anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

11 tysięcy poleceń na prywatnym koncie

dawal50
#14 Krzewiciel#

Mam pytanie do moderatorów @_HolaOla_ @msniezek @cloudcloud 

Czy można prowadzić masową sprzedaż na koncie prywatnym? Firmy mają mniejszą sprzedaż od prywatnego konta. Nie wiem czy to jest firma na prywatnym koncie czy szara strefa, ale chyba taka sprzedaż powinna być prowadzona na koncie firmowym? Pytam z ciekawości, czy regulamin allegro na to pozwala?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Regulamin Allegro stanowi, że użytkownik ma obowiązek założyć odpowiednie konto, ale nie jest to sprecyzowane. Wynika z tego, że osoba prowadząca zarejestrowaną działalność gospodarczą powinna założyć konto firma. Użytkownik prowadzący ciągłą sprzedaż zorganizowaną również, ponieważ jest to działalność gospodarcza w świetle prawa. Ale spróbuj to zgłosić do Allegro. Odpiszą Ci, że nie mają kompetencji odpowiednich urzędów, aby sprawdzić, czy dana działalność podlega rejestracji. Wyślą takiemu jedynie upomnienie i dalej będzie sprzedawał bez przestrzegania praw konsumenta, bez zakładek zwroty i reklamacje, bez danych firmy. Na moje pytanie, czy po każdym zgłoszeniu taki ktoś otrzyma upomnienie, odpowiedziano mi, że po każdym. Oznacza to, że skoro wysyłane są upomnienia, sprzedawca narusza regulamin, a notoryczne naruszanie regulaminu może być powodem zawieszenia konta. Nic bardziej mylnego - po moich kolejnych zgłoszeniach wysłano mi informację, że tylko za pierwszym razem sprzedawca otrzymał upomnienie, a kolejne zgłoszenia skutkowały wysłaniem komunikatu, który nie ma charakteru upomnienia. Takie obejście regulaminu i zezwolenie na sprzedaż zorganizowaną z konta zwykłego, bez danych wymaganych ustawą 🙂

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dawal50 ciekawy ...... hmmmmmm

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

jest takie magiczne słowo jak donos

oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

@RED

- Psze policjanta, tamten pan okrada mnie i innych.

- O ty wredny donosicielu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Znowu nawołuje do donoszenia ale lepiej do US....biegnij będziesz pierwsza,okazja...a może chowasz się za innymi.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dawal50 najlepiej przesłać takie konto do weryfikacji w tym miejscu.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie trzeba donosić prędzej czy później urząd skarbowy to sam zauważy i rozliczy monitorując wpływy na konto .Sam to przechodziłem przed laty zanim założyłem działalność przyszedł moment że do mnie zawitali .może ten sprzedający prowadzi jednak działalność i nabija na kasę a nie ma tylko statusu firma na allegro?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mwmonety Przecież wszystko jest do sprawdzenia.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@mwmonety bardziej mi chodziło o masową sprzedaż na koncie prywatnym, a nie o szarą strefę i US

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dawal50 allegro to platforma pośrednicząca nie sąd czy US, taki sprzedawca sam odpowiada za siebie i prosi się o kłopoty jak go namierzą lub ktoś doniesie 😉 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

napisałem i dostałem odpowiedź:

"Informuję, że podane konto nie ma statusu "Fiirma". Dodatkowo w opisie swoich ofert Sprzedający nie podaję lub sugeruję, że sprzedaż prowadzona jest w ramach zarejestrowanej działalności gospodarczej. Na podstawie samej ilości wystawionych ofert nie mamy podstaw do podjęcia ewentualnych działań."

Tyle że ja nie pisałem o ilości wystawionych ofert tylko o ilości transakcji 11k w ciągu ostatniego roku.

Czyli według allegro można nie mieć konta firma i mieć sprzedaż większą niż firmy i unikać obowiązków firma-konsument sprzedając jako konsument-konsument

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kostas11 Przecież allegro na wniosek US przekazuje im dane bez gadania.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów