anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba oszustwa allegro lokalnie

Pablox8702
#8 Zapaleniec#

U mnie próba oszustwa .Przy zakupie telefonu na allegro lokalnie.  Wszystko ładnie pięknie, niby opłacone (przedmiot wystawiony -kup teraz, paczkomat inpost) od 3 dni nie ma keszu . Podejrzane mi się wydało , jak niby opłacił . Poinformowałem ,że jak kesz zostanie zaksięgowany to dopiero paczkę wyśle. I chyba dobrze zrobiłem.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Bardzo dobrze. Kupujący ma 5 dni na zapłacenie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Pablox8702 Nie wysyłaj towaru bez pieniędzy. Kupujący ma 5 dni na wpłatę, po tym czasie, jeśli nie zapłaci, ogłoszenie odnowi Ci się automatycznie, a prowizja nie zostanie naliczona. Nie wierz w żadne zapewnienia o wpłacie, tylko kwota widoczna w zakładce Allegro Finanse świadczy o dokonaniu płatności.

oznacz moderatorów

Pablox8702
#8 Zapaleniec#

Ok. Nie miałem ustawionych wpłat w allegro finanse, mam nadzieję ,że teraz wszystko jest Ok i jednak pieniądze wpłyną na konto. 👍

oznacz moderatorów

Pablox8702
#8 Zapaleniec#

Wystawiony przezemnie telefon (kup teraz,paczkomat inpost) został NIBY kupiony . Klient poprosił o płatność Blik bo szybciej. Nie zastanawiając się zgodziłem się. Po paru minutach przesłał mi niby potwierdzenia wpłaty . Minął dzień a pieniędzy nie ma. Po niby wpłacie od razu poinformowałem ,że po zaksięgowaniu na koncie wpłaty wysyłam paczkę.  Do tej pory cisza. Co o tym myślicie?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Pablox8702 Zapewne jakaś próba wyłudzenia towaru bez wpłaty. Jeżeli pieniędzy nie masz tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ niczego nie wysyłaj.

oznacz moderatorów

Pablox8702
#8 Zapaleniec#

Środki,tyle ile powinno być ,za przedmiot. Pisze że wypłaty nieaktywne.  Dalej: Dane do wypłat.  Żeby móc wypłacać środki, muszę mieć aktywne konto. 🤔Nie kumam...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Pablox8702  A to zupełnie inna sprawa, nie jest  związana z transakcją.  Aby móc pobrać pieniądze z konta  Allegro musisz  przejść tzw. weryfikację.  Wykonasz to na stronie Allegro, musisz wykonać przelew 1,01 zł,  oni sprawdzą  czy prawidłowy bank, odeślą wpłatę i aktywują konto.

oznacz moderatorów

Pablox8702
#8 Zapaleniec#

 Siedziałem godzinę i wysiedzialem .Nie miałem ustawień do wypłat zrobionych tak jak powinno  to być.  🤷💁🤦. Teraz poczekam czy pieniądze wpłyną za przedmiot na konto.  I wszystko jednak skończy się na tym że z mojej niewiedzy wynikł niepotrzebny problem trzymam kciuki.  

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Pablox8702, widzę, że zleciłeś wypłatę środków - wkrótce powinny znaleźć się na Twoim koncie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Pablox8702 W sensie wpłata jest widoczna w tej zakładce https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji również poniżej w historii?
Bo jeśli tak, to dobraliście się z kupującym jak w korcu maku - on zapewne pierwszy raz kupuje, Ty pierwszy raz sprzedajesz, obaj niezbyt orientujecie się jak działają płatności na allegro😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Czyli jak będziesz mieć kasę na środki allegro  lub na bliku (podejrzewam że przelew na numer telefonu) to dopiero wyślij.

Uważaj na podejrzane wiadomości które teraz mogą do Ciebie przychodzić

oznacz moderatorów

Pablox8702
#8 Zapaleniec#

Na konto w banku.  Wysyłał na tel zrzut ekranu z przelewem

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Pablox8702 Skoro na konto bankowe, to po jaką cholerę był mu potrzebny BLIK?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Niby kupił? chciałeś sprzedać po za Allegro. Portal podczas dokonania zakupu umożliwia płatności blikiem, nie musisz żadnych swoich danych wysyłać potencjalnemu klientowi. 

oznacz moderatorów

Pablox8702
#8 Zapaleniec#

Tak czy siak , moim zdaniem blik to kesz -natychmiastowy. Mija kolejny dzień i 💸nie ma. Pierwszy raz wystawiłem przedmiot i już "pod górkę"

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Pablox8702 Kupujący na AL często zmieniają zdanie, kupują i nie płacą, musisz przywyknąć albo nie wystawiać tam.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Pablox8702 No przecież przesłał Ci "potwierdzenie wpłaty", więc na kasę już nie licz. Zwykły scam i tyle, który powinieneś zgłosić tutaj https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=25977234-0c4d-4e66-9f9c-e1f636189470

PS Po co kolejny wątek?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Pablox8702
#8 Zapaleniec#

Chciałem wkleić skriny z tych wiadomości, ale nie wchodzą zdj. No nic, przynajmniej wiem że to ściema. A za kolejny wątek sorry.  Pozdrawiam 

oznacz moderatorów