anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

4 stycznia zmiany w Regulaminie Allegro - sprawdź czego się spodziewać

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Już dziś warto przygotować się na zmiany, które wprowadzimy do regulaminu po Nowym Roku. Poświęćcie chwilę na zapoznanie się z tym, co planujemy. 

Automatycznie otrzymacie zwrot prowizji, nawet jeśli nie złożycie wniosku

Gdy Wasi klienci anulują nieopłacone zamówienie, otrzymacie zwrot prowizji bez konieczności składania wniosku. Tym samym zaoszczędzicie czas. 

Udogodnienie wprowadzimy w pierwszej połowie 2021 roku. Większa automatyzacja procesu będzie możliwa po 4 stycznia, gdy dodamy do regulaminu zapis o możliwości wykorzystania danych informatycznych w tym celu.

Wasi klienci dostaną automatyczne odpowiedzi na niektóre pytania 

Otrzymujecie mnóstwo powtarzających się pytań od klientów? Przyjdziemy Wam z pomocą. Korzystając z danych dotyczących przebiegu transakcji i płatności oraz opisów ofert, nasz bot będzie odpisywał kupującym. Każdy klient, który napisze przez formularz “Pytanie do sprzedającego” lub w Centrum Wiadomości dostanie szybką odpowiedź. To znów duża oszczędność czasu dla Was i zadowolenie Waszych klientów.

Zaznaczamy, że odpowiedzi bota nie będą wpływać na jakość sprzedaży w obszarze obsługi klienta. Jeśli klient będzie chciał mimo wszystko wysłać swoje pytanie, trafi ono do Was w standardowym trybie. 

Allegro Smart!: Wyższa kwota za dostawę metodą X-press Couriers

4 stycznia zwiększymy też maksymalną kwotę, jaką możecie otrzymać przy dostawie X-press Couriers dla przesyłek Allegro Smart! Obecnie jest to 8 zł, a będzie - 11 zł.

Nadal możecie ustawić cenę dostawy dla tej metody w przedziale 0, 01 - 14, 99 zł. Jeśli wybierzecie kwotę niższą lub równą 11 zł, przelew zwrotny będzie tej wartości. Pozostałe koszty pokryjecie w ramach rabatu dla kupującego.

Przykład: cena dostawy to 10 zł, więc wraca do Was 10 zł. Ale jeśli cena dostawy to 13 zł otrzymacie przelew 11 zł.

Sortowanie po trafności:  Nowy czynnik, który będziemy brać pod uwagę

Jak wiecie trafność ma jak najlepiej dopasować wyniki wyszukiwania do potrzeb kupujących. Chcemy jeszcze bardziej usprawnić ten proces. Nowym czynnikiem, który ma nam w tym pomóc jest: dopasowanie tytułu oferty do frazy wyszukiwania.

Wyjaśniamy jak to będzie działać:

 • przeanalizujemy tytuły ofert, które są w wynikach wyszukiwania dla danej frazy;
 • przeanalizujemy wcześniejsze wyniki wyszukiwania dla tej frazy i wybierzemy oferty, które wybierali kupujący;
 • na liście ofert wyżej pokażemy te z nich, których tytuły są podobne do tytułów ofert, które kupujący wybierali spośród wyników wyszukiwania dla wpisanej frazy.

Dodatkowo 4 stycznia zaktualizujemy listę czynników podaną w regulaminie o cechę, którą już bierzemy pod uwagę, czyli dopasowanie kategorii do frazy wyszukiwania.

Zmiany w opłatach na kontach Firma od 20 stycznia

Wiemy, że każda zmiana w cenniku wzbudza emocje. Tym bardziej warto mieć czas, by się z nią oswoić. Nowe opłaty zostaną wprowadzone do Załącznika nr 4, który jest częścią naszego regulaminu. 

Będą Was dotyczyć, jeśli macie konto firmowe i sprzedajecie w działach:

 • Elektronika
 • Moda
 • Dom i ogród
 • Supermarket
 • Dziecko
 • Uroda
 • Zdrowie
 • Kultura i rozrywka
 • Sport i turystyka
 • Motoryzacja
 • Kolekcje i sztuka
 • Firma i usługi.
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
145 ODPOWIEDZI 145

