anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

100% skuteczności wysyłki, wysyłki w soboty, codzienie do 13:00 - dostawa w środę....

kiermasz365
#7 Wielbiciel#

Witajcie, potrzebuję pomocy i porady, Allegro już w ubiegłym tygodniu odebrało mi kilka tysięcy złotych przychodu, wyświetlając w sobotę i niedziele dostawę w środę. Mam praktycznie 100% skuteczności w wysyłkach, wysyłam codziennie do 13:00. Dodatkowo wysyłam w soboty i klienci mają już przesyłki w poniedziałek. Pisałem na czacie w ubiegłym tygodniu, aby sprawę wyjaśnić, nie otrzymałem odpowiedzi. Poprosiłem aby nie dopuścić do tej sytuacji w przyszły weekend i mamy kolejny weekend i to samo.

W ten weekend szykuje się kolejne kilka tysięcy złotych straty i nie wiem dlaczego, nie mam co poprawić.

sznurek.PNGsznurek2.PNG

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#

System nie bierze pod uwagę dniu ustawowo wolnych od pracy . Dla paczkomatów masz w dostawie ,,wt. 27 lip. - śr. 28 lip. w punkcie ,, widać nie wszystkie przesyłki trafiają do klienta w dniu następnym po nadaaniu . To zależy jak nadajesz .

oznacz moderatorów

kiermasz365
#7 Wielbiciel#

Nadaję przesyłki codziennie do 13:00, kurier odbiera i od razu wiezie na sortownię. Co mogę zrobić w tym temacie? Sam dowozić?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kiermasz365 spróbuj  zmienić czas nadania na ,, natychmiast ,, może  coś się ruszyć w temacie . Aktualnie mam ustawione 2 dni i system pokazuje dostwę na środę , przy zmianie na 1 dzień wyskakuje wtorek . Podejrzewam ,że wplyw ma 99% w skuteczności , u mnie wszytko jest na 100% . 

Poza nawiasem to nie bierz tego zbyt poważnie , osobiście nie zauważam różnic w sprzedaży w stosunku do ustawień 1 a 2 dni robocze .

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@kiermasz365  zdaje sie że nic nie zrobisz. System tak dziala że nie liczy dni wolnych wiec nawet jeśli nadajesz w sobote to i tak system odnotowuje : sobota zakup, wysyłka w poniedziałek- wtorek, środa u klienta

No a z tym :  "kurier odbiera i od razu wiezie na sortownię" to bym nie przesadzał. Po odjeżdzie z pod paczkomatu w którym nadajaesz kurier może być jeszcze w kilkunastu innych paczkomatach a na sortowni może być o 20 . Wiec to także może być przyczyną.

No i kolejna rzecz. Nawet jeśli Ty nadajesz paczki w sobote to nie wiem czy czasem one nie leżą w oddziale do poniedziałku ( a moze nawet w paczkomacie) . U mnie np odbór paczek w sobote byłby usluga dodatkowo płatną wiec paczki przygotowuje a kurier odbiera je w poniedziałek.

To chyba wszystkie przyczyny opóźnienia systemu jakie mi przychodzą do głowy

oznacz moderatorów

kiermasz365
#7 Wielbiciel#

Odrazu jedzie na sortownię, w mojej miejscowości jest jeszcze jedna osoba co sprzedaje i bus przyjeżdża tylko do nas, znajomy ma wysyłkę na wtorek. Dodatkowo przesyłki odebrane w sobotę są w poniedziałek u klientów w 90%

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kiermasz365 
To jest znana (i tolerowana przez Allegro) wadliwość algorytmów.
W piątek wieczorem Kupujący widzą w ofercie przewidywaną dostawę na wtorek. W sobotę rano przewidywany termin dostawy zmienia się na środę (nawet jeżeli Sprzedawca w jednym i drugim przypadku wysyła w poniedziałek przesyłką z terminem dostawy następnego dnia roboczego).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kiermasz365
#7 Wielbiciel#

Tylko że ja nic nie zmieniałem, zawsze była dostawa na wtorek, a teraz konkurencja ma pole do popisu...wręcz przyśpieszyłem jeszcze wysyłki nadają w soboty

