anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłaty za przesyłki w licytacjach w ramach finału WOŚP

nikl
#13 Ambasador#

Obliczyłem, że wiele osób i firm zarabia na WOŚP po kilkadziesiąt tysięcy złotych. To nie są aukcje charytatywne, jeśli WOŚP dostaje 1 zł, a Sprzedawca na czysto zarabia 10 zł na przesyłce. Proszę aby Allegro nie pozwalało na wystawienie listu drożej niż 5 zł. Tak samo dla przesyłek z Chin (metoda dostawy sprzedawcy). Nie jest w porządku, jeśli Allegro dostarcza narzędzie do takich przekrętów, na tak szlachetnej akcji. Oferty oszustów zaśmiecają totalnie serwis i utrudniają prawdziwą akcje charytatywną.

oznacz moderatorów
69 ODPOWIEDZI 69

nikl
#13 Ambasador#

Nazywam po imieniu tylko tych, którzy są faktycznie pasożytami i żerują na aukcjach WOŚP, zgarniając dla siebie większą część wpłaty od Kupującego. Nie sprawdzacie wszystkich zgłoszeń, a jedynie te które zgłasza się pojedynczo. A ta sytuacja wymaga sprawdzenia hurtem wszystkich ofert wystawionych za złotówkę, dla których koszt przesyłki listem zwykłym lub przesyłki z Chin przekracza rozsądną kwotę. Tego nie sprawdzacie i nie naprawiacie problemu. Zwracam uwagę zanim mleko się rozleje.

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Pani Moderator, Jak Pani to wyjaśni, że przed chwilą sprawdziłem i w ciągu trzech minut znalazłem 30 aukcji z listem ekonomicznym po 15-16 zł. To nie są aukcje charytatywne. Jeśli rzekomo tak czuwacie, to jakim cudem ten proceder trwa?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nikl Tylko w tym momencie w ramach WOŚP aktywnych jest 12 880 licytacji. Biorąc pod uwagę udział procentowy 30 z nich w stosunku do całości, daje nam to jakieś 0,2%, więc nie można tego uznać za większość i wszystkie, co wyraźnie stwierdzasz. 

Tak jak już napisałam, sprawdzamy wszystkie zgłoszenia, które do nas napływają, ale daj nam trochę czasu na reakcję. Zdaję sobie sprawę, że ten temat jest dla Ciebie ważny i istotny, bo dla nas również taki jest, ale proszę Cię o cierpliwość i współpracę. Jeśli podasz mi konkretne przykłady takich ofert, osobiście zajmę się tą sprawą. 

Poza tym, chciałabym zwrócić Twoją uwagę, że gdziekolwiek za publiczne nazywanie kogoś pasożytem albo oszustem, narażasz się na odpowiedzialność karną. Nie traktuj tej informacji jako groźbę z mojej strony, a jedynie jako poradę. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Nie stwierdzam, że "większość i wszystkie". Narażasz się na odpowiedzialność karną wkładając mi w usta wypowiedź, której nie udzieliłem. Czytaj ze zrozumieniem. 30 lewych aukcji znalazłem w trzy minuty, więc są ich tysiące. Nie wiem czemu stajesz jako Moderator po stronie oszustów i zastraszasz osoby zgłaszające. Nie traktuj tego jako groźbę, ale to jest skandalicznie nieprofesjonalna wypowiedź.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@nikl Specjalnie pofatygowałem się, żeby sprawdzić to wstępnie z automatu i chyba jutro przekopię cały serwis i spróbuję to wyłapać, bo aż mnie to zaciekawiło.

Najlepszy jest list za 35zł, wysyłka niby z Polski

nr 10067037422

Ciekawe ile będzie takich aukcji.

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@DarkStoorM  ale lekka paczka już za 50 zł 😀

10067067784

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Wykwit będzie gdy ruszą aukcje na dobre. To tylko nieśmiałe testy.

Było zgłoszone rok temu, a Konsultant pisze "daj nam trochę czasu". Zobacz przykładowo aukcję 10087243350 i jej odpowiednik w znanym serwisie Ali....s 32877303575. Nawet fotki te same. Przesyłka do Polski kosztuje tu 32 centy, czyli 1,20 zł. Reszta to czysty zysk na kosztach przesyłki.

Właśnie dostałem odpowiedź od Allegro, że to w porządku i regulaminowo. Na aukcji charytatywnej większość wpłaty Kupującego zgarnie sprzedawca jako czysty zysk, a mniejszą część dostanie WOŚP. Jeśli dobrze liczę, to może być nawet 10% dla WOŚP, 90% dla sprzedawcy. Jeszcze lepiej, gdy ktoś kupi więcej takich przedmiotów i pójdzie jedną paczką. Pięknie.

