anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Użytkownik upiera się na przelew tradycyjny

illmatic_ice
#7 Wielbiciel#

Hej. Od jakiegoś czasu, szczególnie na AllegroLokalnie pojawiają się różnorakie próby wyłudzenia danych. 
Wystawiłem na sprzedaż kilka płyt kompaktowych i jeden z „potencjalnych kupujących” upiera się, żebym podał mu numer konta bankowego, bo tylko taka forma płatności go interesuje i nie chce płacić przez PayU.

Czy mam rację podejrzewając, że to jakaś kolejna próba phishingu?

Pozdrawiam @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Client:44052296
#21 Demiurg#

@illmatic_ice nie koniecznie musi to być próba wyłudzenia choć kto go tam wie 🤔.

Przecież wybierając płatność przez allegro jako metody płatności Szybki przelew też może wybrać formę przelew tradycyjny .

oznacz moderatorów

illmatic_ice
#7 Wielbiciel#

Ok. Tylko nie rozumiem po co sobie utrudniać życie? Jak chcę coś kupić, to kilkam, wybieram dla siebie najszybszą płatność poprzez Allegro finanse i cześć. Wiem, że transakcja jest zabezpieczona i po chwili sprzedający ma ode mnie środki. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@illmatic_ice Podaj mi proszę login tego użytkownika, sprawdzimy to konto. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

illmatic_ice
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_ użytkownik LUCYLLA2

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@illmatic_ice ale w czym problem, z numerem konta nic nie zrobi ani nie wyłudzi 🙂 dostaniesz przelew wyślesz, a przynajmniej zaoszczędzisz na opłacie 😉

Jedyny minus że nie nadasz paczkomatem przez allegro za 8,99 zł bo nie będzie transakcji w systemie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

illmatic_ice
#7 Wielbiciel#

DFBAE537-1BC1-4BA6-A20F-14C841C1FE0F.jpeg

@kostas11 Dla mnie to po prostu zawracanie gitary i trochę „śliskie” mi się wydaje. Chce kupić, to bierze, płaci i jutro miałby towar, a nie jakieś kombinacje alpejskie urządza.

Poza tym, jeśli mam swój nr konta powiązany z AllegroFinanse, to jak ktoś wybiera z PayU przelew tradycyjny to i ten mój numer konta się nie wygeneruje na tym druku przypadkiem?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@illmatic_ice Sprawdziliśmy to konto, ale nie ma tutaj nic podejrzanego. Możesz zgodzić się na taką formę płatności, ale nie musisz. Decyzja należy do Ciebie, chociaż osobiście polecam jednak transakcje za pośrednictwem naszych systemów, bo w razie jakichkolwiek, ewentualnych problemów, wówczas możemy reagować. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Wpłata na konto przelewem tradycyjnym wcale nie jest taka w 100% bezpieczna niestety...
Można relatywnie łatwo zostać oszukanym ale nie będę już tego opisywał aby nie ułatwiać życia cwaniakom (:

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

To jest nic takiego. Sprzedaję dopiero z miesiąc a już kilku takich miałam. Popłacili bez problemu. Czasem to błąd allegro jak się nie dawało zapłacić normalnie to płacili przelewem, a czasem zwyczajnie nie chcą się użerać z systemem przy płatności za kilka przedmiotów i jedną wysyłką lub zakupem jednego przedmiotu z allegro głównego i innego z lokalnego i jedną wysyłką.  Właśnie ja tu prowizję na głównym od tego płacę, a Wy jak przelew przychodzi tradycyjny to mi danych klienta nie podajecie??? I jeszcze do paczkomatu musze dopłacać... Czasem to staruszek nieogarniający takich wpłat, różnie bywa. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ignoruj takich kupujących

inaczej możesz mieć problemy

@kaliszaneczka-x długo na allegro nie pohandlujesz

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

możesz mi przybliżyć jakie czyhają na sprzedającego  zagrożenia po podaniu nr konta i wysłaniu towaru po odnotowaniu wpłaty?  robiłem tak nie raz i jestem na Allegro od 18 lat, może o czymś nie wiem i  niepotrzebnie się narażam  ?  