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kiermasz365 tak ,rozumiem , ale w skuteczności widzę , że poślizgnęło Ci się kilka paczek , zdarza się 🙂 . To są dane z miesiąca , przypilnujesz i wróci tak jak bylo .

oznacz moderatorów

kiermasz365
#7 Wielbiciel#

Te kilka paczek, to klienci nie wysłali koloru na czas, miałem dużo gorsze statystyki nawet po 20 paczek i była normalnie dostawa na wtorek.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kiermasz365cóż tak już jest na allegro  , klient niedopatrzy ,a sprzedawca dostaje zimny prysznic . 

oznacz moderatorów

kiermasz365
#7 Wielbiciel#

Na 90% statystki popsuła wysyłka w sobotę....info z czatu, algorytm nie ogarnia i wydłuża czas dostawy

oznacz moderatorów

ForBajk
#10 Popularyzator#

I co z tym zrobiłeś? Mam podobny problem, nadaję inpostem w sobotę, u klientów jest miedzy niedzielą, a wtorkiem paczka, a w sobotę pokazuje mi dostawa w środę. Skuteczność też 99%.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ForBajk czy możesz napisać jak to sprawdzasz? Sobotę wyświetlimy jako przewidywany czas dostawy jeśli: 

  • kupujący ma aktywną usługę Allegro Smart! i jest zalogowany,
  • w ofertach, które mają dostępną metodę Allegro Paczkomaty InPost,
  • w ofertach z oznaczeniem Allegro Smart!, w których cena towarów wynosi minimum 40 zł,
  • w czwartek lub piątek, jeśli przewidywany czas dostawy dla metody Allegro Paczkomaty InPost wskazuje na dostawę do 2 dni.

Muszą zostać spełnione wszystkie te warunki, aby sobota wyświetlała się jako przewidywany czas dostawy. Być może sprawdzałeś to na koncie, na którym nie masz wykupinego Smart lub nie byłeś zalogowany?  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ForBajk
#10 Popularyzator#

Czy żaden pracownik allegro nie potrafi czytać ze zrozumieniem? W sobotę tj. 25 czerwca przy moich ofertach wyświetlał się napis w kolorze szarym "dostawa w środę". Dlaczego? Jako jeden z nielicznych sprzedawców na allegro Nadaję w sobotę (kurier inpost odbiera moje paczki w sobotę) ! Klienci dostają je w niedzielę, poniedziałek lub maksymalnie we wtorek) Nawet te po godzinie 13.00 które nadam w poniedziałek dostaną we wtorek, a więc jakim prawem w sobotę  przy moich ofertach pisze "dostawa w środę". Co to mi daje? Obroty spadają niesamowicie - można by rzec, bije niechlubne swoje rekordy w ostatnie soboty. Natomiast u konkurencji, która ma gorsze statystyki wysyłek wyświetlacie na zielono "dostawa we wtorek". Czyli rozumiem, że mam przestać wysyłać w sobotę bo wasz głupi algorytm jak zawsze szwankuje? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ForBajk Cześć. Sprawdziliśmy tę sytuację na Twoim koncie - rzeczywiście nadajesz prawie wszystkie paczki do poniedziałku, ale niestety przewoźnik w wielu przypadkach nie dostarczył przesyłek do wtorku. W predykcji weekendowej liczy się moment, w którym przesyłka rzeczywiście dotrze do Klienta. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#

Czy mogę prosić o doprecyzowanie stwierdzenia " liczy się moment, w którym przesyłka rzeczywiście dotrze do Klienta"?

Czy chodzi o czas/termin:

wrzucenia przesyłki do paczkomatu i/lub podjęcia próby dostarczenia pod adres (być może skutkujący awizem)?

Czy też chodzi o fizyczny moment odbioru przez Zamawiającego czyli odbiór przesyłki z paczkomatu i/lub odbiór w placówce PP awizowanej przesyłki (do 2 tygodni od pierwszej próby doręczenia/awiza)?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@g_rajnert Liczy się próba doręczenia albo umieszczenie paczki w Paczkomacie. Nie musi to być fizyczny odbiór przez Klienta. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Allegro stworzyło takiego gniota, że sami nie wiedzą jak on działa

 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/kolejny-negatyw-za-quot-dostawa-jutro-quot...

możesz poczytać- w wątku całkiem odwrotny problem.

oznacz moderatorów