anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

1 marca - obowiązkowy EAN dla produktów ze stanem "Nowy" w wybranych kategoriach

RED
#21 Demiurg#

**piiip** wchodzi do Polski a allegro wyrzuca sprzedawców i to z zaskoczenia

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/od-1-marca-parametr-ean-bedzie-obowiazkowy-dla-produktow-ze-sta...

Od tego okresu by sprzedawać na allegro wystarczy wpisać ean, info że towar jest nowy i dać jakieś zdjęcie

nie będzie się liczyło czy towar jest z oficjalnej polskiej dystrybucji, z zapłaconymi w Polsce podatkami czy też legalnie wprowadzony na tern kraju

Ktoś w allegro postanowił, że wyznacznikiem/parametrem kto sprzeda po 1 marca na allegro towar będzie ten podmiot który zaoferuje najniższą cenę

 

to nic, że ktoś inny poda pełne parametry sprzętu, dołączy jakieś dodatki czy polską instrukcję

kupujący zobaczy towar z danym eanem sortowany po cenie

 

w ciągu kilku lat rodzimi sprzedawcy znikną z rynku - bowiem taniej będzie sprzedawać towary z krajów w których vat jest niższy

lub wątpliwego pochodzenia

 

ktoś z allegro nie rozumie, że Sprzedawca nie stworzy oferty towaru w serwisie, którego nie sprzeda

taka oferta będzie tylko promować konkurencję z najniższą ceną

 

serwis zapomniał już jak to wyglądało w latach 2004-2007 czy też u konkurencji typu świstak - dużo podobnych ofert a mało kupujących - dopiero różnorodność i indywidualni sprzedawcy wypromowali serwis do obecnego rozmiaru

 

Allegro Smart było dobrym rozwiązaniem - ale jego efekt będzie krótkotrwały - ta jak 500+ pisu

już teraz u siebie widzę wzrost zakupów osób które nie posiadają tej opcji - bo nie są nią zainteresowani

 

 

 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

mikeza
#20 Guru#

@www-lapkom24-pl czyli wysłali Cię jednym słowem na drzewo. Jest tak jak mówiłem, allegro będzie tylko dla mega sprzedawców, cała reszta na bazar, albo lokalnie, które jest kolejnym bublem w wydaniu allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mikeza Nazwanie Lokalnie "bublem" to komplement dla jego "tfurców"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@www-lapkom24-pl wyjaśniłam to z Ekspertem, przepraszam, bo wcześniejszą wypowiedzią to ja wprowadziłam zamieszanie. Otóż przy wystawianiu wpisując parametr inny, niż nowy nie trzeba podawać EAN. Jednak nie oznacza to, że ean nie będzie wymagany do połączenia oferty z produktem. Czyli w przypadku używanego laptopa, możesz wystawić ofertę bez podawania kodu EAN, ale żeby ją sproduktyzować - połączyć z katalogiem produktów, podanie kodu EAN będzie konieczne bez względu na wartość podaną w parametrze stan. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

www-lapkom24-pl
#9 Pomysłodawca#

Czyli jak wystawiam laptopa używanego, nie muszę podawać EAN.  Jak nie podam EAN, to nie połączę z produktem. Jak nie połączę z produktem, to nie wystawię aukcji,  bo nie mam wymaganych % aukcji połączonych z produktem. Czyli podawanie EAN w używanych jest obowiązkowe. 

Tak to zrozumiałem. 

oznacz moderatorów

misio6000
#10 Popularyzator#

Ja co prawda nie sprzedaję nowych rzeczy, ale EAN w mojej branży też już będzie obowiązkowy... Cała idea katalogu produktów i Allegro jest taka, żeby sprzedawać jak najtaniej i jak najszybciej bez względu na jakość obsługi. Idą na totalną masówkę, a nierozwiązanymi dyskusjami będą wywalać z SS... Natomiast po co komu SS jak wystarczy się podpiąć pod jakąś ofertę, dać najniższą cenę i z głowy... Od początku istnienia Allegro nie było bardziej destrukcyjnej zmiany jak ta ! Napisałem do Allegro we wrześniu, że jak już katalog Allegro to żeby oferty "od najtańszych" zamienić na "trafność"... to był błąd bo obecnie już na maxa wyeksponowali te najtańsze... Zresztą już wtedy pracownik Allegro mi napisał: "To co Pan chce, żeby ludzie kupowali drożej ?"   No cóż - polityka Allegro zmierza do tego, żeby sprzedawcy się wykrwawili na wojnach cenowych, a na polu bitwy zostali monopoliści mający w d. klientów, a po zniszczeniu konkurencji będą już w ogóle robili co chcą. Dodam też, że w obecnej sytuacji wykupowanie Allegro Ads, wyróżnień, program SS, cokolwiek MIJA SIĘ Z CELEM ! Wystarczy mieć smarta, podpiąć się pod katalog i dać najniższą cenę... 🙂 Dużo, tanio, Allegro... 🙂

oznacz moderatorów