anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zasady wymagania ograniczenia odnośnie wstawiania zdjęć Allegro Lokalnie - regulamin

favorit91
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witajcie,
Czy istnieje jakiś regulamin zapis instrukcja wstawiania zdjęć na Allegro Lokalnie ??

Chodzi mi o zasady czego dane zdjęcie nie powinno zawierać a co może zawierać ?? Najlepiej jasne zasady żeby nie było niedomówień że tło nie takie albo że napis za duży że przedmiot za mało widoczny.

Proszę o podpowiedź.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Nie widziałam i nikt się nigdy nie czepiał. Ale jak się mylę to może ktoś poprawi...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@favorit91 na Lokalnie nie ma ograniczeń , jeśli na fotkach nie umieścisz znaków , które mogłyby kierować potencjalnego nabywcę do kontaktu czy zakupu poza serwisem to problemu nie będzie .

oznacz moderatorów

favorit91
#10 Popularyzator#

@mdrogeria zmierzam do pewnego zagadnienia jak wstawianie na zdjęciach informacji o marce do którego dany produkt jest przeznaczony.
Np. robimy zdjęcie etui zamiennika i wstawiamy w programie graficznym napis SAMSUNG i model GALAXY S22 oczywiście wstawiając te informacje nie używam logo ani czcionki marki Samsung tylko dowolną np. Arial.
Nie sugerujemy w żaden sposób naszych powiązań z marką Samsung jak również w opisie nie ma słowa że etui wyprodukował Samsung. Ot po prostu łatwiej jest kupującemu na zdjęciu zobaczyć że to do jego modelu.
Nie łamiemy zatem w żaden sposób praw autorskich ale ułatwiamy kupującemu znalezienie odpowiedniej oferty.

Konsultowałem tą sprawę z radcą prawnym siedzącym głęboko w temacie praw autorskich ale chcę potwierdzenie że żaden regulamin mi tego nie zabrania.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@favorit91 ,,robimy zdjęcie etui zamiennika i wstawiamy napis SAMSUNG i model GALAXY S22,,

Nie tak , jest to manipulacja słowami kluczowymi ,nie możesz wstawić do zdjęcia nazwy marki , do której produkt nie należy . Możesz taką informację umieścić w opisie np. ,, zamiennik do ..... ,, Tu chodzi również o Twoje bezpieczeństwo bo opisania przez Ciebie fotka może sugerować klientowi zakup oryginału , a pewnie wiesz jak to się kończy .

 

oznacz moderatorów

favorit91
#10 Popularyzator#

@mdrogeria a jeżeli w opisie jest zawarte że to ja jestem twórcą tego etui i wykonałem je samodzielnie ?
Ja tutaj żadnej manipulacji nie widzę (niesłusznie użyłem słowa zamiennik - to nie jest zamiennik) bo np. producent takiego etui czy innego akcesorium nie ma w ogóle w ofercie i nie jest to podróbka - to jest moja własna inwencja twórcza.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@favorit91 jak pisałem wcześniej , kliencie w podejrzewam 80% podejmują decyzję zakupową na podstawie pierwszego zdjęcia oraz tytułu oferty, foto może sugerować ,że oferujesz oryginał , a klient nie wie czy takowy w ogóle występuje czy nie , umieść taką informację w tytule ... moja sugestia ,, etui własnej produkcji - zamiennik do .... ,, . czy pasuje do ......,,

oznacz moderatorów

favorit91
#10 Popularyzator#

@mdrogeria rozumiem twoje podejście do tematu i nie powiem żebyś nie miał trochę racji.
W tytule to niewykonalne ze wzglęgu na ograniczoną ilość znaków 50.
Powtórzę jeszcze raz nie oferuję zamiennika ponieważ to jest to autorski projekt.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@favorit91 napisałem Ci o swoich długoletnich doświadczeniach , co zrobisz Twoja sprawa . Skonstruuj ofertę w taki sposób ,aby klient nie miał wątpliwości widząc fotkę oraz tytuł  , a jednocześnie wzbudzała zainteresowanie ,

oznacz moderatorów

favorit91
#10 Popularyzator#

@mdrogeria postaram się tak zrobić. Dzięki za pomoc !
Jedno jest pewne że jeżeli opis oferty skonstruowany jest bez żadnych manipulacji słowami kluczowymi to trudno żeby kupujący tłumaczył się że nie czytał opisu jak kupował a sugerował się zdjęciem oraz tytułem aukcji - to tylko i wyłącznie jego niedbałość a pretensje może mieć tylko do siebie.
Opis aukcji to podstawa - nie tytuł aukcji a opis.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@favorit91 niezamaco 😀 , ale nie jesteś w stanie przewidzieć jak odbierze Twoją ofertę klient , a jakie są konsekwencje poczytaj w choćby najbliższym wątku ....pozdr.  - https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/zablokowana-sprzeda%C5%BC-mimo...

 

oznacz moderatorów

favorit91
#10 Popularyzator#

@mdrogeria są ludzie i ludziska a ostatnimi czasy roszczeniowość kupujących osiąga level master 😅
Potrzeba cierpliwości, zrozumienia i chęci porozumienia z 3 stron - kupującego, sprzedającego i zespołu Allegro.
Dlatego też ważne są jasne zasady co można a czego się nie powinno i wtedy jest łatwiej funkcjonować - każdy z nas popełnia błędy ale trzeba się umieć do tego przyznać a nie upierać się ślepo bez żadnych sensownych argumentów... 

oznacz moderatorów