anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

łączenie produktu z katalogiem - kto to kontroluje i nadzoruje?

Boxmet_Medical
#8 Zapaleniec#

Kto lub co przydziela produkt do katalogu? Sposób w jaki towar (produkt) jest łączony z katalogiem jest beznadziejny.

Katalog sam przydziela (bez mojej akceptacji) towar do producenta, kodu, zmienia nazwę - dla mnie skandal!!!

Jakim prawem system zmienił mi nazwę STAZY taktycznej CAT na "opatrunek Boxmet Medical .... i tu wymiar"- my nie jesteśmy producentem, producenta podałem prawidłowo, po to podaje też wymiary, EAN, wszystko zeby się zgadzało. Czy Allegro wie lepiej od dsytrybutora kto jest producentem? Takich bzdur widzę coraz więcej, pozostaje odłączać towar od katalogu, ale dla niektórych kategorii wiadomo - limit procentowy.

Czy ktoś z allegro to weryfikuje, z kim to mogę omówić? 

zmienianie nazwy aukcji traktuję jako rozbój. Mój towar na liście zaczął pojawiać się z bezsensowną nazwą  - co od razu spowodowało spadek sprzedaży i korzyść dla konkurenta. Kto jeszcze się z tym spotkał?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Boxmet_Medical Cześć. Przykro mi, że katalog produktów nie spełnia Twoich oczekiwań, ale wciąż trwają pracę nad jego udoskonaleniem. Sytuację ze zmianą nazwy możesz zgłosić za pomocą formularza i otrzymasz odpowiedź mejlowo. Możesz również podać mi numer oferty i zweryfikuję tę sprawę. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka "nie spełnia niczyich oczekiwań"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Wszyscy sprzedający na Allegro spotkali się z podobną sytuacją. Katalog produktów  i cała ta produktyzacja to ogromna porażka do czego Allegro się oczywiście nie przyznaje.

Nikt tego fizycznie nie nadzoruje. Oferty są łączone przez algorytm.

Jeśli ktoś już wcześniej dodał twój ean do innego produktu, to twój produkt będzie się wyświetlał jako ten pierwszy - nikt tego nie sprawdza. Rozwiązaniem zaproponowanym przez Allegro jest możliwość zgłaszania błędów w produkcie - ręcznie, sztuka po sztuce - a oni podobno mają to rozpatrywać. Często niezgodnie ze stanem faktycznym.

Katalog działa na zasadzie - kto pierwszy dodał - ten ma rację - niezależnie od rzeczywistości

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nikt nad tym nie panuje. Allegro automatycznie łączy ofertę z produktem. Potem otrzymuję informację, że produkt z katalogu został odłączony z oferty, lub odwrotnie.

Otrzymuję od Allegro propozycję powiązania oferty z produktem z katalogu - szkoda tylko, że to kompletnie inne przedmioty.

Nawet jak podasz prawidłowe dane produktu - może nie być on dodany do katalogu. Nie byłes pierwszy....

Obecnie sprzedawcy w bardzo wielu aukcjach jako producenta - podają własną firmę, jako kod EAN - kod z własnego systemu, kod producenta - dowolny ciąg znaków. Jaka z tego korzyść? - ano taka, że na jego aukcji nie wyświetlają się bzdurne informacje typu: "cena od najniższej", "dostawa najszybciej" - dotyczących konkurencji. Po prostu jest "panem" swojej aukcji. Nie po to sprzedawcy płacą olbrzymie rachunki, robią opisy aukcji, żeby na nich udostępniać oferty innych firm.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów