anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

4 stycznia zmiany w Regulaminie Allegro - sprawdź czego się spodziewać

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Już dziś warto przygotować się na zmiany, które wprowadzimy do regulaminu po Nowym Roku. Poświęćcie chwilę na zapoznanie się z tym, co planujemy. 

Automatycznie otrzymacie zwrot prowizji, nawet jeśli nie złożycie wniosku

Gdy Wasi klienci anulują nieopłacone zamówienie, otrzymacie zwrot prowizji bez konieczności składania wniosku. Tym samym zaoszczędzicie czas. 

Udogodnienie wprowadzimy w pierwszej połowie 2021 roku. Większa automatyzacja procesu będzie możliwa po 4 stycznia, gdy dodamy do regulaminu zapis o możliwości wykorzystania danych informatycznych w tym celu.

Wasi klienci dostaną automatyczne odpowiedzi na niektóre pytania 

Otrzymujecie mnóstwo powtarzających się pytań od klientów? Przyjdziemy Wam z pomocą. Korzystając z danych dotyczących przebiegu transakcji i płatności oraz opisów ofert, nasz bot będzie odpisywał kupującym. Każdy klient, który napisze przez formularz “Pytanie do sprzedającego” lub w Centrum Wiadomości dostanie szybką odpowiedź. To znów duża oszczędność czasu dla Was i zadowolenie Waszych klientów.

Zaznaczamy, że odpowiedzi bota nie będą wpływać na jakość sprzedaży w obszarze obsługi klienta. Jeśli klient będzie chciał mimo wszystko wysłać swoje pytanie, trafi ono do Was w standardowym trybie. 

Allegro Smart!: Wyższa kwota za dostawę metodą X-press Couriers

4 stycznia zwiększymy też maksymalną kwotę, jaką możecie otrzymać przy dostawie X-press Couriers dla przesyłek Allegro Smart! Obecnie jest to 8 zł, a będzie - 11 zł.

Nadal możecie ustawić cenę dostawy dla tej metody w przedziale 0, 01 - 14, 99 zł. Jeśli wybierzecie kwotę niższą lub równą 11 zł, przelew zwrotny będzie tej wartości. Pozostałe koszty pokryjecie w ramach rabatu dla kupującego.

Przykład: cena dostawy to 10 zł, więc wraca do Was 10 zł. Ale jeśli cena dostawy to 13 zł otrzymacie przelew 11 zł.

Sortowanie po trafności:  Nowy czynnik, który będziemy brać pod uwagę

Jak wiecie trafność ma jak najlepiej dopasować wyniki wyszukiwania do potrzeb kupujących. Chcemy jeszcze bardziej usprawnić ten proces. Nowym czynnikiem, który ma nam w tym pomóc jest: dopasowanie tytułu oferty do frazy wyszukiwania.

Wyjaśniamy jak to będzie działać:

  • przeanalizujemy tytuły ofert, które są w wynikach wyszukiwania dla danej frazy;
  • przeanalizujemy wcześniejsze wyniki wyszukiwania dla tej frazy i wybierzemy oferty, które wybierali kupujący;
  • na liście ofert wyżej pokażemy te z nich, których tytuły są podobne do tytułów ofert, które kupujący wybierali spośród wyników wyszukiwania dla wpisanej frazy.

Dodatkowo 4 stycznia zaktualizujemy listę czynników podaną w regulaminie o cechę, którą już bierzemy pod uwagę, czyli dopasowanie kategorii do frazy wyszukiwania.

Zmiany w opłatach na kontach Firma od 20 stycznia

Wiemy, że każda zmiana w cenniku wzbudza emocje. Tym bardziej warto mieć czas, by się z nią oswoić. Nowe opłaty zostaną wprowadzone do Załącznika nr 4, który jest częścią naszego regulaminu. 

