anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

1 marca - obowiązkowy EAN dla produktów ze stanem "Nowy" w wybranych kategoriach

RED
#21 Demiurg#

**piiip** wchodzi do Polski a allegro wyrzuca sprzedawców i to z zaskoczenia

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/od-1-marca-parametr-ean-bedzie-obowiazkowy-dla-produktow-ze-sta...

Od tego okresu by sprzedawać na allegro wystarczy wpisać ean, info że towar jest nowy i dać jakieś zdjęcie

nie będzie się liczyło czy towar jest z oficjalnej polskiej dystrybucji, z zapłaconymi w Polsce podatkami czy też legalnie wprowadzony na tern kraju

Ktoś w allegro postanowił, że wyznacznikiem/parametrem kto sprzeda po 1 marca na allegro towar będzie ten podmiot który zaoferuje najniższą cenę

 

to nic, że ktoś inny poda pełne parametry sprzętu, dołączy jakieś dodatki czy polską instrukcję

kupujący zobaczy towar z danym eanem sortowany po cenie

 

w ciągu kilku lat rodzimi sprzedawcy znikną z rynku - bowiem taniej będzie sprzedawać towary z krajów w których vat jest niższy

lub wątpliwego pochodzenia

 

ktoś z allegro nie rozumie, że Sprzedawca nie stworzy oferty towaru w serwisie, którego nie sprzeda

taka oferta będzie tylko promować konkurencję z najniższą ceną

 

serwis zapomniał już jak to wyglądało w latach 2004-2007 czy też u konkurencji typu świstak - dużo podobnych ofert a mało kupujących - dopiero różnorodność i indywidualni sprzedawcy wypromowali serwis do obecnego rozmiaru

 

Allegro Smart było dobrym rozwiązaniem - ale jego efekt będzie krótkotrwały - ta jak 500+ pisu

już teraz u siebie widzę wzrost zakupów osób które nie posiadają tej opcji - bo nie są nią zainteresowani

 

 

 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

_Wandall_
#9 Pomysłodawca#

Przeczytałem Twój post i Twoje obawy poniekąd mogą przyczynić się właśnie do tego, co daje się ostatnio zauważyć. Mianowicie destruktywne podejście do Sprzedającego przez Allegro.pl. Nie wiem, nie rozumiem podejścia i polityki tej firmy, ale na dłuższą metę firma ta rozbije się o własną, chciwą głupotę i krótkowzroczność opartą na "słupkach statystyk i sondaży" a nie na realizmie ekonomicznym i sprawdzonych metodach. Tak, jak napisałeś - wchodzi nowy gracz na rynek e-commerce w Polsce, a zęby ostrzy również jeszcze jeden. Sam nie rozpatruję przerzucenia się na ten nowy kanał Sprzedażowy. Uważam, że wcale lepiej tam nie będzie - a nawet drożej- patrząc po prowizji, jaką proponują. Jest to dobre dla firm- z dużym potencjałem i chęcią konkurowania z firmami o zasięgu światowym. Ale wracając do tematu podwórka na allegro. SMART! nie odniósł tak oszałamiającego sukcesu, jak go się przedstawia. Może faktycznie na początku był boom na to, bo oferował darmowe wysyłki. Wszyscy rzucili się na ten SMART! i na tym się skończyło. Ci którzy wykupili SMART! ponownie go już chyba nie wykupują. Też widzę to po Kupujących, że wiecej jest takich, co wolą zapłacić za przesyłkę i za przeproszeniem mają w 4 literach SMART! Mało tego, odczuwalne jest wykorzystywanie przez Kupujących opcji zwrot za darmo- by nie płacić za przesyłkę. Ewidentnie widzę to po tym, jak kupowane są dwie rzeczy, tylko po to by nie płacić za przesyłkę i następnie jedna z tych rzeczy jest odsyłana w ramach oferowanego zwrotu SMART!. Gadanie, że opłata 0,99zł za SMART! ma służyć inwestowaniu w rozwój tej usługi, to, jak plucie Sprzedawcom w twarz i mówienie, że deszcz pada. Powiedzmy sobie szczerze, jest to próba zrekompensowania strat z tym związanych, a nie jakiś tam sukces. Allegro nie przewidziało jednej rzeczy- cwaniactwa Kupujących. A czemu Sprzedający ma dopłacić 0,99zł -bo wyszło by, że jednak to niewypał w dłuższej perspektywie czasu i generuje koszty (i to nie małe) - a obciążenie kosztami Kupującego- nie wchodzi w grę, bo reakcja klienta jest prosta- odchodzi i nie zostawia pieniążków. Więc lepiej dowalić Sprzedawcy, bo ten prowadzi działalność, nie ma wyjścia i nie podskoczy wyżej, niż te 4 litery Kupującego.  Jak to się odbywa? To proste - ja jestem zadowolony z tego cwaniactwa Kupujących - akurat dlatego, że nawet te 0,99zł, czy 1,99zł to lepsze rozwiązanie, niż obniżanie kosztów przesyłki- co w rezultacie kalkulacji nie da tego, co daje właśnie, to co robią Kupujący zamawiając drugą rzecz, by nie płacić za przesyłkę a następnie zwracając jedną z nich za darmo. Zyskuje również na tym Sprzedający, bo nie płaci dodatkowej prowizji od wysyłki, którą w ostatnim czasie (zgadnijmy- dlaczego?) dołożyło Allegro. Powód ten sam, co w przypadku 0,99zł. Tak więc Allegro ukręciło przysłowiowego bata same na siebie.