mikeza
#18 Luminarz#

@RED z przykrością muszę się zgodzić. Piszę celowo z przykrością, bo wszystkie te zmiany mają na celu pogorszenie pozycji sprzedających względem serwisu allegro. I nie są to w tej chwili jakieś drobne nic nie znaczące kroki. Przybrało to już tak poważną skalę, że po 17 latach spędzonych na tym portalu poważnie myślę o całkowitej zmianie branży. Nie da się walczyć z wiatrakami, a życie jest jedno.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Allegro wie, ze jest już po nich. Nikt, nigdzie nie przezył walca Łysego. Tak jak NK została rozjechana przez FB w 5 minut, to samo stanie sie z Allegro. To już przesądzone. Teraz muszą jak najwięcej wyciagnąc z dużego rynku, bo za 2-3 lata to zostanie im tylko Allegro Lokalnie i de facto historia zatoczy koło, skończą jak zaczęli. Duzi, którzy pewnie robią 90% zysku Allegro przejdą do Łysego. Nie dlatego, zeby chcieli, po prostu klienci tam pobiegną jak zahipnotyzowani.

Allego już się nawet nie reklamuje w TV, pewnie tną koszty ile wlezie by wyciagnąc tyle kapitału ile się da.

oznacz moderatorów

maxr01
#16 Inspirator#

Od nowego roku polecą reklamy innej platformy - z dużym kapitałem, a nie z dofinansowań unijnych. Tam się przenoszę , spróbować zawsze warto.

Dodatkowo - bardziej zainwestuję i zadbam o swój sklep internetowy.

Allegro "kręci" bicz samo na siebie. Powiem tak, to jest kolos, lecz już teraz na glinianych nogach.

No i w ciągu kilku dni wprowadzę podwyżki - będą drastyczne, ale nie będę za friko pracował - za grudzień to już chyba na zero wyszedłem.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

doniczkowo
#7 Wielbiciel#

Dokładnie. 7 lat sprzedaje na allegro, ale chyba czas rozważyć zmiany 

 

 

oznacz moderatorów

czyste_jutro
#7 Wielbiciel#

No i jeszcze inna sprawa że mając wcześniej informację zakupową od sprzedawców teraz oni mają całą bazę dostawców wraz z cenami itp.

Ja jestem Ukraińcem i mam firmę w Polsce oraz Ukrainie, to powiem szczerze że patrząc na online platformy sprzedażowe to dziwi się który kraj jest w Unii oraz gdzie Era feudalizmu dot. sprzedaż internetowych! Na ukraińskim [edycja] - odpowiedniku Allegro absolutnie ludzkie warunki! No i jeszcze w Ukrainie służby kurierskie robią dostawy i w soboty, i niedziele bez dodatkowych prowizji!

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Niestety nie.

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Sprawa jest prosta i oczywista:

1. Wszystko ma na celu wypie... małych sprzedawców i zostawieniu sobie dużych OFICJALNYCH PRZEDSTAWICIELI z dumpingowymi cenami (sprzedaż produktu detaliście po cenie hurtoweej to dopiero sSKURWYSYŃ... -- jak macie takiego hurtownika to POLECAM WSZYSTKIM KOPNĄĆ GO W TĄ PAZERNĄ DOOPE

2. wyperd... dużych sprzedawców - tych OFICJALNYCH PRZEDSTAWICIELI

3. POZOSTAWIENIU TYLKO SKLEPU ALLEGRO

Co robi/robiło teraz/wcześniej Allegro ?

Żądało od was zdjęć faktur nabywanych towarów że niby w trosce o kupujących - BLOKADA KONTA ?

I co robi teraz - tą dopłatą pozbywa się KONKURENCJI W DROPIE

TAAK KONKURENCJI

BO SKLEP ALLEGRO DZIAŁA W DROPIE (NIESTETY DLA ALLEGRO NIEKTÓRZY NIE ZGODZILI SIĘ NA JEGO WARUNKI I ROZPOCZĘLI WSPÓŁPRACE Z KONKURENCJĄ)

SAMI JESTEŚMY SOBIE WINNI BO TO MY POKAZALIŚMY ALLEGRO CO TO DROP

MY OBNAŻYLIŚMY ALLEGRO KANAŁY I CENNIKI ZAKUPU

CENNIKAMI HURTOWYMI POKAZALIŚMY ILE JESTEŚMY W STANIE SPUŚCIĆ SPODNIE

A ŻEBY JESZCZE TEGO BYŁO MAŁO TO JESZCZE ZROBILIŚMY ZA NIEGO ROBOTĘ - PRODUKTYZACJA

 

NA SZCZĘŚCIE NIE KAŻDY KOD EAN JEDNOZNACZNIE IDENTYFIKUJE PRODUKT  WIĘC JESZCZE NAS POTRZYMAJĄ ZANIM TO ZROZUMIEJĄ ALBO ZANIM NIE DOKOŃCZYMY ZA NICH ROBOTY