Będą Was dotyczyć, jeśli macie konto firmowe i sprzedajecie w działach:

  • Elektronika
  • Moda
  • Dom i ogród
  • Supermarket
  • Dziecko
  • Uroda
  • Zdrowie
  • Kultura i rozrywka
  • Sport i turystyka
  • Motoryzacja
  • Kolekcje i sztuka
  • Firma i usługi.
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
145 ODPOWIEDZI 145

PokojMaluszka
#7 Wielbiciel#

@Kattegato 

Przypomnienie: Program Szybkich Dostaw: zyskaj rabat za dostawę następnego dnia w ramach Allegro Smart!

Od kiedy: 4 stycznia

Szybka dostawa jest bardzo ważna dla kupujących. Dlatego zależy nam na tym, żeby jak największa liczba zamówień była doręczona już następnego dnia kalendarzowego. Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%!

Zgodnie z zapowiedzią , 4 stycznia rozpoczynamy Program Szybkich Dostaw , który potrwa do 31 grudnia 2021. Dzięki niemu możesz zyskać podwójnie. Jeśli oferujesz klientom szybką dostawę, może ona przesądzić o zakupie właśnie w Twojej ofercie. Dodatkowo możesz również otrzymać rabat w wysokości nawet 3,99 zł brutto za paczkę - uwzględnimy go na Twoim rachunku za usługi Allegro .

oznacz moderatorów

Kattegato
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@PokojMaluszka "Jako Sprzedawcy nie mamy żadnego wpływu na to jak szybko kurier doręczy paczkę" - no jak to nie? Przecież wg niektórych wypowiadających się na tym forum, sprzedający odpowiadają za wszystko, nawet za awarię paczkomatu😁 Więc i na czas dostarczenia przesyłki sprzedający zapewne "mają wpływ"😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

atexim
#9 Pomysłodawca#

Allegro najdroższe. W sklepach internetowych razem z dostawą to co wystawione na allegro jest tańsze nawet o 15 procent. Na allegro nie opłaca się już kupować a sprzedawać tym bardziej. Marża dla sprzedających na rzecz allegro 10% to rozbój. Nigdzie w europie na tego typu platformach nie ma takich marż, tym bardziej że tam zarobki są kilka razy większe. Allegro nie działa jak pisze zgodnie z prawem - tym bardziej europejskim

oznacz moderatorów

HubertusAgro
#8 Zapaleniec#

Od 20 stycznia w nowym regulaminie zawarta została informacja o podwyższeniu opłaty za wystawienie przedmiotu w m.in. kategorii Kolekcje. Dotychczas była ona ustalana na podstawie kwoty np. do 100zł było 0,05zł pow. do 500zł 0,15zł itd. Teraz ma ona wynosić 0,1% ceny przedmiotu i tak jak dotychczas dany za dany przedmiot który kosztował 300zł płaciło się 0,15zł/10dni, teraz trzeba będzie płacić dwa razy tyle. Czy nie uważacie że na nowy sposób koszty znacznie wzrosną?

oznacz moderatorów

dziarownia_pl
#9 Pomysłodawca#

O to właśnie im chodzi, żeby jak najwięcej kasy łoić 🙂 

oznacz moderatorów

AQUAnada
#1 Nowicjusz#

Witam. 

Obecna prowizja i inne opłaty są zabujcze i będzie jeszcze gorzej nie długo.

Jesteśmy w stanie coś z tym zrobić? 

oznacz moderatorów

Kattegato
#9 Pomysłodawca#

Proponuję od razu podwyższyć prowizję do 100%.

