anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakończenie procesu sprzedaży bez nadania paczki (odbiór osobisty)

MAMY ROZWIĄZANIE!
onyxtk
#7 Wielbiciel#

Osoba, która wygrała aukcję na allegro lokalnie poprosiła mnie o możliwość odbioru osobistego, pomimo braku takiej opcji w ustawieniach aukcji. Zapłacił z poziomu allegro, wybierając jedyną dostępna opcję – paczkomat. Wyraziłem zgodę proponując zwrot kosztów wysyłki podczas odbioru osobistego. Czy mogę uznać, że w tym momencie sprzedaż jest już zakończona, pomimo tego, że w zakładce "zamówienia od kupujących" wciąż widnieje opcja "przygotuj paczkę do nadania"? Czy też powinienem utworzyć etykietę po czym pisać do supportu o zwrot kwoty za niewykorzystaną etykietę?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
xyz96
#21 Demiurg#

@onyxtk Możesz na tym zakończyć i wydać towar kupującemu osobiście. Weź tylko od niego pokwitowanie, w którym podpisze odbiór przedmiotu. 

Jeśli nawet wydrukujesz etykietę, opłata za nią nie zostanie naliczona, jeśli nie włożysz przesyłki do paczkomatu. 

oznacz moderatorów
onyxtk
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedź. W tym momencie pokwitowania już nie wezmę, gdyż towar został wydany przed założeniem tego wątku. Zmiana warunków i umówiona godzina odbioru została ustalona z wykorzystaniem wiadomości allegro, więc mam nadzieję że nie będzie problemów ze strony kupującego.

Bardziej chodziło mi w tym pytaniu o to czy ze strony allegro lokalnie to już jest koniec procesu sprzedaży (bez wydruku etykiety), tj. czy po 5 dniach nie nastąpi np. automatyczny zwrot wpłaconych przez kupującego pieniędzy i ponowne wystawienie aukcji.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

W takim przypadku raczej należałoby się martwić jakby kupujący założył dyskusję i napisał że nie otrzymał towaru, oczywiście jakby.🤔 Allegro nie zabiera środków i nie zwraca samoistnie, musi być odstąpienie od zakupu przez kupującego, a na AL ty musisz środki wypłacić na swoje konto w oddać kupującemu na konto wskazane przez niego.

oznacz moderatorów