anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zasady zwrotu przedmiotu uszkodzonego?

tolczas
#7 Wielbiciel#

Cześć.

Sprzedaję kartę graficzną. W opisie zaznaczyłem, że sprzedaję USZKODZONĄ kartę, ponieważ w moim komputerze co drugie/trzecie uruchomienie nie wysyła sygnału do monitora. Jakiś gość napisał mi, że jeżeli wygra licytację i nie będzie tak, jak opisałem, to ją zwróci.

Choć moje intencje są czyste, to nie jestem w stanie zagwarantować, że karta będzie zachowywać się tak samo przy każdej konfiguracji sprzętowej. Kojarzę, że kiedyś na klasycznym allegro było tak, że sprzęt oznaczony jako uszkodzony nie podlegał zwrotom? Jak to jest w przypadku allegro lokalnie? Szkoda mi czasu na przepychanie się z roszczeniowym kupującym, więc chciałbym tego uniknąć.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. 🙂

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@tolczas Towary od osób prywatnych nie podlegają zwrotom BEZ PODANIA PRZYCZYNY, ale można je zwracać w ramach reklamacji z powodu wad lub niezgodności z opisem. Dotyczy to także towarów uszkodzonych. Klient może więc na Allegro Lokalnie złożyć reklamację na podstawie rękojmi i domagać się zwrotu pieniędzy gdy zauważy wady, które nie były podane w opisie lub jakiekolwiek inne niezgodności z opisem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@tolczas Znając życie jak nie będzie działa ta karta to z pewnością kupujący będzie chciał zwrócić(prywatna sprzedaż, nie musisz przyjmować) ale każdy się ludzi a może będzie działała i jest tania. Nie chcesz problemów nie sprzedaj na Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433

Znając życie jak nie będzie działa ta karta to z pewnością kupujący będzie chciał zwrócić(prywatna sprzedaż, nie musisz przyjmować)

BEZ PODANIA PRZYCZYNY nie musi przyjmować, ale z powodu wad lub niezgodności MUSI. Nie wprowadzaj w błąd.

oznacz moderatorów