anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze zwrotem z Alegro lokalnie

blugolf
#7 Wielbiciel#

Witam mam problem taki - Na allegro lokalnie klient kupił kup teraz towar. Po zakupie okazało sie ze ta oferta moja jest z drugiego końca polski tylko zbieżność nazw. Kupujący wpłacił za zakup ale z niego zrezygnował dlaczego nie mogę zwrócić przez zwrot gotówki. To po pierwsze i jak odzyskać opłatę za którą naliczyło allegro?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@blugolf wystawiając warto zapoznać się z regulaminem 🙂

Na Lokalnie nie zwrócisz, musisz wypłacić i oddać na konto, prowizji tu nie ma a opłaty transakcyjnej nie odzyskasz 😞

Napisz do kupującego o ile jesteś osoba prywatną to nie obowiązują Cię ustawy konsumenckie albo wysyłasz zakupiony towar albo może zrezygnować ale musi oddać za wystawienie 😉 Jak sprzedajesz jako firma musisz oddać kasę i jesteś w plecy opłatę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@blugolf Aby zwrócić wpłatę musisz ją najpierw wypłacić na swój rachunek bankowy i oddać kupującemu zwykłym przelewem. O zwrot opłaty za aukcję zapytaj przez formularz, czasem zwracają; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d

oznacz moderatorów

sebastianstok28
#7 Wielbiciel#

Dzięki za pomoc. Jestem w podobnej sytuacji. Wystawiłem przedmiot nie tylko na Allegro i zbiegiem okoliczności sprzedałem go gdzie indziej a w tym samym czasie ktoś wybrał opcje Kup Teraz na Allegro. Próbowałem się skontaktować z Allegro, ale obecnie wszystko jest trochę skomplikowane.

Czyli żeby Allegro zrezygnowalo z naliczenia prowizji mogę i ich jedynie poprosić poprzez wysłany formularz?

Nie ma możliwości żeby Kupujący anulował transakcję?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli to było Allegro (nie Allegro Lokalnie) to o zwrot prowizji musisz wystąpić tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat...

Kupujący po naliczeniu prowizji nie anuluje transakcji.

oznacz moderatorów

sebastianstok28
#7 Wielbiciel#

W tak zwanym międzyczasie zamówiłem rozmowę telefoniczną I po 10s. dostałem telefon od miłej pani. Przedstawiłem problem i zobaczymy, czy anulują prowizje. w/g tej pani pieniądze za niezrealiowną sprzedaż muszę zwrócić bezpośrednio ze swojego konta na konto kupującego. Nie ma możliwości zwrotu poprzez allegro finance. W tej sytuacji nie jestem pewien czy uznają moją prośbę.

oznacz moderatorów