anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot allegro lokalnie ? Czy jako osoba prywatna muszę zgodzić się na zwrot?

Grzesiekp_22
#8 Zapaleniec#

Hej,

 

Wystawiłem na AL lokalnie używanego iPhona 6s z opisem ze zdjęciami. 

W opisie zaznaczyłem że we wrześniu 20 wymieniałem baterie i że iOs wskazuje kondycję 100% zgodnie z prawdą udokumentowana fotkami.

Klient kupił, zadając tylko pytania czy telefon ma problemt z zasięgiem - na to pytanie dostał odp.

Urzadzenie odebrał w czwartek. Dziś wieczorem pisze wiadomość że mam podać numer paczkomatu on robi zwrot bo bateria słabo trzyma?! 

Halo otrzezwijcie mnie, co znaczy słabo i ile to długo w używanym urządzeniu ? Zero pytań o czas wytrzymałości użytkowej przed zakupem.. gdyby takie padło odpowiedziałbym że nie wiem bo tel leżał 3 mc w szufladzie a wcześniej raz trzymał tak raz tak.

Czy ja muszę godzić się na zwrot? Mam taki obowiązek jako osoba prywatna? Coś mi grozi od Allegro w przypadku odmowy ? Telefon wxrekaxh kupującego kolejny dzień mógł z nim zrobić wszystko w tym czasie...

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Client:44052296
#21 Demiurg#

Reklamacje z tytułu rękojmi musisz przyjąć nawet jako prywatny sprzedawca Reklamacje możesz uznać lub odrzucić. 

Jeżeli masz papiery z serwisu potwierdzające wymianę baterii możesz przedstawić kupującemu 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Grzesiekp_22 To nie jest zwrot bez podania przyczyny, to jest reklamacja. Reklamację trzeba rozpatrzyć i uznać lub odrzucić. Przy uznaniu powinieneś telefon naprawić, wymienić lub oddać kupującemu wszystkie koszty po odesłaniu, także koszt odesłania. Naprawa, wymiana + wysyłki reklamacyjne także na Twój koszt. Po odrzuceniu reklamacji kupujący, o ile jest pewien zgłoszonych wad, może otworzyć Dyskusję i może poprosić w niej o pomoc pracownika Allegro. Może też wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a jeśli ją otrzyma, Allegro może żądać od Ciebie zwrotu kosztów. Może też nałożyć ograniczenia na konto jeśli w Dyskusji okaże się, że kupujący ma rację.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Tu wypowiadają się stali użytkownicy forum, którzy hejtują sprzedających i próbują im wmówić, że nie mają żadnych praw. Masz 14 dni na odpowiedź reklamacji, jeśli ją odrzucisz pamiętaj, żeby ją uzasadnić odpowiednio argumentując merytorycznymi przesłankami. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Grzesiekp_22
#8 Zapaleniec#

Spoko ogólnie wszystko sprowadza się do tego, ze Allegro i inne portale reklamują sprzedaj czego nie używasz 🙂

 

Ale powoli takie sprzedaj robi się bez sensu - sprzedajesz coś używanego więc wiadomo że pracowało, szczególnie jeśli mówimy o urządzeniach z baterią. 

Wychodzi na to że sprzedawca czy firma czy prywatnie zawsze jest w ... a Klient nasz pan 🙂 

Wiecie mi tu bardziej chodzi o bezsens ktoś cos kupuje, tanio bo używane pobawi się i może zwrócić bo jego odczucie jest takie a nie inne. Bo telefon pada po kilkunastu godzinach (uwaga mam nowy z salonu też pada!) i śpiew że on go nie używa i ma wszystko wyłączone.. taa.. 

W ciągu kilku dni facet mógł zamienić baterie, utopić urządzenie a ja muszę je przyjąć bo jak mam rozpatrzyć reklamację ? serwisem nie jestem batrerii nie zmierzę.. nie rozbiorę nie ocenię. 

Nic nie chroni sprzedawcy a z innych wątków wynika że Allegro też od razu wychodzi z założenia ze to sprzedawca zły. 

Cóż lepiej jednak wyrzucać na elektrośmieci dlatego resztę aukcji już zdjąłem szkoda nerwów.

