anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prywatny Sprzedawca na Allegro Lokalnie a zwrot towaru w ramach 14 dni

Auto_Moto_Emblem
#8 Zapaleniec#

Witam,

Jak wygląda sprawa zwrotów pieniędzy w ramach sprzedaży na Allegro Lokalnie ?

Występuję tam jako prywatny Sprzedawca, kupujący zakupił przedmiot i żąda zwrotu kosztów w ramach zwrotu 14 dniowego.

Kupujący założył dyskusję, po czym otrzymuję od Allegro ostrzeżenie i straszą mnie, że jeśli nie oddam mu pieniędzy, zwrócą mu je oni poprzez POK, a mi zablokują konto...

Jaka jest zatem podstawa prawna takiego działania, BO JAKOŚ SZUKAM I NIE POTRAFIĘ ZNALEŹĆ...

Gdzie w ustawie jest napisane, że sprzedaż pomiędzy prywatnymi Użytkownikami na Allegro Lokalnie jest traktowana tak samo, jak umowa konsumencka ?

Proszę o zdanie w tym temacie...

Może któryś z Pracowników Allegro wypowie się w temacie ?

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

Vryko
#18 Luminarz#

Wyślij go na drzewo. Zwroty WYŁĄCZNIE przy zakupie konsumenckim. Do tego nie potrzebujesz pracownika Allegro; w tym przypadku kupujący nie jest konsumentem i w związku z tym nie przysługują mu żadne świadczenia konsumenckie. Może jednak np. reklamować towar i to do roku czasu (a czasem do dwóch). Zapytaj także niedouczonego pracownika Allegro, na jakiej podstawie prawnej masz przyjąć zwrot. Niech Ci poda stosowny zapis ustawowy.

Kur..na, kogo oni tam przyjmują do roboty..?

 

I tu będzie edit - masz DG, jak widzę - zapewne dlatego ów pracownik się przyczepił. Jeśli wystawiasz na AL jakieś swoje graty - ok, gorzej, jeśli wystawiasz rzeczy ściśle związane z Twoją DG. Bo wtedy zwrot może byc najmniejszym problemem.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Auto_Moto_Emblem
#8 Zapaleniec#

Człowiek nie reklamuje towaru, chce po prostu go zwrócić, bo go nie chce...

Allegro zablokowało mi jedno prywatne konto, i napisali, że czekają 14 dni na to, żebym oddał mu pieniądze, po czym uruchamiają POK, a potem pewnie będą mnie straszyć komornikiem, żeby im oddać...

Przecież to jakiś absurd ...

Może się wypowiedzieć jakiś normalny pracownik, moderator w tym temacie, jak to powinno wyglądać, bo na tą chwilę mam wrażenie, że rozmawiam z kanarkiem.

oznacz moderatorów

Auto_Moto_Emblem
#8 Zapaleniec#

Poprosiłem od razu o podstawę prawną takiego działania, jednak cisza...

oznacz moderatorów

Auto_Moto_Emblem
#8 Zapaleniec#

Może @_HolaOla_ wypowie się w tym temacie, bo nie wiem co myśleć o pracowniku Allegro, który wypisuje takie rzeczy bez jakiejkolwiek znajomości prawa, przepisów...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Auto_Moto_Emblem Poproszę o numer dyskusji, oferty lub login konta, którego dotyczy ta sprawa. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Auto_Moto_Emblem
#8 Zapaleniec#

Konto : 05051972

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To mało prawdopodobne co piszesz, nie znamy wersji kupującego, tylko Twoją. Kupujący w ogóle otrzymał towar? Jeśli tak wygląda na to, że towar był w dużym stopniu niezgodny z opisem, miał znacznie mniejszą wartość, a kupujący odstąpił od umowy z powodu swojej niewiedzy, zamiast reklamować. W innej sytuacji nie byłoby mowy o uruchomieniu POK.

