anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zagraniczny Klient

MAMY ROZWIĄZANIE!
barkar-93
#8 Zapaleniec#

Klient kupił ode mnie konsole z dostawą za granicę. Zamowienie niby opłacone. Koszt wysyłki 11.50 . Jak, gdzie i czy w ogóle to wysyłać? 

Klient z Łotwy

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
LEW433
#21 Demiurg#

Ustal z kupującym, udostępniasz wysyłkę za granice? A gdzie widzisz to opłacone niby zamówienie?

oznacz moderatorów
barkar-93
#8 Zapaleniec#

No właśnie chyba nie dawałem takiej opcji.

Czy Klient w przypadku wysyłki za granicę moze zwrócić przedmiot ? 

Mogę odmówić wysyłki?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
barkar-93
#8 Zapaleniec#

Tak dokładnie 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@barkar-93 
Jeżeli nie udostępniałeś opcji wysyłki za granicę - masz prawo odmówić.
Jeżeli nie udostępniałeś ale jednak chciałbyś zrealizować tę wysyłkę - skontaktuj się z Kupującym i uzgodnij formę dostawy (może np. zaproponujesz mu dopłatę do kosztów przesyłki zagranicznej).
Jeżeli sprzedajesz jako osoba fizyczna - Kupujący u Ciebie nie mają uprawnień "konsumenckich" (nie mają np. możliwości odstąpienia od Umowy z Art. 27 Ustawy o Prawach Konsumenta)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
barkar-93
#8 Zapaleniec#

Super dziękuję!

oznacz moderatorów
barkar-93
#8 Zapaleniec#

W rozliczeniach allegro jest saldo koszt przedmiotu plus koszt wysyłki na zielono

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Skontaktuj się z kupującym i albo zapłaci tyle ile kosztuje ciebie wysyłka albo zwróć mu środki.

oznacz moderatorów
barkar-93
#8 Zapaleniec#

W przypadku gdy wyślę,  on ma możliwość ją zwrócić? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zakup od prywatnego sprzedającego nie podlega zwrotowi, chyba ze się na to zgodzisz, podlega rękojmi, możesz ją wyłączyć. Poczytaj w internecie.

oznacz moderatorów
barkar-93
#8 Zapaleniec#

Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów