anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aukcje WOŚP i koszty wysyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
ulmoz
#1 Nowicjusz#

Cześć, wystawiłem przedmiot na aukcjach WOŚP. Rzecz sprzedała się za 100zł, a kupujący wpłacił łącznie z kosztami wysyłki Paczkomatem inPost 108,99zł. Wygenerowałem przesyłkę w inPoscie, ale muszę ją jeszcze dodatkowo opłacić. Dlaczego? Przecież sprzedający już pokrył koszty wysyłki, a w szczegółach aukcji napisane jest, że "100zł trafi na konto WOŚP". No to gdzie się podziały pieniądze, które kupujący przekazał na wysyłkę? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ulmoz   Policz na spokojnie jeszcze raz. Dostałeś 8,99 zł od kupującego na koszty dostawy i teraz wydasz je na opłacenie dostawy w Inposcie. WOŚP dostanie 100 zł a Ty ile dostałeś na dostawę tyle wydałeś 😊

A pieniądze za dostawę masz zapewne tutaj : https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

_____________
Kama
oznacz moderatorów
ulmoz
#1 Nowicjusz#

Dziękuję, faktycznie środki są tam gdzie podlinkowałaś. 

Paręnaście lat już nic nie sprzedawałem na allegro i z przykrością stwierdzam, że proces sprzedaży (np. na Aukcjach WOŚP) dla nowego użytkownika jest zbyt skomplikowany i nieczytelny. W porównaniu do **piiip** to droga przez mękę. Szczególnie konieczność rejestrowania się na inPoscie, żeby wygenerować przesyłkę. Na **piiip** jakoś dało się to ogarnąć jednym kliknięciem, które generuje po prostu etykietę i tyle. 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ulmoz 

I zapewne kolejna przeprawa, żeby te środki wypłacić. Niestety sprzedawanie na Allegro już od dawna nie jest łatwe i przyjemne 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Rutek_CH
#8 Zapaleniec#

Miałem ten sam problem, opłaciłem samodzielnie przesyłkę za ponad 12zł.... bardzo to skomplikowane i złożone, o wypłaceniu teraz tych środków nie wspomnę... 😕

oznacz moderatorów