anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłaty za przesyłki w licytacjach w ramach finału WOŚP

nikl
#13 Ambasador#

Obliczyłem, że wiele osób i firm zarabia na WOŚP po kilkadziesiąt tysięcy złotych. To nie są aukcje charytatywne, jeśli WOŚP dostaje 1 zł, a Sprzedawca na czysto zarabia 10 zł na przesyłce. Proszę aby Allegro nie pozwalało na wystawienie listu drożej niż 5 zł. Tak samo dla przesyłek z Chin (metoda dostawy sprzedawcy). Nie jest w porządku, jeśli Allegro dostarcza narzędzie do takich przekrętów, na tak szlachetnej akcji. Oferty oszustów zaśmiecają totalnie serwis i utrudniają prawdziwą akcje charytatywną.

oznacz moderatorów
69 ODPOWIEDZI 69

kostas11
#21 Demiurg#

@nikl przecież list najtańszy polecony kosztuje 5,90 zł + koperta i Vat jeśli sprzedaje firma co daje 8 zł a grubsze listy ponad 2 cm są jeszcze droższe 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Chodzi o list ekonomiczny za 5 zł z kopertą i VATem. Oszuści wystawiają za 15 zł i mają 10 zł na czysto prywatnego zarobku. To nie jest działalność charytatywna, a Allegro na to pozwala.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@nikl Nie nazywaj oszustami tych co dają coś od siebie chcąc pomóc w jakiejś sprawie ,koszt wysyłki może czasami wydawać się zbyt duży ale wpływają na to różne czynniki i koszty obsługi sam mam obecnie wystawionych na razie ponad 200 aukcji i koszt listu poleconego 8 zł na pewno nie jest wygórowany a każdy może kupić ile chce pozycji na jeden koszt nadania .

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Tych co dają od siebie nie nazywam oszustami, tylko tych co są pasożytami i działają głównie dla własnego zysku, wykorzystując reklamę WOŚP. Oni zgarniają dla siebie te środki, które kupujący przeznaczają na cel charytatywny. 8 zł polecony jest super, ale 15 zł ekonomiczny to granda i oszustwo.

oznacz moderatorów

browzur
#12 Orędownik#

@nikl  nie do końca jest tak, jak mówisz. List listowi jest nierówny, a cennik np. Poczty Polskiej definiuje wg. ustalonych przez nich reguł. Np. w folii bąbelkowej wysłanie przeze mnie artykułu z licytacji tym sposobem, maksymalnie wygląda, jak na podglądzie. Odejmując doręczenie odbioru, a jedynie deklaracja w nadaniu o smsie, lub mailem, dodatkowo wynosi 0,50 PLN. Inaczej wygląda, lub może tak być, w przypadku łącznej wagi do 1kg. Kurierem ta sama zawartość, lecz już jako paczka, to 41,00 PLN. Nie twierdzę, że jest jakiś margines "zysku", bo, jak sądzę, cenniki u różnych dostawców przesyłki mogą się różnić.Poczta cennik.JPG

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli takie koszty są dla ciebie za wysokie to sam wystaw sobie kilkaset aukcji ,kupuj koperty i wysyłaj . @kostas11 ma racje za 5 zł to tylko list zwykły bez możliwości reklamacji.  Wystarczy że sprzedawcy dopłacają na normalnym allegro .

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Ciężko uwierzyć że ktoś cokolwiek zwykłym listem wysyła. Równie dobrze można wystawić za okno na parapet i poczekać aż zniknie.

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

To nie jest prawda. Ja wysyłam i na sto listów nie zgubiono ani jednego. Idą długo, ale dochodzą. Wystarczy z każdego listu odłożyć 20 groszy i masz własny fundusz ubezpieczeniowy jak coś zginie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nikl To, że udało Ci się 100 razy nie znaczy, że uda Ci się 101.

PS 20 gr x 100 = 20 zł (fajny ten "własny fundusz ubezpieczeniowy", taki nie za opasły).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Przecież list zwykły używamy do rzeczy wartych złotówkę, góra 20 zł. Drogie rzeczy wysyłamy poleconym, to oczywiste.

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Nie mam nic przeciwko drogim paczkom i zarabianiu na nich, ale nie w aukcjach charytatywnych. To dotyczy przedmiotów o wartości złotówki, sprzedawanych ewidentnie w celach zarobkowych. Nie do tego służą aukcje WOŚP. W normalnym Allegro wystaw sobie list za 25 zł i nie mam o to żadnych pretensji. Natomiast na WOŚP Kupujący są chętni zapłacic więcej niż wartość towaru wraz z przesyłką, jednak sądzą, że wspierają dzieci, a nie że 90% wpłaty idzie na tłustego oszusta. Teraz Jasne?

