z których przyszły smsy to

508729794 i 789977782

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

No to dobrze że był już niedostępny bo ciekawość mogła cię drogo kosztować.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@aniawitkowska85 A po co klikasz w nieznane linki ? Allegro nie wysyła takich sms-ów. Następny raz może się skończyć stratą pieniędzy.

oznacz moderatorów
aniawitkowska85
#7 Wielbiciel#

Na szczęście na służbowym telefonie mam aplikację banków więc uchroniło mnie to, bo smsa dostałam na prywatny. A tam tylko WhatsApp i messenger 😳

oznacz moderatorów
Deks2134
#7 Wielbiciel#

 

Witam wszystkich, czy tylko ja mam taki problem, że za każdym ale to każdym razem kiedy zamawiam coś z allegro (tylko i wyłącznie) to nagle dostaje sms z treścią jak na obrazku? Nigdy czegoś takiego nie miałem aż kiedyś dzień po złożeniu zamówienia dostałem identyczny sms, aktualnie dawno nic nie kupowałem aż do dziś, dosłownie kilka minut po złożeniu zamówienia przyszły do mnie dwa sms'y (jest jeden bo bierząco je czyszcze). Zastanawiam sie czy to sprzedający przypadkiem chcą sobie dorobić na sprzedaży naszych numerów. Może warto byłoby zająć się tą sprawą przez allegro.

Nie mogę wrzucić zdjęcia więc daję treść:

Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty etc etc i link zapewne do "strony bankowej" numer: 780 533 938.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Deks2134 żadnego zdjęcia nie dodałeś, napisz co Ci przychodzi ???

To jest spam, wyłudzenie danych, przeskanuj telefon bo masz zapewne wirusa lub wirus wykradł Twój numer 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Deks2134
#7 Wielbiciel#

Wirus odpada, nie używam żadnych zbędnych aplikacji ani nie wchodze na strony, pozatym kiedy zamawiam na komputerze to i tak przychodzą te smsy więc nie jest to kwestia tego.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Deks2134 musisz mieć zainfekowane urządzenia skoro przychodzi Ci w kilka minut po zakupie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

🤔 Jakiś zamaskowany ten obrazek.🤔

oznacz moderatorów
Deks2134
#7 Wielbiciel#

edytowałem

oznacz moderatorów
Maczo1122
#7 Wielbiciel#

Taką samą miałem sytuację to dobrze że telefon blokował ale mimo to warto zrobić reset telefonu mógł to być link żeby nas uspokoił a nie mamy pewności że nasz telefon nie został zhakowany dlatego nie logować się nigdzie zrobić reset dla spokoju i więcej nie wchodzić na takie wiadomości tylko od razu usuwać 

oznacz moderatorów