Co do kodów EAN. Czekam na 1marca z niecierpliwością :D. większego debilizmu, jak ta zmiana to się nie już spodziewałem - to strzał Allegro sobie samemu w stopę. Z niedowierzaniem przeczytałem  tą informację. Aspiracje ludzi, którzy kreują lub którym pozwolono na kreowanie polityki firmy chyba aspiracje o monopolistycznym samozachwycie poprzewracały we łbie logiczne myślenie i racjonalne podejście do tego tematu.

Kody EAN posiadają tylko duże firmy, koncerny, które stać na to, by wykupić pakiety numerów - Allegro chce mieć tylko wybrane produkty? Czekam, jak to się rozwinie w dalszym okresie czasu.  Jak mają zamiar weryfikować autentyczność tych kodów? Jak mają zamiar zrobić bazę danych tych kodów? Pożyjemy-zobaczymy.... 😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@kostas11, @RED i inni.

W nawiązaniu do znikniętego posta chciałbym tylko dodać, że Allegro to najlepsze na świecie miejsce do handlowania i kupowania, a Allegro Gadane to najlepsze forum, gdzie uprzejmi i przyjaźni Użytkownicy nieustannie niosą pomoc potrzebującym, a profesjonalna i bezstronna Moderacja stoi na straży ładu i porządku. Brawo Wy!

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Client:79179573

BRAWO!

Nie dla Allegro te brawa ( i tu edycja) :).

Niestety natknąłem się na tą ścianę.

Żywię głęboką nadzieję, że Allegro rozbije sobie o nią ryj.

(znów edycja i bynajmniej nie z powodu wulgaryzmów)

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED spokojnie już można rejestrować się na [edycja] 🙂  w tym roku planują start warunki nie są jakoś bardzo konkurencyjne prowizje zbliżone 😞

Ochronę i wsparcie kupującego też maja 🙂  marketplace [edycja] czy [edycja] też się rozwijają o l x właśnie wprowadza ochronę kupujących a [edycja] już dawno ma 🙂 zaczyna robić się konkurencja !

EAN ma jeden cel stworzyć katalog produktów do reklam i pokazywaniu klientom najniższej ceny aby zmobilizować sprzedawców do konkurencyjnych cen 😞

Co do smarta u mnie wygląda odwrotnie są dni że mam paczki same ze smartem bo jak ktoś ma płacić za dostawę to poszuka w sklepie internetowym taniej 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Wandall_
#9 Pomysłodawca#

Zapewne i masz również racje co do SMART!. Może to dla tego, że branży w której ja się obracam- sprzedaż jednostkowa oscyluje w granicach 40zł - stąd może taka tendencja u Kupujących i kombinowanie ze zwrotami - ale efekt jest taki jaki jest - drobne zakupy, w dużych ilościach są filarem silnej pozycji Allegro. Po pojawieniu się **piiip** i w przyszłości Alliexpress mam nadzieje będzie kubłem zimnej wody na ten tępy i rozgrzany samozachwytem łeb Allegro. Zobaczymy, co zrobią wtedy, kiedy większość Sprzedawców "odpłynie" do konkurencji.

