anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po co i na co jest allegro lokalnie?

piimaa
#13 Ambasador#

Czym to się różni i po co jest podzielone na pół?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

mdrogeria
#21 Demiurg#

na razie jest mętlik  można wystawiać i tu i tam , ale allegro dąży do podziału sprzedaży firmowych od prywatnych .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

albo do podziału wystawiających TYLKO NOWE rzeczy (wpisz EAN) i tych co wystawiają swoje używańce do pozbycia się 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@piimaa No jak, nie czytałaś mejla od allegro z 14 sierpnia 2019?😏

 

Już niedługo na Allegro pojawi się specjalne miejsce dla kupujących, którzy szukają przedmiotów wystawianych przez osoby prywatne oraz dla prywatnych sprzedających - Allegro Lokalnie! Zapowiedzieliśmy to na stronie Aktualności.

Osoby prywatne, które mają zwykłe konto na Allegro i nie prowadzą profesjonalnej sprzedaży, będą mogły sprzedawać tylko na Allegro Lokalnie. Allegro.pl przeznaczone będzie dla sprzedawców z kontami firmowymi.

Co start Allegro Lokalnie oznacza dla Ciebie?

Zauważyliśmy, że wielkość Twojej sprzedaży jest porównywalna do profesjonalnych sprzedawców na Allegro (lub po prostu masz aktywny abonament sklepowy). Aby dalej korzystać z pełni możliwości jakie daje nasza platforma, już dziś przekształć swoje konto w konto firmowe. To bardzo proste. Sprawdź, jak to zrobić.

Zależy nam na ciągłości Twojej sprzedaży. Jeżeli nie przekształcisz swojego konta w konto firmowe, będziesz mógł prowadzić sprzedaż na dotychczasowych warunkach do 31 października 2019 r. Od 1 listopada nie będziesz mieć już możliwości ubiegania się o zwrot prowizji, a po 1 lutego 2020 r. będziesz miał możliwość sprzedawania tylko na Allegro Lokalnie - podobnie jak reszta osób prywatnych.

Czym różni się Allegro Lokalnie od Twojej dotychczasowej działalności na Allegro?

  • Na Allegro Lokalnie sprzedający nie muszą przyjmować zwrotów, ponieważ sprzedają jako osoby prywatne.
  • Sprzedawcy mogą dodawać bezpłatne ogłoszenia lub ogłoszenia płatne (stała opłata to 10% wartości przedmiotu, maksymalnie 50 zł). Opłaty nie podlegają zwrotowi.
  • W momencie startu na Allegro Lokalnie nie będą dostępne komentarze i oceny sprzedaży (uproszczony system, dopasowany do specyfiki serwisu, zostanie udostępniony w ciągu najbliższych miesięcy).
  • Nie będzie możliwości skorzystania z API do integracji z narzędziami do zarządzania sprzedażą.

Ty zdecyduj, które rozwiązanie jest dla Ciebie bardziej korzystne.

Pozdrawiamy
Zespół Allegro

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Aha, czyli nowe miejsca dla lombardowych cwaniakófff hehe, sorry, musiałam 🙂 aby mogli sobie posprzedawac anonimowo bez zwrotu omijając koszty aukcji i innych gdy przyniosą (to co stało na półce w firmie)  na chwilę do domu 🙂  

Lokalnie znaczy wszystko to, co ma się sprzedać i nie wrócić, dobrze rozumuję?

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Z założenia tak, wyprzedaż garażowa, drugi oeliks 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zasadnicza różnica polega na tym, że na Allegro można jeszcze czasem odzyskać prowizję od sprzedaży, nazwaną tam "rabatem", jest do tego odpowiedni formularz. Na Lokalnie nazwę "prowizja" zmieniono jeszcze bardziej, nazwaną ją "opłatą" i nie ma formularza do zwrotu tej "opłaty". Nigdzie w regulaminie nie napisano, że "opłata" nie podlega zwrotom, ale krąży taki mit, choć wiadomo, że czasem jest zwracana. Poza tym jest wiele innych różnic, nie ma systemu komentarzy, nie wiadomo od kogo kupujemy, czy od osoby prywatnej, czy od firmy. Nie ma systemowych miejsc na dane firmy, na informacje o zwrotach i reklamacjach, które są na Allegro. W wielu przypadkach występują problemy z odzyskaniem pieniędzy z POK i dochodzi do nich częściej, niż na zwykłym Allegro. Jednym słowem Lokalnie to tragedia, powrót do przeszłości, zabawa dla bazarowych "biznesmenów", a dla Allegro maszynka do wyciągania pieniędzy.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

allegro lokalne to taki twór gdzie wychowani na "mnie się przecież należało" za darmo i ja mam prawa do zwrotu niszczenia produktów (bo przeciez je oglądam) i itp konsumenci moga sie pobawić w sprzedaż z osobami z taką samą mentalnością

gdzie spotykają się osoby typu nie wyślę towaru z osobami nie zapłacę za niego

do tego jak pisze @xyz96 allegro nie zwraca prowizji tylko pobiera opłatę

a ponieważ konsumenta sprzedawcę też obejmuje rodo - anonimowi kupują od anonimowych

 

 

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

jest jeszcze takie coś jak ogłoszenie i nic nie płacisz, a widać je na allegro 🙂

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

"Lokalnie to tragedia, powrót do przeszłości..."

Są tysiące sprzedawców ( wśród nich ja ), którzy chcieli by powrotu starego, dobrego Allegro.

Jeżeli AL to ukłon w naszą stronę, to mi w to graj.

Nie mam firmy i nie potrzebuję niczyjej ingerencji w moje transakcje, sam potrafię zadbać o ich poprawność.

Obecne Allegro jest dla [edycja] którzy płacą grubą kasę, bo sami bez wszelkiej maści "dyskusji, POK, itd." nie potrafią żyć z kontrahentami , ani rozwiązywać problemów we własnym zakresie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@piimaa Jak się czyta jakie problemy są na AL to nie wiadomo po co i dla kogo jest.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@LEW433 Dla kasyyyyy, a dla kogo? no zgadnij.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 A jakaś podpowiedź bo mogę nie dać rady laughing

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@LEW433 Pewności nie mam😁  i nie chcę wprowadzać nikogo w błąd🤣

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Masz tak jak i ja ale po co to powtarzać!

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@LEW433 Tylko błędów nie należy powtarzać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Należy się na nich uczyć.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433 @pulkownik66   I to jest cały problem : jedni się uczą na błędach a inni na Uniwersytetach....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash Jeszce inni na układach!!!

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@pinsplash cool 🤣

oznacz moderatorów