anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowadzę dyskusję z kupującym, reklamację odrzuciłem, dziś może złożyć wniosek o POK co robić?

Driver400
#7 Wielbiciel#

Witam. Sprzedałem płytę główną wraz z procesorem klientowi w 100% sprawną . Klient sam wyciągając procesor uszkodził jeden pin na płycie głównej twierdząc że to ja wysłałem mu uszkodzoną płytę. Przedmiot rzekomo działa lecz kupujący chce żebym oddał mu 100 zł , ja się na to nie zgadzam. Spór trwa już 14 dni od dzisiaj może złożyć wniosek do POK. Czy jeśli złoży wniosek to jedynie allegro zwróci mu 100 zł i obciąży mnie kosztami czy jak to jest ? Ja z jego prośbą się nie zgadzam. Towar był sprzedany na allegro lokalnie. Kto mu kazał wyciągać procesor... 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

aragil
#15 Entuzjasta#

@Driver400 Koniecznie odpowiedz w dyskusji ze reklamacja zostali odrzucona ponieważ kupujący wyciągając procesor uszkodził jeden pin na płycie głównej i czekaj na dalsze wydarzenia.

oznacz moderatorów

Driver400
#7 Wielbiciel#

Tak wysłałem obszerne wyjaśnienie że się nie zgadzam z prośba kupującego odnośnie rekompensaty . Czekamy na decyzję POK. Jeśli dojdzie co do czego to mogą mu zwrócić jedynie te 100 zł o które mnie prosił czy całość i zostanę z niczym ?

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Driver400 Jeżeli reklamacje odrzuciłeś w terminie nic nie powinieneś zwracać. Jeżeli allegro zwróci ze swoich pieniędzy to już ich sprawa, jeżeli będzie inaczej daj tu znać.

oznacz moderatorów

Driver400
#7 Wielbiciel#

Ok czekam w tym momencie na ruch kupującego. Od dzisiaj ma możliwość zgłoszenia się do POK w tej sprawie. Ja na wszystkie jego wiadomości odpisywałem natychmiast. Dam znać jak się sprawa potoczy. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot z POK nie musi oznaczać kłopoty dla Ciebie. Jeżeli wszystko robiłeś i odpowiadałeś rzeczowo w czasie, nic nie zwracaj.😁

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Driver400 Jeżeli odrzuciłeś reklamację i dobrze to uzasadniłeś, to nawet jak kupujący dostanie zwrot z POK, Ciebie Allegro nie powinno obciążyć. Zapewne przed wypłatą POKu Allegro jeszcze poprosi Cię o wyjaśnienie. Zasadniczo twoją decyzję o odrzuceniu reklamacji może zmienić tylko wyrok sądu, a nie Allegro. Gdyby obciążyli Cię POKiem, byłoby to niezgodne z prawem, ponieważ Allegro nie jest stroną transakcji i nie ma prawa ingerować w decyzje przedsiębiorcy. Krótko mówiąc, to Twoja firma i Twoja decyzja.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Driver400 Kupujący złożył Ci reklamację, którą musisz rozpatrzyć. Odpowiadasz za towar z rękojmi przez 2 lata. Po 14 dniach kupujący może złożyć wniosek o rekompensatę z POK i pewnie go złoży. Po wypłacie rekompensaty Allegro może (nie musi) wymagać od Ciebie zwrotu kosztów, a jeśli ich nie zwrócisz, może nałożyć Ci ograniczenia na konto do jego blokady włącznie. Wiele zależy od przebiegu Dyskusji, od dowodów, a także od tego, co w tej sprawie ma do powiedzenia kupujący, bo tutaj przedstawiasz tylko własne zdanie w tej sprawie, a kupujący może to widzieć zupełnie inaczej. Było tu opisywanych mnóstwo podobnych sytuacji i zazwyczaj jest tak, że autor wątku pomija fakty dla siebie niewygodne. Jest też wiele wątków, w których sprzedający skarżą się na zablokowane konta po wypłacie rekompensaty.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Driver400 Ostatnio był tu przypadek "wymagającego" kupującego któremu allegro zablokowało konto za niewłaściwe żądania do sprzedawcy 😎.

Jeżeli wszystko było jak piszesz nie masz czego bać.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@xyz96 Piszesz chyba tylko po to, żeby nastraszyć sprzedawcę. Sama doskonale wiesz, ze temat był przerabiany tutaj wiele razy. Allegro samo doskonale wie, że nie może zmienić decyzji reklamacyjnej ani zmusić sprzedawcy do jej zmiany. Nie mówiąc już o karaniu za to. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Agent051 Ja, tak jak każdy, piszę tu co chcę i Ty tego nie zmienisz. Znam przypadki, w których sprzedający w wątku nie pisze wszystkiego, co pada w prowadzonej Dyskusji, więc skutki mogą być różne. Przykład - sprzedawca w jednej z Dyskusji napomknął, że może uznać reklamację, a potem się z tego wycofał i nie uznał. Allegro wypłaciło rekompensatę, potem zablokowano konto tego sprzedawcy, a dzień później konto jego żony.

oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

Ogólnie to allegro działa bezprawnie, bo zabieranie ludziom kasy za bezpodstawne "odrzucone swoją drogą reklamacje" jest po prostu karmieniem wyłudzaczy to pierwsze primo, a drugie że to nie są ich pieniądze :] Gdyby był wyrok sądu to ok, mogą zabrać z konta, ale takto na jakiej podstawie?

oznacz moderatorów