Natomiast co do EAN - na spokojnie się przyjrzałem dokładniej temu co piszą o 1 marca... zaiste to co piszesz , czyli pozycjonowanie wg EAN, by taniej- tak również będzie. Ale drugie dno tej "nowości", to wzmocnienie pozycji korporacji, reklamowanie ich  produktów i w konsekwencji promowanie i jeszcze większe wzmocnienie ich pozycji na rynku, kosztem małych przedsiębiorców ( nie mają nadanych kodów EAN swoich produktów, gdyż nie mają zasięgu miedzy narodowego. Moim zdaniem- nie ma ekonomicznego uzasadnienia by wprowadzać taką zmianę, która ogranicza wolność wymiany i kupna- ma to raczej wydźwięk wyeliminowania małej przedsiębiorczości, kreowanie w przyszłości nowej polityki podaży i ograniczenie wyboru Konsumentom. Mam nadzieje, że się mylę. 🙂

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@_Wandall_  "na ten tępy i rozgrzany samo zachwytem łeb Allegro"   - no mistrzostwo, dobre 👌

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Panie, ale drogo. Mój dział to 20% i ponad 160zl. stałej miesięcznej opłaty, tu mam 12% i 40zl. 

Owszem wszytko da się skalkulować i wliczyć w cenę, można z początku zdywersyfikować kanały sprzedaży i sprawdzić, cze mu nie.

Tym bardziej, że Allegro przygotowało już swoich sprzedawców do świadczenia wyższych standardów, ci którzy się tego nauczyli nie powinni mieć problemu z przesiadką 😀

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Szanse na to, że Allegro straci pozycję lidera w Polsce są raczej niewielkie. Nawet jak wejdzie na rynek konkurencja to klienci już za bardzo są przywiązani do tej marki. 

Allegro od zawsze kojarzy się ludziom z niskimi cenami i szerokim wyborem produktów. I to też się nie zmieni. Spadnie natomiast ilość sprzedawców którzy wystawiają się w serwisie. Allegro usilnie dąży do wyeliminowania małych firm a promuje największych handlarzy. Sortowanie ofert po cenie z punktu widzenia klienta ma dużo sensu ale klienci nie zdają sobie sprawy jak upośledzony na razie jest ten system. Dodatkowo kompletnie eliminują sens starania się o ładną i przejrzystą ofertę. Sprzedawcy spędzą mnóstwo czasu na robieniu zdjęć i opisów a klient kliknie w najtańszą ofertę danego produktu. Dokładnie taką sytuację miałem dzisiaj. Długo rozmawiałem z klientem na temat jednego z naszych produktów, wyjaśniłem wszelkie wątpliwości, starałem się odpowiedzieć rzetelnie na każde pytanie. Pod koniec rozmowy klient zapytał mnie dlaczego na górze oferty wyświetla mu się cena tańsza o 50 zł....i co miałem mu powiedzieć? Że dystrybutor produktu na Polskę sprzedaje bezpośrednio na Allegro i ja nie jestem w stanie konkurować z nim ceną skoro ja muszę kupić od niego towar? Mogę usunąć produkt z oferty ale Allegro i tak za chwile automatycznie go połączy skoro są takie same kody EAN. 

oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

Z tego samego powodu, do kiedy się tylko da usuwam EANy z ofert i zostawiam tylko kod producenta. Allegro usilnie próbuje łączyć moje oferty z produktami, a ja ciągle je usuwam. Właśnie po to żeby w moich aukcjach nie wyświetlały się cudze oferty. Tam gdzie EANy są już wymagane sprzedaż szoruje po dnie, bo nie przeskoczę cen dystrybutorów. 

oznacz moderatorów

Marceli_R
#7 Wielbiciel#

Już widzę numery EAN u przedmiotów z lat 90, 80 czy starszych. Szczególnie od nieistniejących już spółek (UNITRA na przykład).

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Marceli_R jeżeli producent nie nadał kodów EAN i nie można się z nim skontaktować, Sprzedający może nadać kody z własnej puli, którą uzyska od organizacji GS1 Polska. Dla przedmiotów wystawionych z parametrem stan innym, niż nowy uzupełnienie pola EAN nie będzie obowiązkowe.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

_Wandall_
#9 Pomysłodawca#

la_nika ile wynosi ta Darmowa pula? 10szt? Sic! Po za tym dlaczego inny stan niz nowy?? Ja mam towar nowy i nie używany. Dlaczego więc mam pisac ze jest inny np. Używany lub inny lub uzywany, albo nowy na zasadzie użyty tylko raz itp.? Nie wiem co miałaś na myśli pisząc stan inny niz nowy. To wprowadza zamieszanie a dodatkowo popatrz co się stanie jeśli kazdy sprzedajacy gdy uzyska nawet te kody od G1 na ten sam produkt ktory oferuje ? Jeden produkt i 100 kodów ean od każdego sprzedającego do jednego przedmiotu 😁😂 🤣 dlatego też czekam, co mądre głowy jeszcze wymyślą.. 👍😎

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@la_nika 

Szczypta logiki:

Produkt należy do Allegro. Do sprzedającego należy wyłącznie powiązana z tym produktem oferta.