oznacz moderatorów

Auto_Moto_Emblem
#8 Zapaleniec#

Kupujący zakupił towar, bo źle obejrzał towar, który jest zgodny z opisem i zdjęcia są ze wszystkich stron, wyraźnie opisany z wymiarami. Kupujący napisał, że myślał, że coś jest wklęsłe, a było wypukłe, co widać na zdjęciu. Nie ma mowy o niezgodności towaru ze stanem fatycznym. Ja wiem, że coś dla kogoś może być mało prawdopodobne, ale niestety takie maile pewnie piszą automaty, a one nie myślą...Kupujący nie reklamuje towaru, w dyskusji o tym wspomniałem, jednak kupujący w żaden sposób się do tego nie odniósł, dalej twierdzi, że myślał, że towar jest inny pomimo iż jest kilka zdjęć produktu takich jak faktycznie towar wygląda...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No więc mam rację, on nie odstąpił od umowy bez podania przyczyny, tylko wspomniał o niezgodności opisu ze stanem faktycznym. On dobrze obejrzał towar gdy go dostał, a źle obejrzał na zdjęciach, bo zdjęcia prawdopodobnie nie dały możliwości dobrego obejrzenia. Gdyby kupujący mógł się tu wypowiedzieć, można by było ocenić sytuację znacznie lepiej. Wygląda na to, że była to reklamacja, a o odstąpieniu od umowy wspomniał ze względu na swoją niewiedzę. Nie chcesz problemu, niech odeśle towar i oddaj mu pieniądze.

oznacz moderatorów

Auto_Moto_Emblem
#8 Zapaleniec#

Człowieku zrozum...towar jest zgodny z opisem. To, że coś mu się wydawało, nie bardzo mnie interesuje, bo jestem osobą prywatną. Co by było jeśli gość uważał by, że coś jest koloru zielonego, a na zdjęciu było by, że to kolor czerwony. Czy towar też wtedy nie będzie zgodny z opisem, bo kupujący tak uważa ??? Kupujący nie zgłasza reklamacji, bo jej nie widzi i nie ma do tego podstaw. Czy to kupujący musi mieć zawsze rację, czy to, że kupujący nazywa coś zielonego czerwonym i na odwrót jest niezgodne ze stanem faktycznym ? Pomyśl błagam...Kupujący chce oddać towar, bo się pomylił, nie widział, nie zauważył. Zdjęcia są po to, żeby można było łatwiej podjąć decyzję. TO IDEA SPRZEDAŻY NA ODLEGŁOŚĆ. Po to jest stworzone Allegro Lokalnie, żeby sprzedawcy prywatni mogli sprzedawać swoje produkty i taka będzie podstawowa różnica teraz a tym bardziej od 1 lipca.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ale ja sporo rozumiem, ale znam tylko Twoją wersję, nie znam wersji kupującego i pracownika Allegro, który wspomniał o POK. Coś jest na rzeczy. Osoba prywatna ma obowiązek rozpatrzyć reklamację, a nie ma obowiązku przyjmować zwrotów bez podania przyczyny - wszystko w temacie.

oznacz moderatorów

Auto_Moto_Emblem
#8 Zapaleniec#

Konto jest zablokowane z całkowicie innego powodu, który nie ma nic wspólnego z zaistniałą sytuacją zwrotu. Odblokowanie konta jest w trakcie weryfikacji przez innego pracownika. To nie dotyczy tej sprawy, są one całkowicie inne. Nie ma tu kompletnie żadnej reklamacji, Allegro napisało, że odblokuje konto po załatwieniu tamtej sprawy, ale nadal nie rozumiem, dlaczego łączy te dwie sprawy w jedną, skoro jedna z drugą nie ma nic wspólnego. Kupujący nadal nie reklamuje produktu, napisał dziś tylko czy może już zwrócić towar i czy ma już podać numer konta, czy nadal nie chcę go przyjąć...A ja czekam na podstawę prawną wskazaną przez Allegro, bo takiej nie znalazłem...Nie rozumiem też postawy samego Allegro, jeśli chodzi o POK, ponieważ otrzymał towar, źle kupił, pomylił się, pracownik Allegro chyba nie rozumie podstaw logiki, nie rozumuje jak większość ludzi na Ziemi i przebywa w innym wymiarze, bo inaczej tego nie potrafię opisać...

