anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Śledzenie statusu przesyłek: 48%

SZYM-CAR2014
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam pytanie dotyczące ,, śledzenie statusu przesyłek,, ponieważ  w jakości mojej sprzedaży widnieje że posiadam 48 % co jest nieadekwatne. Ponieważ do każdej paczki jest automatycznie dodawany taki numer dzięki czemu nasz klient może śledzić swoje zamówienie . Używamy dwóch firm kurierskich DHL oraz DPD z czego 48% mamy paczek DPD, a reszta DHL który nie jest uwzględniony. W jaki sposób można podnieść ten procent śledzenia przesyłek, aby był 100%?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@SZYM-CAR2014  Zwróć uwagę na to : Bierzemy pod uwagę tylko te przesyłki, które zostały nadane przez Ciebie w terminie.

Czyli jeżeli deklarujesz wysyłkę w ciągu 24 godzin to również w ciągu 24 godzin musisz przesyłkę nadać . Nie wystarczy samo wprowadzenie numeru  🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

zmień sobie czas wysyłki np.na 3 dni przy swoich przedmiotach teraz można pisać dłuższe terminy bez konsekwencji

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety chyba, że jest SS i ma przedmioty, do których podpinają się monety. Jeśli masz czas wysyłki na aukcji dłuższy niż 24h to monety z tej puli się nie podepną.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

u mnie monet nie ma do aukcji w licytacjach a tylko tak wystawiam allegro nie podpina mi monet musiałbym wystawiać na KUP TERAZ a przy moich przedmiotach to się kiepsko sprawdza ,próbowałem i zrezygnowałem oferty do sprzedaży bez licytacji wystawiam na innym portalu

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety tak z ciekawości zapytam. Ile płacisz w skupie np. za monetę 1zł 1966r. grading MS64 (PCG) ? Warto trzymać coś takiego na przyszłość? Czy lepiej sobie spieniężyć teraz? Kiedyś trochę się bawiłem w numizmatykę (hobbystycznie).

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

grading mnie nie interesuje można na sprzedaży zarobić ale trzeba dużo jeździć i szukać efektownych okazów by dostać wysoką notę na razie jest na to popyt ale już za jakiś czas może ta bańka pęknąć .osobiście handluje głownie starszymi monetami głównie srebrnymi w licytacjach które kupuje po wartości srebra no czasami się uda taniej. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte @mwmonety Jeśli macie ochotę podyskutować o monetch, zachęcam do zajrzenia na nasze nowe forum o Numizmatyce.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

dzięki na pewno zajrzę.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ dzięki za info. Czy są jeszcze jakieś inne ciekawe fora?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte W tej chwili cała kategoria Dla Sprzedających dzieli się na następuje fora:

  • Początkujących Sprzedawcy 
  • Zaawansowani Sprzedawcy 
  • Sprzedający o Allegro Lokalnie 
  • Numizmatyka
  • Spotkania z ekspertami Allegro 

AG.png

 

Już planujemy kolejne, więc jak tylko się pojawią, na pewno będziemy Was o tym informować. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie wiem czy tak to działa, ja mam wszystkie nadania z automatu, czyli przekazuję paczki na pocztę i w zasadzie od razu mi je skanują, w przypadku DPD może być opóźnienie, ale tych paczek mam mało. Od zawsze jest minimum 20% mniej statusu śledzenia od czasu nadania. Nie ma opcji, żeby aż tyle paczek było nie nadawanych w czasie 24 godzin. to jest pic na wodę jak większość tych statystyk.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Ja ten parametr mam 99 % więc u mnie działa 😊 Tylko zastanawiam się, które deklaracje bierze pod uwagę system - moja deklaracja to 48 godzin , Allegro 24 .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg u mnie jest non stop 65% parametr śledzenia, bez względu czy nadaję od razu, czy na drugi dzień. W zasadzie ten wynik u mnie się nie zmienia, więc dla mnie to czysta fikcja. Oczywiście wszystkie przesyłki mam z opcją śledzenia. Nr przesyłki jest ok. 85% i tutaj faktycznie zmiany widać w zależności od tego czy wyśle się szybciej, czy wolniej.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Te statystyki allegro nie są warte złamanego grosza.

Na koncie sprzedażowym mam "Numery przesyłek uzupełnione w terminie:77,78%" oraz "Śledzenie statusu przesyłek:67%"

 

W ostatnim czasie z tego co kojarzę to jeden Kupujący prosił o przytrzymanie wysyłki ze względu że jeszcze licytuje (i tam numer przesyłki nie był w terminie). Zdarzały się osoby nie płacące o statusie zamówienia ANULOWANE, tym samym nie otrzymały numerów przesyłek skoro nie zapłaciły za towar. Resztę numerów przesyłek uzupełniam od razu po wysłaniu. 

Poza tym mam czas wysyłki 7 dni więc to nie jest możliwe żeby tyle wynosiło.

 

oznacz moderatorów