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@nikl 

A weź.... Gieniuszu matematyki.

Grubszy list jest tak samo drogi jak mała paczka. Najtańszy list polecony 5,90 zł.

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Mam na myśli cienki list ekonomiczny do 2cm za 5 zł, lub przesyłkę z Chin kosztującą od zera do 1$.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@__RPM_ No chyba nie ,grubszy list polecony wychodzi drożej od paczki ,pamiętam jak raz na poczcie przepakowywałem aby nie przepłacać.

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Słuchajcie, Wasze celne komentarze kompletnie odeszły od tematu. Chciałbym żeby akcje charytatywne były faktycznie charytatywne. Nie że ktoś zabiera Jurkowi 90% wpłaty. I dlatego w aukcjach WOŚP i tylko tu, Allegro powinno policzyć ile kosztuje ten list, koperta i co tam jeszcze i po prostu wyznaczyć maksymalną kwotę na list zwykły, list polecony i przesyłkę z Chin. W szczytnym celu Sprzedawca może sam zapłacić za przesyłkę. Jak nie chce, to niech policzy po kosztach. Ale niektórzy zarabiają na przesyłce 200%-300%. W zwykłym Allegro OK, ale nie na WOŚP. Nie brałbym pod uwagę dużych listów, bo te lepiej wysłać paczkomatem lub kurierem. A mały list jest bardzo tani i nie nie jest w porządku liczenie go za 17 zł. Tyle w temacie.

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@nikl  Podejrzewam,że wiem o czyje aukcje Ci chodzi. Ta osoba miała zablokowane konto na aukcjach WOŚP gdy były na platformie charytatywnej właśnie za astronomiczne ceny przesyłek do przedmiotów za 1 zł gdy na zwykłym allegro te koszty miał  w normalnej cenie listu zwykłego. Nie pozwalał łączyć wygranych i każdy koszt przesyłki trzeba było zapłacić oddzielnie choć wysyłał w jednej przesyłce jako,że takie drobiazgi mieściły się w maleńkiej kopercie.

W ubiegłym Finale dał sobie chyba spokój a teraz na nowym koncie założonym kilka miesięcy temu znów ten sam proceder stosuje. Niby Firma polska a zwrot na własny koszt do Chin

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

W zeszłym roku znalazłem w ciągu godziny 30 kont, z których 90% wpłacanych pieniędzy szło do prywatnej kieszeni, a 10% na WOŚP. Dzięki zawyżaniu cen przesyłek. To były dziesiątki tysięcy zł. Allegro niestety nie szuka tego aktywnie, tylko czeka na zgłoszenie po 1 szt. aukcji. To walka z wiatrakami. W tym roku faktycznie przesyłki z Chin, które kosztują 75 centów i zawierają wiele przedmiotów, są liczone po 13 zł. Prawie 10 zł czystego zarobku, dzięki żerowaniu na WOŚP. Nie wspomnę, że nieświadomy niczego Kupujący staje się w świetle prawa importerem, ze wszystkimi tego konsekwencjami. To nie jest sprzedaż towaru, tylko sprzedaż usługi przepisania danych osobowych na portal **piiip**s, oraz usługa transferu pieniędzy. Allegro w ogóle nie do tego służy, zwłaszcza na aukcjach WOŚP.

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Właśnie zgłaszam taki problem, że nie zawsze kupowanie = pomaganie. Jest wiele aukcji gdzie 90% wydanej kwoty zasila prywatną kieszeń jakiegoś oszusta. Dzieje się to wtedy, gdy kupujemy przedmiot za 1 zł, a za jego wysłanie listem zwykłym Sprzedawca pobiera 15 zł. 10 zł zostaje w jego kieszeni na czysto. 10% WOŚP 90% Oszust. Proszę aby Allegro odfiltrowało i zablokowało tych pasożytów. Oni zarabiają żerując na WOŚP kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zgłaszanie pojedynczych aukcji to walka z wiatrakami. To samo było rok temu.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nikl Rozumiem Twoje podejście i zaangażowanie w tej sprawie, ale bardzo proszę o nie nazywanie osób, które oferują przedmioty i licytacje w ramach WOŚP, pasożytami, oszustami itp. Dbamy o to, aby oferty i licytacje charytatywne były w pełni transparentne i zgodne z zasadami, dlatego dokładnie sprawdzamy wszystkie zgłoszenia dotyczące potencjalnych nieprawidłowości. Dodatkowo, zajrzyj proszę do tego wątku, ponieważ odpowiedziałam tam na Twoje wątpliwości dotyczące kosztów przesyłek w licytacjach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów