anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z pierwszą sprzedażą przez allegro lokalnie.

Qmikosan
#8 Zapaleniec#

Witam.

W czwartek sprzedałam kupującemu komiks na allegro lokalnie. Poprosił mnie o opcje sprzedaj Teraz. Więc ją włączyłam. Pan przesłał mi pieniążki na allegro lokalnie, które pojawiły się w rozliczeniu. Wczoraj wydrukowałam etykietę i dziś miałam jechać do paczkomatu aby nadać przesyłkę. Ale wchodzę w rozliczenia i nie ma tam tej kwoty którą wpłacił.. W piątek rozliczyłam się z allegro i wszystkie formalności z tym związane, min. potwierdzenie konta bankowego. Czy mogę wysłać komiks bez obaw? Pieniądze po wysyłce trafią do mojego konta w banku? Dodam że jestem osobą fizyczną która pracuje, nie posiadam firmy, ani tym bardziej własnej działalności. A do tego jestem zielona w tym temacie. To moja pierwsza sprzedaż na allegro. Co źle zrobiłam?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

g_rajnert
#12 Orędownik#

Sugeruję - wstrzymaj się z wysyłka do czasu wyjaśnienia.

oznacz moderatorów

Qmikosan
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów

Qmikosan
#8 Zapaleniec#

Mam jeszcze jedno pytanie. Wydrukowałam etykietę w niedzielę. Danych nadawcy brak, jak i odbiorcy. Mam dopisać w pustym polu swoje dane? Czy wystarczą te które już są? Sposób wysyłki to paczkomat InPost.

oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Qmikosan Cześć. Czy na etykiecie nie ma informacji o Paczkomacie odbiorczym?

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Qmikosan
#8 Zapaleniec#

Jest informacja. A jak odbiorca nie odbierze w wyznaczonym czasie to przesyłka wróci do paczkomatu w mojej miejscowości? Jak to jest, bo się na tym nie znam. Wcześniej korzystałam z paczkomatu jako odbiorca, a nie nadawca.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Qmikosan InPost ze względów bezpieczeństwa ograniczył informacje o Nadawcy i Odbiorcy na etykiecie. Tutaj znajdziesz dokładne informacje o zmianach: https://inpost.pl/komunikat-1 🙂 

Nie martw się, Twoje dane (jako Nadawcy) są dostępne w systemie w razie problemów. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Qmikosan
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 🙂 

oznacz moderatorów

Qmikosan
#8 Zapaleniec#

Dory wieczór. Dziś odebrałam zwrot przesyłki. Pan rozmyślił się, nie odebrał jej na czas. Czy robiąc z powrotem szybki przelew z mojego konta bankowego przez PayU, pieniądze wcześniej  wypłacone z mojego konta allegro lokalnie, trafią na nie z powrotem? Abym mogła zrobić zwrot środków kupującemu za pomocą allegro? Czy muszę teraz prosić kupującego o nr. jego konta za pomocą wiadomości allegro? I jeszcze jedno mam pytanie. Czy w zwrot kupującemu wlicza się też koszt transportu przesyłki przez przewoźnika? Kupujący napisał mi przed świętami, że chce tylko zwrot za komiks, a transport opłaci.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Koszty odesłania ponosi kupujący, zwrócić możesz i tak i tak, tu masz informację: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wplaty-od-kupujacych-na-allegro-lokalnie/jak-zwrocic-kupu...

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Na allegro lokalnie nie da się zwrócić wpłaty bez kosztów wysyłki. Czyli jak ktoś nie odbierze paczki to jesteś stratny 10zł za wysyłkę do paczkomatu. Jedyna opcja to zrobić zwrot na numer konta bankowego.

oznacz moderatorów

Qmikosan
#8 Zapaleniec#

Mam nadzieję że dobrze zrobiłam. Poprosiłam kupującego o podanie nr. konta bankowego przez wiadomości allegro.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Qmikosan przykro mi, ale w takiej sytuacji nie będziesz miała możliwości zasilenia salda Allegro Finanse. Taka możliwość jest dostępna tylko na Allegro, nie na Allegro Lokalnie. 
Dlatego poproś kupującego o podanie numeru konta i zwróć mu wpłatę w ten sposób, następnie napisz proszę do nas za pomocą tego formularza, aby odzyskać zwrot za obsługę transakcji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów