anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączenie z produktem, takie tam

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Niektórzy już pewnie o tym wiedzą, ale łączenie oferty z produktem działa nie tak jak trzeba (albo działa, lecz nieintuicyjnie), kiedy wystawia się przedmiot poprzez "wystaw podobną" albo kiedy jesteście w trakcie poprawiania już trwających ofert. Ja nie używam opcji "wystaw przedmiot", bo nie chce mi się ciągle wybierać cenników, warunków, itp.

Problem 1: nieprawidłowa kategoria w produkcie/ofercie

Allegro powinno wyświetlić listę produktów o danym EAN-ie, kiedy oferta jest w nieprawidłowej kategorii.

Najczęściej zdarzało się to w kategoriach miksery ręczne/blendery ręczne/blendery kielichowe. Ktoś, kto pierwszy wystawił produkt, "dyktował" parametry.

I co, wklepujemy EAN, formularz sam nie podpowiedział produktu, pewnie jeszcze go nie ma w bazie, no to uzupełniamy parametry. Mowa o pewnym blenderze kielichowym marki Concept, której oczywiście nie ma na liście dostępnych marek (EAN 8595631002834). 

I na dzień dobry "Nie utworzyliśmy produktu". No to wracamy. Zaglądam sobie w konsolę:

DarkStoorM_0-1594049797360.png

Niby są utworzone cztery produkty. Przypomniało mi się, że kiedyś pracownicy masowo zmieniali kategorie i teraz to muszę poprawiać przez zamykanie ofert, bo nie można zmienić kategorii... Wybór produktu krzyczy, że nie znaleziono produktów w tej kategorii, a oznaczono mi to kiedyś jako blender ręczny (?). Przy wystawianiu faktycznie znajduje, ale trzy z czterech. Aż boję się pomyśleć jaki bajzel jest w tej bazie produktów, jak są takie duplikaty. Jeden nawet wisi jako robot kuchenny...

Jeżeli wybór produktu z danym EANem pokazuje, że nie odnaleziono produktu w danej kategorii, to chociaż zasugerujcie, że może oferta ma złą kategorię, ale i tak wyświetlcie ten produkt.

 

Problem 2: Marka: Inna / zgłaszanie błędów

Baza produktów jest już w miarę rozbudowana. Jest jedno ale: są tworzone produkty z marką Inna, zanim jeszcze wprowadzono dodatkowe pole na własną wartość, gdzie można sobie coś wpisać. Działa to różnie. Często mi to przechodzi, często nie, ponieważ - zakładam- że mają już jakąś bazę marek, gdzie produkt zostanie utworzony po wpisaniu prawidłowej wartości. Jest sobie marka N'oveen (sprzęt AGD). Żeby produkt został utworzony, to raz trzeba podać Noveen, raz N'oveen.

Ale wracając. Zgłaszanie błędu w produkcie często nie przechodzi.

- Sugestia innej marki:

DarkStoorM_1-1594050733980.png

Fajnie, że przeciętny użytkownik będzie wiedział o co chodzi... nie chce mi się nawet szukać o jaki parametr woła mimo, że cały produkt był uzupełniony  😄

- innym razem, przycisk zgłoszenia w ogóle nie działa

DarkStoorM_2-1594050805133.png

nosz kur** ka wodna 🤣

 

Problem 3: Produkt widmo

Wyszukuję sobie produkt

DarkStoorM_3-1594051082684.png

A w ofercie:

DarkStoorM_4-1594051126345.png

To w końcu jest, czy go nie ma? 😄

Wiem, że ciągle rozwijają te narzędzia, ale dla niezorientowanych w temacie to tylko ciągłe pytania.

Ciekawe jakie jeszcze kwiatki są w tej produktyzacji oprócz masy duplikatów i nie działających formularzy 😄

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0