anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem dziwną wiadomość, gdzie to zgłosić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
jarmaj
#7 Wielbiciel#

Na Allegro lokalnie otrzymuję powiadomienia osoby zainteresowanej moją aukcją. Podaje maila brainibane1950 at gmail.com z prośba o opis. Proponuje wyższą kwotę w Euro niż ta z licytacji i wysoką kwotę za przesyłkę do Anglii. Che podania pełnego numeru konta

Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź. Prześlij mi swoje pełne dane
bankowe w sposobie:

1 nazwisko posiadacza rachunku.
2 numery Iban.
3 Twój numer telefonu zatwierdzonego

Podejrzewam, że to próba wyłudzenia danych.

Następnie pisze:

Oferuję 200 € za produkt + 40 € za wysyłkę dla usługi Poczty Polskiej
mojej córce w Wielkiej Brytanii.

Kup ten przedmiot mojej córce jako prezent urodzinowy. Twoje urodziny
są 12 kwietnia.

Aukcja dotyczy przedmiotu za 750 zl, więc niby wielka okazja. Mam na szczęście konto PayPal i tam wysłałem żądanie zapłaty, numeru telefonu nie podałem. I już brak odpowiedzi. Ale dzisiaj ponownie dostałem maila poprzez Allegro. Dokładnie o tej samej treści co pierwszy, tylko numer klienta inny. Zatem myślę, że to jakiś nowy sposób oszustwa.

Pozdrawiam Allegrowiczów

oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55
dzasmin17
#7 Wielbiciel#

Dostałam IDENTYCZNEGO maila - nie wiem co mam z tym zrobić , już się zastawiłam że sprzedam przedmiot. Ale słowo w słowo dostałam taką samą wiadomość ...

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@dzasmin17  to nie byłaby sprzedaż- tylko darowizna z dopłatą😂

oznacz moderatorów
michal7609
#7 Wielbiciel#

Też to przerabiałem ciąg dalszy jak poniżej

 

The payment is temporarily hold for you to send the pick-up fee of 650 PLN to the shipping details giving to you before they can credit your account with the full payment of 1,650 PLN So i will advise you to make deposit the pick-up fee of 650 PLN so that we can arrange the pick-up and then your account can be credited immediately..

 

Here is the address where you have to send the payment to via Ria office.

 

Name: xxxx

City: Istanbul

Zip code: 34000

Country: Turkey

 

Thanks

oznacz moderatorów
lilunia3285
#7 Wielbiciel#

Też w dwa dni ma takie same wiadomości. Eh 

oznacz moderatorów
lilunia3285
#7 Wielbiciel#

Dostałam to samo i co? Oni wyłudzają dane? 

oznacz moderatorów
agatabat4
#7 Wielbiciel#
Cze ja też dostałam takiego maila ale tym razem pokusili się to puścić przez tłumacza
Konto:94436114


Jestem bardzo zadowolony z ceny, jestem gotów zapłacić cenę wywoławczą, więc za wysyłkę moja firma będzie odpowiedzialna za udostępnienie moich danych, przeniesienie własności oraz podpisanie wszystkich niezbędnych dokumentów przez agenta Wycofuję się, więc nie musisz się tym martwić. Aby uniknąć szkód, uprzejmie proszę o kontakt z danymi bankowymi jak poniżej, abym mógł natychmiast dokonać płatności.


Potrzebuję więc informacji bankowych, takich jak te poniżej, aby móc natychmiast dokonać płatności.

Nazwa konta:
Nazwa banku:
Numer IBAN:
Stan:
Numer telefonu:
Adres domowy do odbioru:

Dziękuję Ci bardzo. 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@agatabat4 Dziękujemy za informację, to konto jest już u nas zablokowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
agatabat4
#7 Wielbiciel#

Dzięki 

oznacz moderatorów
michal7609
#7 Wielbiciel#

Niczego nie wyłudzają. Dane sa im potrzebne do spreparowania fałszywego potwierdzenia przelewu który otrzymacie i zostaniecie poproszeni o przelanie kwoty która jest wyższa niż cena za przedmiot kupiony

oznacz moderatorów
ewelus28
#7 Wielbiciel#

Witam czy jak podałem adres numer telefonu i numer konta bankowego to może mi coś zrobić np wybrać pieniądze z konta

oznacz moderatorów
ewelus28
#7 Wielbiciel#

I proszę zblokować takiego typa jak david23298

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@ewelus28  W tym przypadku nie może ci nic wybrać z konta. Tak normalnie się podaje dane do przelewu.