 

oznacz moderatorów

AficionadoPL
#7 Wielbiciel#

A propo przerzucenia części opłat za Allegro Smart na sprzedającego - w ofercie AS były konkretne warunki m.in. o darmowej dostawie dla kupujących, za którą płaci Allegro. Czy takie zmiany nie sa przypadkiem niezgodne z umową AS na którą zdecydowali się jej zleceniobiorcy wykupując usługę? Wszelkie z miany w jakiejkolwiek umowie powinny być wedle prawa obustronnie konsultowane i zaakceptowane. Bez tego taka zmiana (w tym przypadku na niekorzyść zleceniobiorcy) jest bezprawna i nieuczciwa.

oznacz moderatorów

IceMan123
#1 Nowicjusz#

Witam

Mam pytanie.

Jak wy naliczacie prowizję do sprzedaży na allegro.

Zakładając produkt kosztuje na allegro 10zł sprzedający ma 30% marży
ktoś kupuje ten produkt i wybiera przesyłkę kurierską za 13,41zł

prowizja za sprzedaż + prowizja za kuriera

z tego wynika sprzedającemu zostaje jakieś 60groszy zarobku. Jak podniesie cenę za przedmiot to już go nie sprzeda bo będzie miał drożej niż inni.

Jak sobie radzicie z tanimi rzeczami na allegro bo przy cenach niższych niż 10zł już do sprzedaży można dopłacić nawet do interesu.

oznacz moderatorów

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

nie podchodź do sprzedaży jeśli nie masz minimum 50% narzutu. wtedy zostanie ci około 20-25%, zależy czy dopłacisz do smarta 2 lub 4 zł, musisz liczyć się także z tym, że klient zakupi kilka przedmiotów, aby mieć wysyłkę za zero zł, a później zwróci towar za np. 89 zeta,  zostawi sobie coś za 11,50, wtedy zawsze jesteś w plecy ... ja czekam na amzonkę, może coś się wtedy zmieni, na razie allegro doi z nas setki milionów miesięcznie, i jeszcze im mało. Jest jeszcze platforma sprzedajemy kropka pe el... pisownia zmieniona aby system nie wykropkował nazwy... z allegro raczej nie wiąż swojej przyszłości...

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@waldemarek_2004  Trochę mnie rozbawiłeś. A jak myślisz - na czym Bezos dorobił się swojego majątku ? Na (wy)zysku. Najchętniej człowieka wyeliminowałby z kosztów swojej firmy, a zostawił wszystko sztucznej inteligencji. O wejściu "emejzona" czytam już od dobrych paru lat (nadzieje z tym związane pojawiają się najczęściej przy okazji nowych podwyżek allegro) i nawet jeśli się uda (w jakimś stopniu), to nie robiłbym sobie nadziei, że to będzie serwis stworzony po to, by sprzedawcom żyło się lepiej. Tak jak każda wielka korporacja - co roku arkusze muszą pokazywać więcej, więc na końcu ktoś za to musi zapłacić.

oznacz moderatorów

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

>>>zaraz rozbawiłeś<<< ... po prostu liczę na to, że nawzajem zaczną się zwalczać niższymi stawkami, konkurencja nie zaszkodzi... Allegro w Pomrocznej nie ma konkurencji niestety... żadnej.

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

Jakby mało było że mamy dokładać do smarta, to od 20 stycznie w większości kategorii znów wzrasta prowizja, od ofert wyróżnionych już biorą więcej niż skarbówka, w najgorszym momencie z możliwych , kiedy ludzie nie mają pracy, pieniędzy na zakupy znów podwyżka......

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@-orbitkownia- Smart dał im do wiwatu, to teraz muszą to odbić. Ale podobno mają odgórne ograniczenie że opłaty nie mogą wynosić więcej niż 80% wartości sprzedanego przedmiotu 😎

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mwmonety
#20 Guru#

No to niezły biznes nam zostaje jak się teraz zarabia 10-20 % na przedmiocie to w styczniu do każdego trzeba będzie dopłacać.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Skąd takie ograniczenia 80 proc? 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@exoryna Po czym poznać dobry sarkazm? Po tym, że inni są przekonani, że ktoś pisał na poważnie😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wszystko zapłacą kupujący, wszelkie koszty będą dodane do ceny towarów.

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

No prowizje zostały podniesione do poziomu maksymalnego a niektóre wzrosły o 100 %

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

@msniezekpytanie czemu podnieśliście prowizje na niektórych produktach o 100 % czemu ma to służyć mniejszemu ruchowi u was

 

oznacz moderatorów