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Grzesiekp_22 Właściwie sam sobie odpowiedziałeś, zmierzamy do tego żeby nie mieć problemów należy wyrzucić.😁

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Z używanym sprzętem różnie bywa i nie zawsze wiesz co się nagle stanie.

W tym przypadku sam sobie odpowiedziaeś:

" Zero pytań o czas wytrzymałości użytkowej przed zakupem.. gdyby takie padło odpowiedziałbym że nie wiem bo tel leżał 3 mc w szufladzie a wcześniej raz trzymał tak raz tak."

Kupujący nie musi wypytywać o wszystko, może za to twierdzić, że zataiłeś w opisie informację o stanie baterii.

Tak to już na Allegro jest.

Pech.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Grzesiekp_22  Akurat mam  podobne doświadczenia jak ten kupujący. To znaczy ja nie skupuję złomu, ale kilka razy sam wymieniałem baterię i za każdym razem "nowa"  bateria trzymała krócej niż ta stara.

Wniosek:  baterie używane do wymiany są  prawdopodobnie gorszej jakości niż te oryginalne, fabryczne.

Masz reklamację, moim zdaniem musisz uznać, następnie albo zdobędziesz nową  dobrą baterię, albo telefon wyrzuć na złom.

oznacz moderatorów

Grzesiekp_22
#8 Zapaleniec#

Dobra temacik się ciągnie,

Potrzebuje waszej rady zanim coś odpisze klientowi bo nie chce popełnić błędu, ale też wyjść na sprzedaży jak Zabłocki.

Jasne nie chciałem się spierać z klientem o zasadność działania baterii więc poprosiłem o zwrot towaru, z ważną prośbą żeby paczkę nadał na wskazany czas (na piątek 25.06) bo wracałem do miasta tego dnia z delegacji, i mogłem swobodnie podjąć paczkę z paczkomatu.

Pan nie raczył wysłać paczki we wskazanym terminie mimo że miał na to tydzień, nadał ją dopiero 28.06.. przez co paczka w paczkomacie pojawiła się dopiero 29 czerwca, dla mnie to moment, w którym byłem już od paczkomatu daleko bo wyjechałem na urlop.  

Okej paczkę podjęła teściowa po trudnych bojach wytłumaczenia jak działa paczkomat.. ile mam dni na zwrot pieniędzy od odbioru? Facet jest natarczywy ale nie ukrywam że dopóki nie zobaczę urządzenia że nie jest np. z rozbitym wyświetlaczem wolałbym w ciemno nie oddawać pieniędzy. Wracam 10 lipca, paczka podjęta z paczkomatu 1 lipca. 

Jak to się ma w terminach?

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Grzesiekp_22 - masz 14 dni. Nic nie ugrasz. Nie sprzedawaj na Allegro używek. To jest portal do kupowania, a nie sprzedawania używanych rzeczy anymore.

oznacz moderatorów

Grzesiekp_22
#8 Zapaleniec#

14 dni od..? to mnie głównie interesuje 14 dni od odbioru?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Grzesiekp_22 Przepisy tego nie precyzują, to nie była sprzedaż konsumencka. Powinieneś zwrócić niezwłocznie. Zrób to najszybciej jak możesz, zanim kupujący złoży wniosek do POK.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@br.

Jest w tym sporo prawdy. Jakiś czas temu kupiłem chiński zamiennik baterii litowo-jonowej. Naładowałem, wskaźnik full, a trzymała poniżej pół godziny. Kupiłem inny zamiennik, bardziej "markowy" - działał ze 2/3 czasu oryginału. W końcu kupiłem oryginał używany, mający min 15 lat - działał nadal w czasie zbliżonym do nowego.

@Grzesiekp_22 

Stąd rada - jeśli sprzedajesz coś co działa na baterii, to określ jakiś czas działania np. uruchomiony z aplikacją na maksymalnej jasności ekranu. Ewentualnie odwrotnie - czas ładowania po rozładowaniu (to też określa pojemność baterii). Taką informację warto podać w opisie oferty. Określenie słabo/mocno trzyma jest bardzo niewymierne.

 

oznacz moderatorów