A co ci ten ,,typa" zrobił?

oznacz moderatorów
michal7609
#7 Wielbiciel#

Jak podasz dane dostaniesz pięknie podrobione polecenie przelewu z prośbą przelania połowy kwoty z powrotem 

oznacz moderatorów
Comercja
#7 Wielbiciel#

Client:99351294

Czy nadal masz go na sprzedaż? Jeśli tak, odpowiedz na mój osobisty e-mail: sergiomarcos17@ outlook.com

----odpowiedz mail

Hello Friend, 
I am really interested in the immediate purchase of your items and i will like to know how long have you owned it??  what's your best price for it ?
 
Cheer...
 
-----2 mail
Hello,
Thank you very much for your answer. I am satisfied with the condition and agree with the price. I must inform you that my carrier will pick up the goods as soon as the payment is completed and approved by the bank. The carrier is the one who will help me with all the other details necessary to complete the transaction when he appears at your home address for collection. . So, I will buy it without seeing it and I will arrange the pickup with a private courier service as soon as you have received your payment. You will need to provide the following information so I can proceed with the payment.
 
Your Account Name:
Account Number:
IBAN:
Bank Name:
Your Phone Number:
 
As soon as I have made the payment and you have received the money, the courier service will come to your home at the time you requested and pick you up there.
 
Have a nice day.
Thanks a lots
 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Comercja dziękuję za Twoje zgłoszenie! To konto jest zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:39503607
#1 Nowicjusz#

Zablokowane? Wczoraj wysłał do mojego partnera maila ktoś z tym samym adresem mailowym. A ja dostałam taki:

Masz nową wiadomość od Client:99495116

Is this still available? If so, email me here lindamarcin092@gmail.com with your personal email? Cheers.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:39503607, mogę prosić Cię o załączenie zrzutu ekranu z tą wiadomością oraz loginem jej adresata?

Potwierdzam, że konta Client:99495116 oraz Client:99351294 są zablokowane. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Sovereign1984
#2 Obserwator#

Hey.

Nie wiem czy to dobre miejsce, bo jestem pierwszy raz na tym forum, ale chciałbym zgłosić próbę oszustwa "nigeryjskiego".

Client:99895911

 

Klient podobno z Nigerii. Po wymianie maili kazało się, że muszę pierwsze zapłacić 500 zł za przesyłkę, zanim otrzymam przelew za towar (zawierający niby koszt przedmiotu +500 zł). Fałszywe maile od szkockiego banku i firmy frachtowej z Filipin.

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Sovereign1984, to jak najbardziej dobre miejsce na takie zgłoszenie. Dzięki! 

Mam nadzieję, że zostaniesz na Gadane na dłużej. 😊

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
monikad1994
#8 Zapaleniec#

No to informuję, że nielegalny proceder kwitnie dalej. Właśnie koresponduję z szanownym Client:101430258. Ten sam sposób działania. Prośba na Allegro Lokalnie o kontakt mailowy, styl pisania a'la tłumacz Google, wypytywanie o kod pocztowy i jak długo używam przedmiotu, przedstawia się jako Erkan, więc podejrzewam, że jutro otrzymam prośbę o wysyłkę do słonecznej Turcji :). Całe szczęście, że nie dotarliśmy do kwestii nr konta bankowego (numer telefonu mam wskazany w ogłoszeniu...).. i że chociaż raz mnie coś tknęło, i zaczęłam szperać w internecie, czy to nie jakieś oszustwo...

 

 

oznacz moderatorów