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET 
Kupujący (oszust) szuka oferty - np. konsola za 1000 zł.
Pisze do sprzedającego, że kupi i zapłaci przelewem tradycyjnym.
Jednocześnie kupujący (oszust) wystawia ogłoszenie na cokolwiek innego w atrakcyjnej cenie 1000 zł, szuka chętnego i dogaduje się na zapłatę przelewem tradycyjnym.
Kupujący (oszukany) otrzymuje od kupującego (oszusta) numer konta który otrzymał od sprzedającego i przelewa tam kwotę 1000 zł. Kupujący (oszust) błędny tytuł przelewu tłumaczy sprzedającemu np. pomyłką bo kupował kilka rzeczy.
Sprzedający widzi wpłatę i wysyła towar - najczęściej na paczkomat, z numerem telefonu na słupa. Kupujący (oszust) odbiera towar i znika.
Kupujący (oszukany) który wpłacił 1000 zł idzie na policję bo nie otrzymał kupionego towaru a policja idzie do sprzedającego bo to na jego konto wpłynęła kasa.
Sprzedający ma problemy bo musi udowodnić, że to nie on oszukał, musi oddać 1000 zł i nie ma towaru.
Natomiast kupujący (oszust) w ogromnej większości przypadków jest bezkarny bo nie ma realnej szansy na jego złapanie.


Było wiele takich przypadków.
Nie jest to co prawda jakieś wielkie zagrożenie ale jest ono realne i można sobie tym narobić sporo nerwów.



oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@illmatic_ice  Ja nie widze problemu. Klient kupuje - w opcji płatności wybiera "przelew tradycyjny" - otrzymuje nr rachunky od operatora - i na ten rachunek "tradycyjnie" wpłaca.

Ty masz wpłate przez operatora a kupujący przelew tradycyjny.

My nie podajemy naszegu numeru rachunku. Wszystkie płatności załatwiamy za pomoca operatorów allegro. Przelew tradycyjny także.

oznacz moderatorów

illmatic_ice
#7 Wielbiciel#

@_Likos_ Ale to nie chodzi o to, że on chce przelew tradycyjny, tylko że domaga się mojego numeru konta bankowego, bo chce tylko tam zapłacić bezpośrednio i „ominąć” Allegro…

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@illmatic_ice Podanie numeru konta nic ci nie szkodzi ,sprzedawcy mają je wpisane w swoje zakładki i jest widoczne dla klienta a jak ci tak zapłaci to dla ciebie też może być opłacalne bo allegro uzna transakcję za niebyłą i chyba nie muszę pisać o co możesz złożyć wniosek.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@illmatic_ice  cóż my unikamy takich transakcji. Nie ma problemów kto za co zapałacił, kto nie zapłacił, nie ma problemów z pominieciem jakiegoś zamówienia. Wszystko mam czarno na bialym w zakladce zamówien allegro i mam spokój. W razie problemów reklamacji/ dyskusji mam łatwy dostęp do wszystkich danych. A i allegro ma wgląd.

Wielokrotnie są sytuacje kiedy klient robi przelew , popoełnia drobny bład kasa mu wraca na konto a jednoczesnie jest pewien że zapłacil za zamowienie. Ot i masz powód do dyskusji .

Nie wspomne już o "lipnych" potwierdzeniach przelewu.

Jeśłi klient koniecznie chce nasz numer rachunku to musi kupić u kogoś innego i tyle. My rachunku nie udostepniamy. 

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

widocznie możecie w klientach przebierać, jak mnie klient prosi o podanie nr rachunku do  przelewu bo mu się nie udaje zapłacić przez płatności Allegro to mu podaję  i nigdy nie miałem żadnych kłopotów 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@illmatic_ice Dobra rada - rób wszystko przez allegro i ignoruj takie 'domagania'.
Podawanie numeru konta może się skończyć dla Ciebie tak, że 'kupujący' zapłaci, Ty wyślesz towar ale za miesiąc zapuka Ci do drzwi policja. Pieniądze stracisz, towaru nie odzyskasz.
Sporo jest na internecie opisów jak takie wałki działają.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@komis-bell Zawsze można porównać adres do wysyłki z danymi z rachunku a poza tym oszuści raczej nie wybierają ofert z płytami z muzyką.

oznacz moderatorów