Gdyby sprzedawca miał władzę nad produktem, mógłby na przykład zakazać konkurencji podpinania swoich ofert - a nie może. Władzę nad produktem ma Allegro.

Czy w takiej sytuacji nie na was powinien spoczywać obowiązek dostarczenia kodów EAN do waszych produktów? Tym bardziej, że różnica w cenie między detalem (sto kodów) a hurtem (sto tysięcy kodów) jest olbrzymia? Nawet opłata roczna uwzględniająca przychody Allegro jest śmiesznie niska.

Oczywiście nie liczę, że cokolwiek się zmieni. Tak sobie tylko wołam na puszczy🤗

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@la_nika

Sanowny (pożal się Boże) moderatorze.

Moja cytować Twoja wypwiedź:

"Produkt należy do Allegro. Do sprzedającego należy wyłącznie powiązana z tym produktem oferta."

Drugi cytat z tej samej wypowiedzi:

"...na was powinien spoczywać obowiązek dostarczenia kodów EAN do waszych produktów..."

Trzeci cytat:

"Szczypta logiki"

Niewiem,czy to zrozumiesz, ale może zapytaj kogoś :).

oznacz moderatorów

www-lapkom24-pl
#9 Pomysłodawca#

Mi allegro dzisiaj krzyczy że mam 23%  ofert powiązanych z produktem, a wymagane jest 25%.  Chce je powiązać, i się nie da, bo na czerwono pokazuje że pole z EAN jest obowiązkowe. Są to aukcje  z używaną elektroniką, niektóre z stan: uszkodzone.  Więc info że EAN nie będzie obowiązkowe z parametrem stan, inny niż nowy, jest nieprawdą. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to może niech ktoś z moderacji @la_nika  się wypowie, jak to jest z tym stanem (nowy, używany) trzeba dopisywać kody EAN do produktów, które nie są nowe ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@www-lapkom24-pl @mikeza skonsultowałam to zapytanie ponownie. Obecnie w większości kategorii EAN jest wymagany, aby utworzyć produkt bez względu na stan przedmiotu. Z działu elektronika kod EAN jest niewymagany dla przedmiotów o parametrze innym, niż nowy jedynie w ścieżce kategorii Elektronika > Fotografia > Literatura i instrukcje > Podręczniki. 
Pytania dotyczące produktyzacji możecie zadawać tutaj, 7 kwietnia w ramach Spotkania z Ekspertem Allegro, będzie na nie odpowiadać specjalistka z działu produktyzacji . 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@www-lapkom24-pl czyli się wyjaśniło, miesiąc temu kody nie były potrzebne, dzisiaj już są. To jest własnie biznesowe podejście allegro, czyli sprzedawco nic nie wiesz, co i jak na Ciebie spadnie, dzisiaj jest tak, jutro inaczej. Zmiany są tak szybkie, że nawet pracownicy allegro ich nie ogarniają. Spróbuj zaplanować sobie jakiś biznes, a potem klapa, bo wymyslimy coś z dnia na dzień. Tragedia, tylko takie słowo przychodzi na myśl.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

www-lapkom24-pl
#9 Pomysłodawca#

Odpowiedz od allegro "Rozumiem Pana stanowisko w tej sprawie.
Natomiast procent powiązanych ofert z produktem w danej kategorii jest procentem wymaganym i nie ma możliwości obejścia tego wymogu.
W tej sytuacji może Pan spróbować skontaktować się z producentem przedmiotów, które sprzedaje Pan jako używane, w celu uzyskania kodu EAN.
Jeżeli taka opcja nie wchodzi w grę, mogę polecić sprzedaż na Allegro Lokalnie"

 

Czyli EAN w używanych też jest wymagany, a miał nie być.  Nawet nie myślę o przeniesieniu się Allegro Lokalne. Zostaje jeszcze kod EAN z margaryny. 

oznacz moderatorów