Przy tak ogromnych kwotach jakie Allegro dostaje od kupujących portal chce jeszcze więcej na tym zarobić. Do niczego dobrego to nie zmierza.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kattegato "Proponuję od razu podwyższyć prowizję do 100%." - tak sobie myślę, że dodatkowa prowizja od sprzedaży w ofertach wyróżnionych, do końca przyszłego roku ma szanse osiągnąć taki pułap (skoro od stycznia dźwigają ją na 75% mimo, że całkiem niedawno podnieśli ją na 60%).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Iluzjonista_
#9 Pomysłodawca#

Heh, sprzedawałem stare graty co miałem w domu, ale widzę że już totalnie nie opłaca się być indywidualnym sprzedawcą 😄 Z początkiem roku czas się pożegnać ze sprzedażą na tym portalu.

oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

To samo pomyślałem

oznacz moderatorów

Stylowa_kobietaa
#8 Zapaleniec#

Towar ktory na ta chwile obecna sprzedaje za 99,99zł od stycznia 5% wieksza prowizja, do tego allegro chce zebysmy pokrywali koszty za wysyłke 1-2-4zl... do tego zwiekszona prowizja za promowaniez 60% do 75% i zeby to samo zarobic ten towar bedzie 112,90 kosztował... A gdzie zarobki sprzedawcow? ktorzy chca tez od nowego roku zarabiac wiecej bo zus idzie w gore koszty pracownicze ida w gore a tu ciezko bedzie utrzymac taki sam dochod przy cenach o 12% wyzszych !! .. a sa pewne granice w podoszeniu cen kupujacy w pewnym momencie uzna ze jest za drogo tu nie oplaca sie i klaps.. bedzie wolal zamowic na **piiip** za poł ceny

oznacz moderatorów

czyste_jutro
#7 Wielbiciel#

No chyba rejestrować się na A_L_I_E_X_P_R_E_S i stawić warunki wysyłki tylko Polska oraz UE :))))))))

Śmiech histeryczny 😞

oznacz moderatorów

alfamedlublin
#9 Pomysłodawca#

Takiego dziadostwa jak wy uskuteczniacie świat nie widział

oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

Ja mam takie pytanie do moderatora @nat_not Od początku stycznia mam dokładać do przesyłek inpost 1 lub 2 zł. Czy allegro zwróci mi tą kwotę jeśli klient odstąpi od umowy i odeśle towar?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Luxxp NIE , już wypowiadali się na ten temat, przesyłka zrealizowana i nie podlega to zwrotowi 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

No to jak to jest? Przykładowo wysyłam do klienta paczkę z kosztem odstawy. Klient odsyła, a ja mam oddać kwotę za towar + za dostawę? Czy taka dostawa nie została też zrealizowana? Czy nie powinno to działać tak samo w tym przypadku? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Luxxp nie bo to jest dopłata do smarta a tam klient nie płaci za dostawę 🙂 oddajesz za towar i jesteś w plecy 1 - 2 zł 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

To już są jakieś jaja. Nie mam już z czego dać więcej allegro, już teraz ledwo się to spina. Cen podnieś za bardzo nie mogę, bo konkurencja w czasie pandemii duża i nawet już producenci moich towarów otworzyli swoje sklepy i jadą na dumpingowych cenach, żeby wykosić nas ze swoich kategorii. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Podwyższanie prowizji ma zapewnić rentowność i konkurencyjność sklepowi allegro, który będzie mógł oferować te same produkty taniej bo przecież nie płaci prowizji sam sobie

Podobny cel mają manipulacje z tzw trafnością - czyli algorytmem jak nie wyświetlać ofert konkurencji

Kolejnym draństwem jest pobieranie opłat, które nie podlegają zwrotowi

w przypadku gdy Kupujący zrezygnuje z zakupu - promowania czy ostatniej nowości opłat za smarta

Inną opcją dyskryminującą Sprzedawców jest podział na używających api i pozostałych, którzy walczą z niedziałającymi opcjami edytuj w zakładce moje oferty - nie mając uzupełnionych wszystkich parametrów nie zmienisz masowo np: cen

Pomijam już takie drobne kwestie jak wyświetlanie ofert tych samych produktów konkurencji w ofercie Sprzedawcy

czy też sprowadzenie treści oferty do nazwy eanu, parametrów obowiązkowych i zdjęcia - by serwis mógł się podczepić do ładnie napisanej oferty konkurencji

oznacz moderatorów