anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

1 marca - obowiązkowy EAN dla produktów ze stanem "Nowy" w wybranych kategoriach

RED
#18 Luminarz#

**piiip** wchodzi do Polski a allegro wyrzuca sprzedawców i to z zaskoczenia

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/od-1-marca-parametr-ean-bedzie-obowiazkowy-dla-produktow-ze-sta...

Od tego okresu by sprzedawać na allegro wystarczy wpisać ean, info że towar jest nowy i dać jakieś zdjęcie

nie będzie się liczyło czy towar jest z oficjalnej polskiej dystrybucji, z zapłaconymi w Polsce podatkami czy też legalnie wprowadzony na tern kraju

Ktoś w allegro postanowił, że wyznacznikiem/parametrem kto sprzeda po 1 marca na allegro towar będzie ten podmiot który zaoferuje najniższą cenę

to nic, że ktoś inny poda pełne parametry sprzętu, dołączy jakieś dodatki czy polską instrukcję

kupujący zobaczy towar z danym eanem sortowany po cenie

w ciągu kilku lat rodzimi sprzedawcy znikną z rynku - bowiem taniej będzie sprzedawać towary z krajów w których vat jest niższy

lub wątpliwego pochodzenia

ktoś z allegro nie rozumie, że Sprzedawca nie stworzy oferty towaru w serwisie, którego nie sprzeda

taka oferta będzie tylko promować konkurencję z najniższą ceną

serwis zapomniał już jak to wyglądało w latach 2004-2007 czy też u konkurencji typu świstak - dużo podobnych ofert a mało kupujących - dopiero różnorodność i indywidualni sprzedawcy wypromowali serwis do obecnego rozmiaru

Allegro Smart było dobrym rozwiązaniem - ale jego efekt będzie krótkotrwały - ta jak 500+ pisu

już teraz u siebie widzę wzrost zakupów osób które nie posiadają tej opcji - bo nie są nią zainteresowani

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

mikeza
#17 Koryfeusz#

@www-lapkom24-pl czyli wysłali Cię jednym słowem na drzewo. Jest tak jak mówiłem, allegro będzie tylko dla mega sprzedawców, cała reszta na bazar, albo lokalnie, które jest kolejnym bublem w wydaniu allegro.

pinsplash
#21 Demiurg#

@mikeza Nazwanie Lokalnie "bublem" to komplement dla jego "tfurców"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

la_nika
Moderator
Moderator

@www-lapkom24-pl wyjaśniłam to z Ekspertem, przepraszam, bo wcześniejszą wypowiedzią to ja wprowadziłam zamieszanie. Otóż przy wystawianiu wpisując parametr inny, niż nowy nie trzeba podawać EAN. Jednak nie oznacza to, że ean nie będzie wymagany do połączenia oferty z produktem. Czyli w przypadku używanego laptopa, możesz wystawić ofertę bez podawania kodu EAN, ale żeby ją sproduktyzować - połączyć z katalogiem produktów, podanie kodu EAN będzie konieczne bez względu na wartość podaną w parametrze stan. 

Monika
   Moderator

www-lapkom24-pl
#8 Zapaleniec#

Czyli jak wystawiam laptopa używanego, nie muszę podawać EAN.  Jak nie podam EAN, to nie połączę z produktem. Jak nie połączę z produktem, to nie wystawię aukcji,  bo nie mam wymaganych % aukcji połączonych z produktem. Czyli podawanie EAN w używanych jest obowiązkowe. 

Tak to zrozumiałem. 

oznacz moderatorów