oznacz moderatorów

Auto_Moto_Emblem
#8 Zapaleniec#

Wygląda mi to na to, że Allegro w tym wypadku zachowuje się jak przestępca, a kupujący mu w tym pomaga i staje się jego wspólnikiem, przy czym obydwie istoty nie wiedzą o czym piszą i co jest na rzeczy...Wymuszają na mnie zwrot pieniędzy za coś co nie przysługuje i nie ma na to podstaw o jakie już kilka razy Allegro prosiłem żeby tylko wskazali mi podstawę prawną, nie odpowiedzieli mi na to, bo nie mogą, nigdzie nie ma, że muszę...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Auto_Moto_Emblem Wskazany przez Ciebie kupujący dokonał transkacji na Allegro, nie na Allegro Lokalnie oraz dokonał zakupu od firmy, a nie od prywatnego sprzedającego. Jedyna dyskusja na tym koncie, dotyczy zwrotu środków dla kupującego w wyniku braku realizacji zamówienia ze strony Sprzedającego. Natomiast opisywana przez Ciebie sytuacja dotyczy zupełnie innego tematu, więc abym mogła odnieść się do sprawy, poproszę o wskazanie numeru tej dyskusji oraz dokładnego konta Sprzedającego (zgłoszenia do nas piszesz z dwóch, różnych kont). 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Auto_Moto_Emblem
#8 Zapaleniec#

Wszystko się zgadza z tym, że nie do końca. 

Wszystko być może przez to, iż nie mam podpiętego konta Lokalnie pod konto 05051972.

Być może to jest problem i kiedy loguje się tutaj, automatycznie loguje mnie na drugim koncie.

Jednak konto DOROTA2108 oraz konto 05051972 to jedna osoba. 

Sprzedaż była poprzez konto 05051972 i to była sprzedaż prywatna poprzez Allegro Lokalnie.

Spróbuje połączyć te konta i wtedy będę miał możliwość pisać jako 05051972.

Natomiast nie rozumiem, o czym piszesz, ponieważ nie istnieje żadna taka dyskusja o braku realizacji transakcji z mojej strony, coś chyba macie tam nie tak jak potrzeba, ponieważ na tą chwilę na koncie nie mam żadnej dyskusji z tym związanej

Proszę, sprawdź jeszcze raz że sprzedaż z konta 0505192 była na koncie Allegro Lokalnie a nie na koncie Allegro.

Tymczasem ja spróbuję się przelogować na konto i będę pisał z tamtego...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedajesz same podróbki, nawet oświadczasz w ofertach, że to podróbki. Zamienniki nie mogą być opatrzone znakiem firmowym marki oryginału - to są podróbki, a sprzedaż podróbek na Allegro stanowi jedno z najcięższych naruszeń zasad.

oznacz moderatorów

05051972
#8 Zapaleniec#

Trzeba by było połowę Allegro usunąć...bo to same podróbki.

Pamiętaj, że Allegro usuwa oferty jedynie na wniosek samych zainteresowanych, czyli firm, do których należą znaki towarowe.

W innym wypadku oferty nie są usuwane, ponieważ nie ma jednoznacznej oceny, że to podróbki, więc pomyśl, zanim coś mądrzejszego napiszesz...

Do wszystkich czyli setek tysięcy sprzedawców napisz to samo.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To nie jest argument, nie oznacza to, że możesz sprzedawać podróbki na Allegro. Poza tym zapewniam Cię, że Allegro blokuje taką sprzedaż nie tylko po zgłoszeniach przedstawicieli marek. Wystarczy odpowiednio zgłoszenie napisać i ponawiać w przypadku odmowy podjęcia działań za pierwszym razem. Już sam Twój post tutaj jest dowodem sprzedaży podróbek - pracownicy Allegro czytają posty i powinni podjąć działania, bo to jest przestępstwo.

oznacz moderatorów

05051972
#8 Zapaleniec#

Nie znaczy to dalej, że kupujący może żądać zwrotu pieniędzy od osoby prywatnej.

W związku z tym czytaj o czym jest ta dyskusja, bo temat który podjąłeś nie dotyczy tego tematu.

Napisz do wszystkich i zgłoś wszystkie podróbki na Allegro.

Nie widzę dalszego sensu dyskusji z Tobą, nie jesteś dla mnie odpowiednia osobą do podjęcia dalszej dyskusji.

Żegnam.

Idź zgłaszać aukcje.

oznacz moderatorów