I napisali, że TO JEST ROZWIĄZANE! Ja to toleruję w normalnym Allegro, ale tu żona mi co roku się wzbudza, że śmietnik komercyjny wypiera jej prawdziwe oferty charytatywne, które chce kupować, więc problem jest poważny.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@nikl Weź sobie pod uwagę że sprzedający nawet jak ma według ciebie zawyżony koszt wysyłki to najczęściej ile pozycji u niego kupisz wszystkie wyśle ci jedną wysyłką i czy nie wydaje ci się jak ktoś sprzeda jednej osobie kilkadziesiąt takich tanich pozycji na jeden koszt to coś zarobi? nie nic nie zarobi tylko pomorze ,nikt ci nie każe kupować jednej pozycji za 1 zł i od razu płacić ,możesz kupić więcej .

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Sprawdziłem. Mają ustawione 1 przedmiot w jednej paczce. Czyli faktycznie wyślą jedną przesyłką, ale zarobią jak na 10 przesyłkach. Tyle kasy dostaną. Przekręt jeszcze większy, bo przykładowo WOŚP dostanie 10 zł, a zarobek Sprzedawcy przekroczy 120 zł. To jest pomaganie głównie sobie i ściąganie dla siebie tej kasy, którą ludzie przeznaczają na zakupy charytatywne. Kupujący mają określone budżety do wydania na tą szlachetną zabawę. Im więcej takich zarobkowiczów i prywaty, tym mniej dostanie WOŚP. Do tego tak zaśmiecają listy aukcji, że zniechęca to do poszukiwań wartościowych przedmiotów, takich na prawdę charytatywnych.

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@mwmonety Pomorze Gdańskie czy Zachodnie??

No niech tylko Cię @WREDZIA-W1  przyuważy 😄

A tak na poważnie - dany osobnik zaznaczył,że w przesyłce może być tylko 1 sztuka. Kupisz więcej to i tak Ci się opłaty wszystkie doliczą więc zysk większy bo wyśle w jednej przesyłce

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba No, patrz!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1  Ups! ...🤐

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba Już mnie dorwała .Fakt jeśli on tak podchodzi do pomagania to lepiej go omijać a ci co u niego kupią to i tak go stosownie ocenia .Osobiście to by mi się nie chciało pakować każdej osobno ,pieniądze to nie wszystko .

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@mwmonety  Szybka Wredota jest 😀

Nie da się omijać takich aukcji....wchodzisz w najnowsze- kilka stron jego, wchodzisz w kończące się- to samo. Wystawia na 24 godz co kilka godzin po kilka stron. Odechciewa się cokolwiek szukać.

 

 

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mwmonety Zapamiętaj: "Jeśli Pomorze nie pomoże, to może morze pomoże" 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Dzięki z pokorą przyjmuję tę lekcję .

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mwmonety  No, masz szczęście 🙂 Już Cię lubię 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mwmonety Do następnej razy😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ 

To bardzo proszę przykład takich ofert i trzymam za słowo, że zajmiesz się tym osobiście.

Dodam tylko, że ten osobnik nie pierwszy raz kręci lody na aukcjach WOŚP.

Poprzednio po wielu zgłoszeniach zablokowano mu jedno z kont(mala...a) na wośpowych aukcjach za taki proceder gdzie wystawiał blokowo do kilka tysięcy ofert po 1 zł z przesyłką za 15 zł i po jednej sztuce w przesyłce.

No to założył sobie kolejne konto. Można? Można!

Do grudnia na zwykłym allegro na tym koncie sprzedawał te same przedmioty z normalnymi cenami przesyłek gdzie w jednej przesyłce mogło być 50 przedmiotów, zwrot na polski adres bo tu ma firmę.

Na aukcjach WOŚP tylko jeden drobiazg dopuszczony w przesyłce za 12,99 i zwrot  na koszt kupującego do Chin.

Można? Można!

Tylko tak się zastanawiam- po co w regulaminie napisano, że po blokadzie nie można zakładać kolejnego konta?

 

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Wszystkie oferty, które tutaj wskazaliście są już zakończone, więc tutaj sprawa jest nieaktualna. Jednak tak jak obiecałam, od mojego ostatniego wpisu dokładnie i szczegółowo konsultowałam tę kwestię z zespołem odpowiedzialnym za licytacje WOŚP. Głównie z uwagi na bardzo dużą różnorodność i wyjątkowy charakter wielu przedmiotów wystawionych w licytacjach, nie możemy systemowo wykluczyć wszystkich ofert, w których koszty przesyłek są wyższe niż standardowe. Dany przedmiot może być wyjątkowo oryginalny, a i sama dostawa w ramach WOŚP różni się od dostawy znanej ze standardowych przesyłek. Nie mamy kompetencji, aby oceniać czy dany przedmiot jest dla kogoś wartościowy, czy też nie, bo to decyzja wyłącznie Licytujących.

Oczywiście może zdarzyć się tak, że dany Sprzedający umyślnie i celowo będzie chciał ominąć zasady, ale wszelkie tego typu przypadki są rozpatrywane indywidualnie, dlatego jeśli spotkacie się jeszcze z tego typu praktykami, zgłaszajcie do nas takie oferty. Wszystkie dokładnie sprawdzimy.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów