anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

+75% prowizji dla oferty wyróżnionej

dabdetal
#10 Popularyzator#

Rąsia w górę kto jeszcze nie zauważył, że prowizje znowu poszły do góry:)

11%*1,75=19,25%

I to proszę Państwa zarówno od przedmiotu jak i od wysyłki.

A w smarcie +1 zł lub 2 zł, a niedługo jeszcze 4 zł dla kuriera. Czy to już koniec podwyżek czy jeszcze trzeba szykować się na dalsze?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mwmonety
#21 Demiurg#

Tutaj allegro nie przewiduje ograniczeń i niebawem pewnie coś dołoży.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dabdetal tak informowali o tym .Podwyżki były , są i będą , klient coraz bardziej marudny to będzie płacił coraz więcej. Tak się dzieje i w sklepach stacjonarnych też .

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

A to się akurat zgadza. Ale żeby nie było tak całkiem smutno to trzeba zauważyć, że allegro w zamian oferuje różne promocje i zniżki dla największych graczy. Do tego program VIP, który w teorii sporo daje, ale którego wymogów mi np. nie udało się spęłnić. Oblizałem się tylko na myśl o rabatach i zniżkach. Było fajnie. Polecam:D

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria marudny klient nie będzie płacił więcej, wprost przeciwnie.  Allegro swoją popularność zbudowało na „taniości” i dalej dba o to. Ściągają producentów i dystrybutorów, dają im świetne warunki sprzedaży, a konsument kupuje w cenach hurtowych i nie marudzi. 😏

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

uEdka producenci i dystrybutorzy to też nie są instytucje charytatywne .Wszystko się musi skalkulować . Im więcej zwrotów , uszkodzeń , reklamacji tym wyższa cena rynkowa oczywiście regulowana od góry popularnością produktu wśród klientów .Podaż / popyt , a pomiędzi nimi jest cena .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria jeżeli jedna firma ma na Allegro kilkanaście „oficjalnych sklepów producenta”, to uwierz mi, spina im się wszystko. 😏

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

uEdka rację masz , z gigantami nie podejmiesz konkurencji cenowej . Jest to jednak masówka , a klient na All.. szuka bardzo czesto produktów niszowych i tu MY mamy pole do popisu ,.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria Allegro jest nastawione na masówkę. Tak działają wszystkie wyróżnienia i adsy. Im produkt popularniejszy, tym łatwiej go sprzedać, pod warunkiem niskiej ceny. Jeżeli chcesz sprzedać produkt niszowy, musisz bardzo dużo pieniędzy zainwestować w wyróżnienia, a efekt niekoniecznie będzie taki, jak oczekujesz. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

uEdka po co promować produkt , który sprzedaje kilku oferentów i cena się trzyma , sprzedaż zadowalająca , marża wysoka .

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@mdrogeria  I tutaj sie z Toba zgodze. 

W obecnym momencie skoro płacisz za reklame a klient wchodzi i widzi oferty tego samego produktu u innych sprzedawców posortowane od najtanszej to lepiej reklame sobie odpuścić a skupic sie na szybkości obsługi oraz obniżeniu ceny. Bo wtedy reklama wejdzie za free z tej całej produktyzacji

Allegro tą produktyzacją spowodoqwało że jakakolwiek reklama po prostu traci wszelki sens i staje sie dodatkowym niepotrzebnym kosztem

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_Likos_ wielu sprzedawców omija z premedytacją produktyzację. Szczególnie tych produktów, które u nich nie są najtańsze. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@konto zamknięte  może jeszcze jakis czas uda sie omijac tylko jak długo?

Od 01 kwietnia u mnie obowiązek produktyzacji z 10 na 25 % pewnie za dwa- trzy miesiące na 50 wskoczy. Docelowo chyba sie nie da tego uniknąc

Lecz to jest jeden problem, jeszcze ważniejszym jest bałagan jaki tam panuje. w jednym producie jest wprowadzone kilka-kilkanaście różnych z chinskim importem włacznie. A to już jak dla mnie wprowadzqanie klienta w błąd . Kiedyś ktoś napisze do UOKiKu i pójdą takie kary zarówno dla sprzedawców jak i dla serwisu że może wtedy ktoś to porządnie zrobi.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja nie rozumiem dlaczego wymagają coraz większej ilości połączeń, jeżeli ich katalog jest NIEUPORZĄDKOWANY i panuje tam ogromny bałagan... te wszystkie pakiety wyróżnień za dodawanie nowych produktów powinni przyznawać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy produkt zostanie zweryfikowany przez pracownika Allegro i ten produkt zostanie dodany do prawidłowej kategorii i będzie posiadał prawidłowe parametry.

Nie oszukujmy się, to głównie przez pakiety darmowych wyróżnień powstał taki bałagan. Wszyscy na szybkiego zaczęli dodawać produkty. No, może po części dochodzi do tego niewiedza i czasami wymóg niektórych parametrów.

---

A co do prowizji, informacja była chyba z... 8 marca/ a nie, jednak 22marca.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmiany-dla-sprzedajacych-i-kupujacych-w-najblizszych-miesiacach...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Informacja mejlowa była już jakoś 16 lutego, a nie w marcu😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere ups, zapomniałem dodać, że to data wprowadzenia zmiany 😛

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale mi zdarzyło się wprowadzić kilka takich produktów, których nie było na Allegro. Sprzedaż była bardzo dobra, ale do czasu. Najdłużej udało mi się utrzymać sprzedaż przez 4 miesiące. Prędzej czy później pojawiał się jakiś hurtownik albo producent z ceną niższą niż ja płaciłam w hurtowni. 😏

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

uEdka Mam to samo , wiele produktów wycofałem , bo sobie producent zaczął sprzedawaći co ? , okazuje się ,że miałem sprzedaż klikukrotnie wyższą niż on obecnie . Klient oprócz ceny oczekuje obsługi , a to to tam kuleje i długo jesze będzie .

oznacz moderatorów